piątek, 4 maja 2018, Paweł Gajkowski

Cena Xiaomi Mi 7 może być wielką niespodzianką

Xiaomi Mi7 cena
 • Qba

  Sorry ale 500 zl to masz koszt samego paliwa, a pomijasz spadek wartości auta i inne opłaty.
  Byle Octavia traci w ciągu 3 lat od zakupu połowę swojej wartości czyli około 50 tys zł.
  Średnia pensja urzędnika w rządzie PiS to 20 tys zł, a jeszcze dochodzą nagrody.
  Najpopularniejszy polski youtuber zarabia grubo powyżej 50 tys.
  10 tys zł to zarabia przecietnie student informatyki, nie trzeba wcale emigrować bo u nas w kraju programista bez problemu dostanie 40 tys. zł.

 • Mateusz Laszczka

  Xiaomi jasno dał do zrozumienia, że ich marże będą w okolicach 5%. To inne firmy mają z tym problem, kiedy wyceniają swoje telefony na 6-7tys zł. 😀

  • Qba

   Skoro koszt produkcji Mi6 wynosi 200$ a cena 1800 zł to marża Xiaomi wynosi 100%.

   • Mateusz Laszczka

    Są jakieś oficjalne dane do do kosztu produkcji, bo ich nie mogę znaleźć? Poza tym sama produkcja to nie jedyny koszt firmy z tego co się orientuję.

    • Qba

     Sa, bez problemu wygooglasz.
     Nawet jak odliczyć VAT i marżę polskiego dystrybutora to i tak Xiaomi zostanie 50% marży.

     • danny

      Marży? LoL. A reklamy? Opłaty pracowników? Koszty maszyn? Jakiej marży…? Chyba na 1 max 2 poziomie… oni nie zarabiają więcej niż ostatnio wspomniane 5%… zakładam że koło 2-3%.

     • Qba

      Reklamy, pracownicy, maszyny to już są uwzględnione w koszcie produkcji.

 • ra-vau

  Tak z ciekawości, ile pan Majkowski zarabia miesięcznie? Ma pełny etat? CY tylko dorabia sobie, a smartfony i inna elektronikę kupują rodzice? 🙂 nie ogarniam, jak wiedząc ile wynosi średnia krajowa w Polsce, ktoś może pisać że 2000zl to niewiele za telefon, bo konkurencja życzy sobie 3000-3999 xD producenci płacą za to, żeby klientów/czytelników urabiać powoli i przekonywać, że wydanie jednej pensji na telefon jest normalne? Być może 800€ za flagowy telefon jest do przełknięcia, ale na zachodzie, gdzie minimalna (a nie średnia) wynosi 1200€msc.

  • Wit Tar

   Średnia pensja w Polsce wyniosła w grudniu 2017 r. 4 973,73 zł brutto, minimalna 2100 brutto. Polska nie jest w strefie € więc proszę się nie używać demagogicznych porównań bo można wpaść w spirale bez końca.

   • Mateusz Laszczka

    Średnie wynagrodzenie to bujda wykreowana na potrzeby statystyk. Kilkuset milionerów się zestawia z milionami z klasy średniej i wychodzą takie kwiatki jak 5tys brutto. Trzeba patrzeć na medianę, która wynosi 2500zł netto! Też nie wiem skąd taka moda podawania kwoty brutto, skoro żaden polak nigdy nie zobaczy tych dodatkowych złotówek. I mediana określa gdzie jest środek zarobków(połowa polaków zarabia więcej, a połowa mniej). Za to najciekawszym jest dominanta, czyli kwota, która jest zarabiana najczęściej i wynosi około 1800zł netto.
    Dane sprzed 2 lat, więc pewnie nieznacznie się poprawiły, ale prawda jest taka, że nadal smartfon za 2tys to jest niemały wydatek i dla praktycznie połowy społeczeństwa równowartość całego miesiąca pracy. 🙂

    • Qba

     Nadal 2 tys to jest tyle co miesięcznych koszt eksploatacji samochodu w rodzaju Fabii.

     • Mateusz Laszczka

      O.o 2 tys na auto? 😀 Chyba taksówkarz tyle wydaje. U mnie miesięcznie na dojazdy do pracy i w niektóre weekendy trasa warszawa-kraków, zamyka się spokojnie w 300zł. A często i w połowie tej kwoty. 🙂
      Poza tym tu nie chodzi o dyskusję na temat ile kto na co wydaje, tylko na proporcję zarobków do ceny urządzenia.

     • Qba

      Sam spadek wartości wynosi z 1000 zł.
      Paliwo wyjdzie drugie 1000 zł, gdy dojazd do pracy to 50 km w jedna stronę.
      Do tego jeszcze dochodzi ubezpieczenie, opony, przeglądy, naprawy.
      Spokojnie wyjdzie 2500 zł miesiecznie.
      Jak ktoś mało jeździ to 2000 zł.

     • Tomek Jędras

      Człowieku zejdz na ziemię. Bredzisz zarówno o zarobkach jaki i o kosztach użytkowania samochodu. Zlituj się

     • Qba

      To ile twoim zdaniem wynosi koszt użytkowania samochodu?

    • Wit Tar

     To nie moda podawania kwoty brutto a konieczność. Podana wartość srednich zarobkow dotyczy płacy w 70% firm w których zatrudnienie wynosi ponad 9 osób, co powinno i musi wiele wyjaśnić. A do kogo jest skierowana oferta producenta ,czy do milionera czy niezamożnego obywatela to już inna sprawa. Ale kwota nawet 2 tys jest w realnym zasięgu 70% polaków.

 • majkel

  Co za spekulacje. Cena bedzie kolo 2500zl albo w gore. Chyba ze oszczedza na czyms i znowu wyjdzie pseudo flagowiec. Na czyms trzeba zarabiac.

  • Michał M

   A skad niby te 2500 zl? Mi6 w zeszlym roku w oficjalnej polskiej dystrybucji startowal z cena 1999 zl, wiec raczej mozna na podobna lub nieco nizsza liczyc. W koncu to Xiaomi, a nie Samsung.


reklama