, Doogee Newsy Telefony

Ten smartfon ma największą baterię na świecie. A to wcale nie jego jedyna zaleta

Doogee BL 12000/ for. Doogee

Doogee BL 12000/ for. Doogee

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:
 • Chlastek

  Taki jest pogląd na rzeczywistość: youtu.be/hpC3Nj8oC5c

 • wilgotny

  Skoro tam jest mediatek to eneergooszcEdne to nie będzie.

 • DarekPL

  Ja tam widzę 42 dni czuwania a nie 92.

 • kuballa070

  Problem jest taki z chińskimi markami że często maja spoko procesory, serio ten mediatek powinien dawać radę w niezbyt ciężkich warunkach, ale zderzenie z rzeczywistością może być bolesne , kiedy okaże się że dość dobry procesor jak na średniaka nie daje rady przez złe zoptymalizowanie i nawet 4 GB ram nie uratuje .

 • PanDzikus

  Dlaczego nikt nie robi smartfonów z dużą baterią, dobrym aparatem i słabym procesorem? Dlaczego jeśli smartfon ma dużą baterię to zawsze dadzą do niego gówniany aparat i procesor? Dlaczego flagowce wszytko mają najlepsze ale akurat nie baterię? Co to za wybór jak wszystkie telefony albo mają wszystko słabe albo wszystko najlepsze a jeśli gdzieś się trafia dobra bateria to tylko w tych co mają wszystko słabe? Nie potrzebuję w telefonie wypasionego proca bo nie gram w gry. Chcę telefonu z baterią minimum 6000 mAh, Snapdragonem 630 i bardzo dobrym aparatem.

  • Chlastek

   Kupiłbym podobny smartfon jako następcę swojej P2-ki, jeśli w 2019 r. się taki pojawi. Pamiętaj jednak, że także procesory mają wpływ na jakość zdjęć i filmów. Także Snap ze serii 63x i prawdopodobnie ich następcy na 2019 rok póki co zawsze będą odstawać od najlepszych możliwości w serii 800. A flagowce przez te wszystkie najlepsze podzespoły, rozbudowane aparaty nie mają zbyt wiele miejsca na długość i szerokość, by upchać większe ogniwo. Natomiast, umówmy się, miliony flagowców jest kupowanych „bo tak, bo cienki, bo marka”, szczególnie gdy ktoś może sobie na takie wydatki pozwalać- co często jednak oznacza, że właśnie dlatego nie mają takie osoby czasu zastanawiać się pół roku jaki smartfon kupić. I raczej przez to, że jako klienci ogólnie tacy jesteśmy, producenci nie zrobią smartfonów grubszych o te 10-15mm, ale z dodatkowymi 1000mAh, bo niestety dziwacy chcący mieć 20h SOT nawet kosztem 1-2mm grubości i kilkudziesięciu gramów wagi nie są wszystkimi klientami.

   • wodołaz

    Nie ma telefonów dla „wszystkich klientów”
    Natomiast statystycznie rzecz ujmując- tzw flagowce stanowią (w Polsce)
    jedynie kilka procent.W przytłaczającej większości-Polacy kupują budżetowce i średniaki. Tylko na portalach o profilu jak ten, „bije się pianę”
    na temat flagowców.No ale w końcu za coś im płacą.

   • PanDzikus

    Też mam Lenovo P2. Wcześniej miałem Oukitel K6000 Pro. P2 ma o wiele lepszy ekran i o wiele lepiej działający GPS ale niestety mniejszą baterię. Jest też cieńszy, co jest wadą. Za każdym razem, gdy ktoś mówi, że cieńszy telefon jest wygodniejszy to mnie krew zalewa. Cieńszy telefon to mniejsza powierzchnia styku z dłonią i trzeba go mocniej ściskać by uzyskać ten sam współczynnik tarcia. Smartfony powinny mieć grubość od 12 do 15 mm aby były wygodne. Nie pojmuję, dlaczego ludzie mają takie parcie na cienkie smartfony. Gdyby P2 miał dobry aparat i baterię o 2000 mAh większą to byłby telefonem idealnym. Największy wpływ na jakość zdjęć i filmów ma matryca. Przecież gdy mamy jakiś kodek, dajmy na to, h.265 to choć kodowanie może się odbywać za pomocą CPU albo GPU to jest bardzo zasobożerne i nieopłacalne dlatego tworzy się wyspecjalizowane moduły służące tylko do kodowania i dekodowania określonym algorytmem i do niczego więcej. Takie moduły zużywają z 1000 razy mniej energii niż uniwersalne, programowalne układy i nie ma żadnych przeciwwskazań, by dodać je do słabego procka. W końcu nawet najsłabsze procki Intela czy AMD są wyposażane w takie moduły do określonych zadań. Firma, która robi smartfon dostosowany do gustów statystycznego klienta ma może i potencjalnie setki milionów klientów ale również setki modeli konkurencyjnych smartfonów od innych firm. Ludzi, którzy chcą smartfona z dużą baterią, dobrym aparatem i słabym prockiem może jest tylko kilka milionów ale jednocześnie nie ma żadnej konkurencji bo takich smartfonów nie ma więc pierwsza firma, która zrobi taki telefon może liczyć na jego wysoką sprzedaż.


reklama