, Newsy Play

Fioletowy operator i na czerwono, i na zielono – wyniki sieci Play

Fot. Play

Te artykuły także cię zainteresują:


Popularne produkty:

 • Alex

  Niech lepiej zaczną dbać o „abonamentówców”, bo jeżeli nie poprawia oferty, to może być płacz na koniec roku. I nie mówię tu o jakiejś kosmetycznej zmianie a o zrobieniu jakiegoś „bum” czyli czegoś czego nie ma nikt z „wielkiej trójki”.

  • http://www.studiocircle.pl Kamil Szpajcher

   A co konkretnego masz na myśli? Co jest nie tak na tą chwilę z abonamentami w Play w porównaniu do konkurencji? To ciekawość z mojej strony, bo osobiście mam inne zdanie, ale oparte na wielu czynnikach i ciekaw jestem jakie Ty kryteria bierzesz do porównania ofert i jakie są z tego wnioski.

   • Piotr Zet

    Na przedłużenie umowy np masz 10 GB i lejek w T-Mobile 20 GB i później lejek, oprócz tego masz pełno aplikacji bez limitu, możliwość wykupienia minut do UE. To mało?

    • http://www.studiocircle.pl Kamil Szpajcher

     Jeśli potrzebujesz minuty do UE to ok. Co do lejka po 20GB to jeśli bierzesz ofertę bez telefonu to tak, ale jeżeli bierzesz z telefonem to cena za urządzenie będzie głównym powodem. Jeżeli wystarczy mi 10 GB, bo nigdy nie wykorzystałem więcej neta, to wolę przedłużyć niż płacić opłatę aktywacyjną w T-MO i przechodzić do sieci, w której nie dadzą mi TIDALa za friko i PlayNow, które jest super rozwiązaniem w podróży. Co kto lubi 🙂

     • Piotr Zet

      Ceny urządzeń w play są dużo wyższe niż w innych sieciach. wystarczy porównać bez żadnych rabatów w tmobile jest taniej niż w play szczególnie dla przedłużających umowę. Co mi po tidalu jakby to był spotify to ok play now przydatne ale przy dobrym zasięgu a nie to co jest w play.

     • Szemot

      Akurat n róznych portalach (np spidersweb) robili porównania róznych telefonów w róznych ofertach róznych operatorów. Nie ma oczywiście tak, że jakis operator jest najlepszy ale wiekszośc telefonów była tańsza w Play niż w T-Mobile chociaz i tak Orange zwykle wygrywał.

     • http://www.studiocircle.pl Kamil Szpajcher

      Prawda, Orange zawsze ma najtańsze telefony, co w porównaniu do innych sieci wygląda dziwnie – jakby dopłacali. Chociaż hurtem pewnie biorą dla całej Europy i stąd to się bierze. Ktoś mądry wykorzystuje możliwości w tej sieci i robi to dobrze.

     • Piotr Zet

      Orange ma owszem dobre ceny telefonów ale nic po za tym ostatnio co chwile w tej sieci są awarie.

     • http://www.studiocircle.pl Kamil Szpajcher

      Właśnie szukam czegoś, bo kończy mi się umowa i oglądam ofertę T-Mobilę ze szczęką opuszczoną do samej podłogi – że telefony są TAK DROGIE w porównaniu do Playa. Weźmy A5 2017, która w abonamencie z 6x1zł w T-Mo, kosztuje 249 zł na start przy abo w koszcie 100zł miesięcznie. W Playu za 90zł miesięcznie i 6x0zł mam go za 1zł na start.. Takich przykładów jest wiele.

     • Piotr Zet

      Porównuj te same oferty ,a nie inne. Oferta T-Mobile ma 20 GB a później lejek jeśli weźmiemy taką samą ofertę jak w play czyli 10 GB ale do tego jeszcze aplikacje bez limitu w tej samej cenie kosztuje 99zł w play dla przenoszących cena to 119zł więc oferta gorsza. Ty podałeś ofertę dla przedłużających, a jakie rabaty są to nie jestem wstanie tego zweryfikować więc porównuj te same oferty a nie 2 różne. Coś ci słabo to porównanie wyszło…

     • http://www.studiocircle.pl Kamil Szpajcher

      Skąd Ty wziąłeś abo za 119 zł w Playu? 😀 Przecież teraz oferty w Play są w pełnych kwotach 🙂 I podałem tamtą ofertę DLA PRZENOSZĄCYCH. Sprawdź sobie nawet teraz na stronie internetowej Playa. Przecież z głowy tych ofert sierotko nie wziąłem.

 • mozilla007

  Czyli wg autora kiepski zasieg i brak rozbudowy sieci, sztuczne limitowanie predkosci internetu, ciagly brak zasiegu i wzmacnianie sygnalu sieci przez telefon, tragicznie droga oferta i traktowanie klienta jak scierwo to dobra droga ?

  • Piotr Zet

   Po tym ile mają klientów widać bardzo dobra.

  • http://www.studiocircle.pl Kamil Szpajcher

   Jaki brak rozbudowy sieci? Przecież stawiają w tym roku nowe ponad 1000 nadajników. W 2019 kolejne ponad 1000.

   Tragicznie droga oferta? W porównaniu do czego? Do wirtualnych operatorów? Czy mają Ci dopłacać za to, że u nich jesteś? Proszę Cię, bądź dojrzały. Pokaż mi porównanie oferty 4 operatorów, w której jasno wychodzi na to, że Play ma tragicznie drogą ofertę. Śmiało.

   Traktowanie klienta jak ścierwo? Gdzie? To właśnie w Play chwalona jest obsługa klienta. Mało tego, CC obsługujące Playa mają mega wysokie wymogi obsługi klienta, a nie to co np. w Orange – wciskanie na siłę nowych ofert starszym ludziom, udając, że to przedłużenie umowy.

   • Piotr Zet

    Gdzie w play w cenie 29,95 masz 5 GB internetu umowę na 6 miesięcy, bez limitu połączenia sms i mms w PL i UE? Gdzie w ofercie na kartę za 25zł masz 10 GB internetu bez limitu w PL I UE? Gdzie masz internet bez limitu danych za 49,99 z ograniczeniem do 20 Mb/s lub bez żadnego limitu za 79,99? Co do nadajników wystarczy spojrzeć na mapkę zasięgu i widać że do Plusa czy N! nie ma żadnego startu. Nie wspominając że w testach sieci są zawsze na ostatnim miejscu.

    • http://www.studiocircle.pl Kamil Szpajcher

     Piotrze, zgadzam się. Oferta tylko SIM w T-MO miażdży całą konkurencję jeśli chodzi o abonamenty i właśnie ją biorę pod uwagę przy przeniesieniu swojego numeru służbowego, bo tam zależy mi na niezawodnej sieci i niezawodnym Internecie. Jednak przy prywatnym numerze cieszą mnie dodatki w postaci TIDALa i PlayNow. Jeszcze raz powtórzę – wszystko zależy od potrzeb 🙂 Nigdy nie można nazwać danej oferty lepszą czy gorszą, bo może być kierowana do innego klienta.

     • Piotr Zet

      Owszem można lepszą nazwać albo gorszą bo jeśli w tej samej cenie dostaję np więcej internetu albo aplikacji bez limitu czy dodatkowych usług, które mam wykupić to wtedy ta oferta jest lepsza. Co do dodatków typu tidal nie każdemu pasują jeden woli spotyfiy inny apple music lepiej mieć aplikacje bez limitu niż konkretne aplikacje. Gdyż zawsze można koszt podzielić na kilka osób i wtedy korzystać a dużo bardziej przydaje się transfer bez limitu.

   • Tomasz Nowak

    Właśnie wirtualni operatorzy miażdżą kazda ofertę Play. Jestem w sieci Viking Mobile i za 25 PLN mam wszystko no limit. Do tego 15 gb internetu (plus kolejne GB za regularne doładowania), którego nie wykorzystany pakiet nie przepada po miesiącu.Nie muszę też pamiętać o doładowaniu konta, bo uruchomiłem uslugę autodoładowania. Podaj lepszą ofertę w Play to szybko się zastanowię nad przejściem do tej sieci. Tylko prosze argumenty na stół przeciw moim, a nie słowne przepychanki z których nic nie wynika.

    • http://www.studiocircle.pl Kamil Szpajcher

     Duże sieci nigdy nie będą miały lepszej oferty od wirtualnych operatorów. Przecież to normalne i nie mam zamiaru się z tym nawet kłócić. Skoro jednak mówimy o złej ofercie Playa to porównujmy ją z T-Mobile, Orange i Plusem.

     • Piotr Zet

      Która dalej jest gorsza w porównaniu do wymienionej konkurencji.

     • http://www.studiocircle.pl Kamil Szpajcher

      Coś Ci ten Play zrobił, że tak oszukujesz jawnie na forum publicznym? 😀 Właśnie szukałem dla siebie oferty w KAŻDEJ sieci i abonamenty z telefonem albo są takie same albo porównywalne, albo gorsze niż w Playu dla przenoszących numer. Mało tego, w Orange i T-Mo mają dużo mniej ciekawych telefonów w ofercie, a w Plusie oferty są takie same jakbym miał iść kupić telefon na raty 0% w RTV EURO czy innym Media Markcie. Ceny porównywalne mają tylko Play i Orange, bo T-Mo ma wyższe – jak nie abonamenty tak opłaty na start za urządzenie. A szkoda, bo do T-Mo przeniósłbym się ze względu na zasięg, ale przebitki są jednak spore.

 • Piotr Zet

  Kazał pokazać lepsze oferty u konkurencji która nie jest MNVO co zrobiłem. WIęc może przeczytaj najpierw wszystko a później pisz.

 • Piotr Zet

  Twierdzisz że Polakom zalezy na najlepszej ofercie więc skąd dalej tyle przenoszących numer do nich skoro oferta jest dużo gorsza od konkurencji nie wspominając o MNVO? Polacy na co patrzą to reklama i to co ma ich znajomy rodzina, a nie to co jest faktycznie najlepsze.

 • http://www.studiocircle.pl Kamil Szpajcher

  zxs, dziwisz się, że Play podniósł ceny do konkurencji? Powiem Ci więcej – niebawem przyjdzie taki dzień, że wszyscy operatorzy będą z roku na rok wspólnie podnosili swoje ceny i nie ma w tym niczego dziwnego. Na tą chwilę mamy najtańsze usługi telko chyba w całej Europie.


reklama