, Newsy Play

Fioletowy operator i na czerwono, i na zielono – wyniki sieci Play

Fot. Play

Fot. Play


Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:
 • http://www.studiocircle.pl Kamil Szpajcher

  zxs, dziwisz się, że Play podniósł ceny do konkurencji? Powiem Ci więcej – niebawem przyjdzie taki dzień, że wszyscy operatorzy będą z roku na rok wspólnie podnosili swoje ceny i nie ma w tym niczego dziwnego. Na tą chwilę mamy najtańsze usługi telko chyba w całej Europie.

 • Piotr Zet

  Twierdzisz że Polakom zalezy na najlepszej ofercie więc skąd dalej tyle przenoszących numer do nich skoro oferta jest dużo gorsza od konkurencji nie wspominając o MNVO? Polacy na co patrzą to reklama i to co ma ich znajomy rodzina, a nie to co jest faktycznie najlepsze.

 • Piotr Zet

  Kazał pokazać lepsze oferty u konkurencji która nie jest MNVO co zrobiłem. WIęc może przeczytaj najpierw wszystko a później pisz.

 • mozilla007

  Czyli wg autora kiepski zasieg i brak rozbudowy sieci, sztuczne limitowanie predkosci internetu, ciagly brak zasiegu i wzmacnianie sygnalu sieci przez telefon, tragicznie droga oferta i traktowanie klienta jak scierwo to dobra droga ?

  • Piotr Zet

   Po tym ile mają klientów widać bardzo dobra.

  • http://www.studiocircle.pl Kamil Szpajcher

   Jaki brak rozbudowy sieci? Przecież stawiają w tym roku nowe ponad 1000 nadajników. W 2019 kolejne ponad 1000.

   Tragicznie droga oferta? W porównaniu do czego? Do wirtualnych operatorów? Czy mają Ci dopłacać za to, że u nich jesteś? Proszę Cię, bądź dojrzały. Pokaż mi porównanie oferty 4 operatorów, w której jasno wychodzi na to, że Play ma tragicznie drogą ofertę. Śmiało.

   Traktowanie klienta jak ścierwo? Gdzie? To właśnie w Play chwalona jest obsługa klienta. Mało tego, CC obsługujące Playa mają mega wysokie wymogi obsługi klienta, a nie to co np. w Orange – wciskanie na siłę nowych ofert starszym ludziom, udając, że to przedłużenie umowy.

   • Piotr Zet

    Gdzie w play w cenie 29,95 masz 5 GB internetu umowę na 6 miesięcy, bez limitu połączenia sms i mms w PL i UE? Gdzie w ofercie na kartę za 25zł masz 10 GB internetu bez limitu w PL I UE? Gdzie masz internet bez limitu danych za 49,99 z ograniczeniem do 20 Mb/s lub bez żadnego limitu za 79,99? Co do nadajników wystarczy spojrzeć na mapkę zasięgu i widać że do Plusa czy N! nie ma żadnego startu. Nie wspominając że w testach sieci są zawsze na ostatnim miejscu.

    • http://www.studiocircle.pl Kamil Szpajcher

     Piotrze, zgadzam się. Oferta tylko SIM w T-MO miażdży całą konkurencję jeśli chodzi o abonamenty i właśnie ją biorę pod uwagę przy przeniesieniu swojego numeru służbowego, bo tam zależy mi na niezawodnej sieci i niezawodnym Internecie. Jednak przy prywatnym numerze cieszą mnie dodatki w postaci TIDALa i PlayNow. Jeszcze raz powtórzę – wszystko zależy od potrzeb 🙂 Nigdy nie można nazwać danej oferty lepszą czy gorszą, bo może być kierowana do innego klienta.

     • Piotr Zet

      Owszem można lepszą nazwać albo gorszą bo jeśli w tej samej cenie dostaję np więcej internetu albo aplikacji bez limitu czy dodatkowych usług, które mam wykupić to wtedy ta oferta jest lepsza. Co do dodatków typu tidal nie każdemu pasują jeden woli spotyfiy inny apple music lepiej mieć aplikacje bez limitu niż konkretne aplikacje. Gdyż zawsze można koszt podzielić na kilka osób i wtedy korzystać a dużo bardziej przydaje się transfer bez limitu.

   • Tomasz Nowak

    Właśnie wirtualni operatorzy miażdżą kazda ofertę Play. Jestem w sieci Viking Mobile i za 25 PLN mam wszystko no limit. Do tego 15 gb internetu (plus kolejne GB za regularne doładowania), którego nie wykorzystany pakiet nie przepada po miesiącu.Nie muszę też pamiętać o doładowaniu konta, bo uruchomiłem uslugę autodoładowania. Podaj lepszą ofertę w Play to szybko się zastanowię nad przejściem do tej sieci. Tylko prosze argumenty na stół przeciw moim, a nie słowne przepychanki z których nic nie wynika.

    • http://www.studiocircle.pl Kamil Szpajcher

     Duże sieci nigdy nie będą miały lepszej oferty od wirtualnych operatorów. Przecież to normalne i nie mam zamiaru się z tym nawet kłócić. Skoro jednak mówimy o złej ofercie Playa to porównujmy ją z T-Mobile, Orange i Plusem.

     • Piotr Zet

      Która dalej jest gorsza w porównaniu do wymienionej konkurencji.

     • http://www.studiocircle.pl Kamil Szpajcher

      Coś Ci ten Play zrobił, że tak oszukujesz jawnie na forum publicznym? 😀 Właśnie szukałem dla siebie oferty w KAŻDEJ sieci i abonamenty z telefonem albo są takie same albo porównywalne, albo gorsze niż w Playu dla przenoszących numer. Mało tego, w Orange i T-Mo mają dużo mniej ciekawych telefonów w ofercie, a w Plusie oferty są takie same jakbym miał iść kupić telefon na raty 0% w RTV EURO czy innym Media Markcie. Ceny porównywalne mają tylko Play i Orange, bo T-Mo ma wyższe – jak nie abonamenty tak opłaty na start za urządzenie. A szkoda, bo do T-Mo przeniósłbym się ze względu na zasięg, ale przebitki są jednak spore.

     • Piotr Zet

      Gdzie ceny tmobile ma wyższe podałem ci niższą to ty twierdzisz, że porównałem co innego. No to chyba ktoś ma problemy z czytaniem. To raczej nie wiem co tobie tmobile zrobił skoro wypisujesz kłamstwa że mają droższe telefony co jest nie prawdą.

     • http://www.studiocircle.pl Kamil Szpajcher

      Na stronie po wyborze oferty dla MNP w ofercie T2 za 99.95 z 6×1 była cena ponad 200 zł na start. Teraz telefonu brak na stanie, a w cenniku w PDF w abo za 89,95, A5 2017 widzę w kwocie 199 na start.

      W Playu w abonamencie za 90zł po rabacie MNP, masz ten telefon za 1zł na start. To nadal duża różnica, a oferta ta sama.

      Mało tego, w T-Mo suma 89,95 dzieli się na abonament za 9,95 i ratę 80 zł, czyli jak przedłużysz w przyszłości umowę przed końcem, to zmienisz warunki abonamentu, ale nadal będziesz płacił 80 zł raty za telefon, aż spłacisz 24 raty. W Playu nie ma rat, czyli jak przedłużysz umowę przed końcem to warunki zamienią się na nowe w całości. Inaczej to wygląda w ofercie 4×1. Tam rata i abonament są inaczej podzielone, ale ceny telefonów i abonamentów też są inne i często gorsze. Dodam tylko, że w w.w. 4×1 A5 2017 kosztuje 99 zł przy abonamencie 100 zł miesięcznie, więc jeszcze gorzej.

      Masz więc 2 konkretne powody, które są za tym, że oferta w Play na tym przykładzie jest lepsza.

      Jeśli szukasz trzeciego to żaden problem, bo w ofertach łączonych, czyli dla kilku numerów, w Playu możesz wziąć 1 numer i kolejne 2 do na przykład oferty rodzinnej dołączyć aż do 6 miesięcy. W T-Mo musisz wziąć wszystkie na raz.

      No ale trzeba powiedzieć, że zasięg w T-Mo jest dużo lepszy niż w Playu, a także w T-Mo masz stałe 4×1 albo 6×1, a w Playu masz tyle miesięcy za darmo ile zostało Ci miesięcy do końca umowy. To są 2 zalety. Jedyne zalety.

     • Piotr Zet

      Nie oferta ta sama bo w cenie 99,95 masz w T-Mobile 20 GB internetu a nie 10 GB jak w play. Oferta, która jest taka sama to T-Mobile bez limitu która jest na stronie jako pierwsza i w niej telefon kosztuje przy abonamencie za 90zł 99zł do tego sa aplikacje bez limitu których w play nie ma więc oferta jest lepsza. Więc gdzie oferta play jest lepsza w tmobile miesięcznie 90zł i na start 99zł plus aplikacje bez limitu a play 90zl i na początek 119 umowa na ten sam czas. nie dość że telefon 20zł taniej to w abonamencie jest więcej.

     • Piotr Zet

      Po pierwsze oferta t2 ma 20 GB internetu a nie 10 jak w play po drugie masz problemy z liczeniem cały koszt umowy w tmobile dla przenoszących numer czyli 100 zl x 20 + 4zł bo po miesiącu 1zł +119 opłata na start daje łącznie 2123zł za całą umowę w play wynosi 90*24 co daje 2160 więc gdzie play ma taniej? Różnica 37 zł ale jednak na korzyść tmobile oprócz tego w tmobile masz aplikacje bez limitu których w play nie ma więc naucz się liczyć najpierw a później wypisuj. Bo jak na razie tylko się skompromitowałeś.

     • http://www.studiocircle.pl Kamil Szpajcher

      Piotrze, w Playu masz do 190 dni za darmo przy przeniesieniu numeru, więc kto się skompromitował, ten się skompromitował 😀 Kończy mi się właśnie umowa za 6 miesięcy, więc nadal taniej mam w Playu.

      20 GB Neta to oczywiście mega fajna sprawa, ale jak już wcześniej wspominałem – wykorzystuję miesięcznie mniej niż 10, a dokładniej to między 6 a 8 GB, bo mam wszędzie Wi-Fi.

      Zależy mi jednak na TIDALu za fryty, a tego nie mam w T-Mobile, więc musiałbym dopłacić prawie 20 zł za dostęp do aplikacji. Wolę mieć za darmo.

      Nadal będziesz mi wpierał, że w moim przypadku lepiej opłaca się T-Mobile? Dla Ciebie może tak, ale dla mnie nie, a ceny abo + tel nadal wygrały w Playu.

     • Piotr Zet

      Gdzie to jest napisane? Bo ja na stronie widzę, że jest tylko rabat 10 zł na abonament dla MNP. Nie ważne że dla ciebie wystarczające jest więcej to i cena wyższa. No ja różnicę w cenie widzę na korzyść tmobile a nie play więc może podaj konkretnie gdzie ta przewaga? Tidal owszem fajna rzecz ale nie dla każdego ściąganie muzyki jest legalne jeśli sam z niej krozystasz do tego w tmobile możesz wykupić yt bez limitu no i nie wspominam już że w tmobile masz VoLTE i VoWiFi dla tego konkretnego modelu telefonu. Owszem jeśli komuś zależy na Tidal to oferta lepsza w play natomiast jeśli ktoś na to nie patrzy to oferta jest lepsza w tmobile. A większość patrzy tam gdzie niższa cena a więc dla większości tmobile wypada korzystniej.

     • http://www.studiocircle.pl Kamil Szpajcher

      No nie wypada, bo jeszcze raz tłumaczę Ci, że cena w Play jest niższa w przypadku tego modelu – 90zł miesięcznie i do 190 dni za darmo, czyli do momentu przeniesienia numeru.
      www.play.pl/pomoc…-play.html

     • Piotr Zet

      W takim razie oferta jest lepsza ale niestety jest to bardzo ukryte. Powinna być infromacja na stronie przy przenoszeniu numeru. Ale niestety zasięg play to klapa totalna te kilka złoty dla mnie nie robi różnicy wolę swobodnie korzystać z telefonu a nie ciągle się z nim użerać.

   • mozilla007

    Orange. 25 PLN i mam no limit i po 45GB co miesiąc. Więc jak Play mi zaoferuje ZASIEG i normalna ofertę to można pogadać. Tak to sobie daruję ich ofertę i wieczny brak zasięgu.

 • Alex

  Niech lepiej zaczną dbać o „abonamentówców”, bo jeżeli nie poprawia oferty, to może być płacz na koniec roku. I nie mówię tu o jakiejś kosmetycznej zmianie a o zrobieniu jakiegoś „bum” czyli czegoś czego nie ma nikt z „wielkiej trójki”.

  • http://www.studiocircle.pl Kamil Szpajcher

   A co konkretnego masz na myśli? Co jest nie tak na tą chwilę z abonamentami w Play w porównaniu do konkurencji? To ciekawość z mojej strony, bo osobiście mam inne zdanie, ale oparte na wielu czynnikach i ciekaw jestem jakie Ty kryteria bierzesz do porównania ofert i jakie są z tego wnioski.

   • Piotr Zet

    Na przedłużenie umowy np masz 10 GB i lejek w T-Mobile 20 GB i później lejek, oprócz tego masz pełno aplikacji bez limitu, możliwość wykupienia minut do UE. To mało?

    • http://www.studiocircle.pl Kamil Szpajcher

     Jeśli potrzebujesz minuty do UE to ok. Co do lejka po 20GB to jeśli bierzesz ofertę bez telefonu to tak, ale jeżeli bierzesz z telefonem to cena za urządzenie będzie głównym powodem. Jeżeli wystarczy mi 10 GB, bo nigdy nie wykorzystałem więcej neta, to wolę przedłużyć niż płacić opłatę aktywacyjną w T-MO i przechodzić do sieci, w której nie dadzą mi TIDALa za friko i PlayNow, które jest super rozwiązaniem w podróży. Co kto lubi 🙂

     • Piotr Zet

      Ceny urządzeń w play są dużo wyższe niż w innych sieciach. wystarczy porównać bez żadnych rabatów w tmobile jest taniej niż w play szczególnie dla przedłużających umowę. Co mi po tidalu jakby to był spotify to ok play now przydatne ale przy dobrym zasięgu a nie to co jest w play.

     • Szemot

      Akurat n róznych portalach (np spidersweb) robili porównania róznych telefonów w róznych ofertach róznych operatorów. Nie ma oczywiście tak, że jakis operator jest najlepszy ale wiekszośc telefonów była tańsza w Play niż w T-Mobile chociaz i tak Orange zwykle wygrywał.

     • http://www.studiocircle.pl Kamil Szpajcher

      Prawda, Orange zawsze ma najtańsze telefony, co w porównaniu do innych sieci wygląda dziwnie – jakby dopłacali. Chociaż hurtem pewnie biorą dla całej Europy i stąd to się bierze. Ktoś mądry wykorzystuje możliwości w tej sieci i robi to dobrze.

     • Piotr Zet

      Orange ma owszem dobre ceny telefonów ale nic po za tym ostatnio co chwile w tej sieci są awarie.

     • http://www.studiocircle.pl Kamil Szpajcher

      Właśnie szukam czegoś, bo kończy mi się umowa i oglądam ofertę T-Mobilę ze szczęką opuszczoną do samej podłogi – że telefony są TAK DROGIE w porównaniu do Playa. Weźmy A5 2017, która w abonamencie z 6x1zł w T-Mo, kosztuje 249 zł na start przy abo w koszcie 100zł miesięcznie. W Playu za 90zł miesięcznie i 6x0zł mam go za 1zł na start.. Takich przykładów jest wiele.

     • Piotr Zet

      Porównuj te same oferty ,a nie inne. Oferta T-Mobile ma 20 GB a później lejek jeśli weźmiemy taką samą ofertę jak w play czyli 10 GB ale do tego jeszcze aplikacje bez limitu w tej samej cenie kosztuje 99zł w play dla przenoszących cena to 119zł więc oferta gorsza. Ty podałeś ofertę dla przedłużających, a jakie rabaty są to nie jestem wstanie tego zweryfikować więc porównuj te same oferty a nie 2 różne. Coś ci słabo to porównanie wyszło…

     • http://www.studiocircle.pl Kamil Szpajcher

      Skąd Ty wziąłeś abo za 119 zł w Playu? 😀 Przecież teraz oferty w Play są w pełnych kwotach 🙂 I podałem tamtą ofertę DLA PRZENOSZĄCYCH. Sprawdź sobie nawet teraz na stronie internetowej Playa. Przecież z głowy tych ofert sierotko nie wziąłem.

     • Piotr Zet

      A może najwyższy czas nauczyć się czytać? Gdzie napisałem, ze abo 119zł? Napisałem, że porównuje się w tej samej ofercie czyli logiczne że 90zł a cena 119zł to dopłata na początek. No to nie wiem skąd ty ceny wziąłeś takie bo ja również podałem to co wyskoczyło mi w sekcji dla przenoszących.


reklama