, Newsy Smartfony Xiaomi

Uważaj na aktualizacje do Androida Oreo na Xiaomi Mi A1. Możesz się rozczarować

Xiaomi Mi A1 / fot. gsmManiaK

Xiaomi Mi A1 / fot. gsmManiaK


Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:
 • Lukasz Nat

  Nie wiem jak u was ale u mnie jest bez żadnych problemów telefon posiadam z media markt mam Oreo 8.0 razem ze styczniowymi poprawkami zabezpieczeń bateria trzyma 1 dzień.Telefon używam bardzo intensywnie.

 • Lukasz Pn

  Czytałem wcześniej że Xiaomi wstrzymywał aktualizację ze względu na problemy ale skoro ja wypuścił tzn że problemy zostały rozwiązane. Mam Oreo na moim A1 i nie zauważyłem żadnych problemów ani krótszego czasu pracy, wszystko jest w porządku.

 • Heinz Dundersztyc

  Ja wczoraj naładowałem mojego Redmi 4 Prime i zacząłem się przyglądać zużyciu baterii po ostatniej aktualizacji: i stwierdzić muszę, że problem jednak jest.
  Jak sobie smartfon leży nieużywany, to jest git.
  ale jak zacznę go używać do przeglądania neta, albo do zagrania np. w Hearthstone, to %-ty w baterii bardzo szybko znikają…
  Wczoraj wieczorem miałem jakieś ~70 % – zaglądnąłem na kilka stron, obejrzałem kilka klipów na YT, zagrałem kilka meczyków w HS i teraz mam już tylko 36 % -.-”

  A wcześniej taka sesyjka wieczorem, to był pikuś…

  Szczerze zastanawiam się nad tym co Xiaomi zrobi w najbliższych dwóch aktualizacjach, ponieważ zaczynam się zastanawiać, nad zainteresowaniem się „gałęzią” custom romów…

  Ludzie coś już na forum Xiaomi wrzucali, że sobie coś tam wgrywali i chwalili się Androidem Oreo. Mi aż tak na nim teraz nie zależy- wolałbym normalne zarządzanie energią…

  • Gozer Gozerian

   Chętnie napisałbym tylko że jaka firma taka aktualizacja, ale chcąc być sprawiedliwym to wielu dużych producentów miewa podobne problemy. Z wersją 7.0 też kilka firm miało na początku kłopoty i przez to opóźniała się aktualizacja w wielu modelach. Dlatego czasem warto poczekać z uaktualnieniem.

 • aga

  Warto sprawdzić na ; naszych ; forach ; opinie użytkowników A1 po aktualizacji do Oreo i przeczytać o prostych rozwiązaniach związanych z baterią . Wystarczy wyłączyć ciągłe skanowanie wifi , drukowanie przez łącze Bluetooth , RCS Phone aplikacja która zużywa prąd a żaden operator w Polsce jej nie obsługuje. Warto również przyjrzeć się Facebook który baterię wręcz ; żre ; . Po wyłączeniu tych dodatków bateria trzyma bardzo dobrze i nie sugerujcie się wpisami z Indii itp. ponieważ tam mają dość duże kłopoty z sieciami gsm ,wifi które mają duży wpływ na działanie telefonów nie tylko Xiaomi .

  • mozilla007

   Dlatego jak ktps uzywa play ma problemy z bateria. Zmiana operatora i nagle sprzet trzyma 3 razy dluzej.

   • Gozer Gozerian

    Ciekawa teoria. Miałem kilka różnych telefonów które działały w plusie a po zmianie operatora na play nic się nie zmieniło w czasie pracy.

    • http://ihavenosite.ouch Domino

     Wszystko zależy od lokalizacji, ja mam wieczne problemy z prędkością internetu w Play a procenty baterii giną w oczach.

   • http://ihavenosite.ouch Domino

    Bo Play ma goowniany zasięg i telefon ciągle skacze pomiędzy zasięgiem innych sieci (roaming krajowy) 3G/LTE i tak dalej. Testowałem na kilku telefonach i z kartą Play zawsze trzymało najkrócej.

    • mozilla007

     Tylko ze ludzie pozniej wylewaja swoje żale, bo to telefon taki, bo to system itp. Szkoda ze niby najczesciej wybierana siec, a faktycznie najczęściej opuszczana siec w Polsce. Sam przerabialem i roznica miedzy brakiem zasiegu, a LTE w tym samym miejscu jest odczuwalna.

  • bob

   ja nie mam żadnych problemów, sot powyżej 9h

  • LinekPark

   Albo kupić sprzęt porządny i się nie męczyć.


reklama