, Apple Testy Wearables

Test | Apple Watch Series 3. Czy to najlepszy smartwatch na rynku?

fot. gsmManiak.pl

fot. gsmManiak.pl

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:
 • Dave

  Uprawiam sport 14 lat, przez ten okres przetestowałem wiele zegarków (np. Suunto Ambit 3 Peak który w trybie treningu z GPS potrafi działać 8 dni i co ciekawe – z wyświetlaczem stałe włączonym) ale.. pomimo, że Apple Watch nie jest typowym zegarkiem sportowym to w zupełności wystarczy aby monitorować nasze codzienne aktywności. Ja często widzę na treningach osoby które.. biegają ze smartfonem który nigdy się nie usypia albo zegarkami z podświetleniem włączonym. Zamiast trenować non stop bawią się tym zegarkiem/telefonem i.. często taka zabawa kończy się upadkiem :/ Do sportu zegarek non stop świecący nie jest potrzebny bo przekroczenie np. ustalonej granicy sygnalizują powiadomienia haptyczne. Do codziennej aktywności również stale świecący zegarek nie jest potrzebny.

 • Dave

  A do czego jest ci potrzebny stałe świecący ekran? Chcesz chwalić się w tłumie – jaki to piękny zegarek masz na ręce? 😉 Akurat wygaszanie ekranu to dobra decyzja Apple. Ponadto np. Apple Watch 3 w trybie treningu z GPS oraz pomiarem tętna działa 12 godzin (mimo, że Apple podaje 5 godzin) więc wcale tak szybko akumulator nie pada a przecież podczas treningu/zawodów często się spogląda na ekran 🙂

 • Dave

  Wyjaśnij mi – po co Apple Watch ma wyświetlać zawartość ekranu skoro się na niego nie patrzysz? Dzięki takiemu wygaszeniu zawartości oszczędza się sporo energii. Baa – nowoczesne zegarki sportowe też mają taką funkcję i nikt się z tego powodu nie obraża bo.. w terenie chcemy przecież aby nasz zegarek działał jak najdłużej.

  • Adramel

   A skąd ma wiedzieć że nie patrze? Nie wie tego. Dopiero jak wykonasz specjalny gest ręką to aktywuje ekran. A tak przez większość czasu – czarna plama.
   A beznadziejnym czas pracy aplewatcha jest bezdyskusyjny.
   Nawet nie będę wspominał o taniej chińczyźnie z zawsze widocznym ekranem i działających na baterii powyżej miesiąca.
   Sam mam smartwacha który trzy na baterii około tygodnia a na ekranie jest zawsze widoczna tarcza. Dodam że na jasnym tle.
   Przy dobrych ekranach nie obciąża to w sposób znaczący baterii.
   Widziałeś kiedyś czytniki z ekranami e-ink ? Tam też ekran zawsze pokazuje treści i nie wpływa to na czas pracy baterii.

   • Dave

    Dla przykładu – Apple Watch 3 w trybie treningu GPS z pomiarem tętna działa 12 godzin (mimo, że Apple podaje czas 5 godzin). Ja już używałem pseudo smart zegarki z Wear OS które działają jak żółwie a typowe zegarki sportowe przy połączeniu z telefonem nie potrafią często nawet SMSa całego wyświetlić. Można narzekać na Apple Watch gdy się go nie ma ale jak go masz i testowałeś już smart konkurencję to AW wcale taki zły nie jest.

 • Dave

  Tak się składa, że w miejscach użyteczności publicznej najczęściej widać właśnie Apple Watch więc.. AW wygląda bardzo dobrze i dlatego ludzie chętniej kupują AW niż sikorki z Wear OS 🙂

 • Adramel

  3 dni na baterii przy wyświetlaczu który nic nie wyświetla przez większość czasu to delikatnie mówiąc przerażająca bieda.

  • Dave

   Apple Watch wyświetla sporo informacji i w przeciwieństwie do zegarków opartych na systemie Wear OS (dawniej Android Wear), system watchOS działa mega płynnie.

 • Teth

  Za prawem Betteridge’a – „nie”.

 • http://zyskiwanieprzewagi.com Piotr Deptuch

  Ja obecnie mam Series 1 i jeżeli miałbym być szczery – nie widzę żadnego powodu do wymiany. Procesor mocno poprawili względem S0, więc nie mam większych uwag.

  Podczas przełączania się między aplikacjami lub w aplikacji Trening, czasami coś się przytnie – ale to nic strasznego.
  Oprogramowanie jest chyba średnio zoptymalizowane po prostu.

 • Daniel

  Odpowiadając na pytanie tytułowe: nie.

  • Teth

   Zgadzam się w całej rozciągłości.

  • Dave

   A widziałeś jak działa Wear OS oraz watchOS? Jeśli nie to porównaj w praktyce oba systemy a następnie ponownie udziel odpowiedzi na tytułowe pytanie 🙂

   • Daniel

    Oczywiście. Używam AW4, wcześniej te „zegarki” nie miały prawa bytu.

    • Dave

     A widzisz – ja używam AW3 i uważam, że jeśli ktoś ma za dużo pieniędzy to niech sobie kupi coś innego bo AW4 niewiele wnosi nowego w stosunku do poprzednich wersji Apple Watch.

     • Daniel

      Ekran OLED, dużo większa powierzchnia ekranu, dużo szybszy niż poprzedni, za niedługo działające EKG. Faktycznie, niewiele nowego.

    • Dave

     Ja używam Apple Watch 3 i jeśli w trybie treningu z GPS oraz tętnem działa mi 12 godzin (Apple podaje 5 godzin) to nie mam żadnych uwag. Apple Music w Apple Watch zjada na śniadanie całą konkurencję smart zegarków 🙂

 • Nemo

  „Series 3, podobnie jak S2 jest wodoodporny i możemy się z nim zanurzyć na głębokość do 50 m”.
  Pomijając, że sprzęt nie jest wodoodporny, a wodoszczelny, to klasa wodoszczelności 50m (5 ATM) pozwala na minimalne zanurzenie, kąpiel, a jeśli pozwoli producent można popływać, ale na pewno nie nurkować na głębokość 50 m.

 • Maritimeeng

  de gustibus non disputandum est


reklama