, Motorola Newsy Smartfony

To najlepszy pomysł w historii Motoroli od czasu MotoMods

Motorola Moto E5/ fot. MySmartPrice

Motorola Moto E5/ fot. MySmartPrice

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:
 • Wojtek JJ

  Wytłumaczcie mi proszę w czym USB c jest lepsze od starszego, poza tym że trzeba wszystkie kable i ładowarki wymieniać?

  • assa

   może dlatego że jak byś nie „wsadził” to działa 😉

   • MrVik

    Uuu! Niesamowity „feature” – dla czegoś takiego warto wymienić posiadane już ładowarki. kable itd. Jeśli to ma być największa zaleta USB-C to raczej nie ma się czym chwalić.

  • iwanme

   Z kilku powodów
   -Jest konstrukcyjnie lepsze – dużo trwalsze (microUSB jest względnie delikatne). -Niezależnie którą stroną wkładasz działa

   -Ma więcej żył więc masz potencjalnie wyższe transfery i wsparcie USB3.x
   -W wyższych modelach potencjalnie wyjście obrazu
   -Może być współdzielone z laptopami bo dopuszcza wyższe napięcia ładowania.

   • MrVik

    No właśnie, potencjalnie jest lepsze od microUSB, ale w praktyce tej przewagi wciąż nie widzimy. Mój smartfon na USB-C, ale jest to wersja 2.0 i wcale nie jest szybsze od „zwykłego” USB. A gdzie te super cyfrowe słuchawki na USB-C? Gdzie inne urządzenia wykorzystujące potencjał nowego standardu?
    „Może być współdzielone z laptopami bo dopuszcza wyższe napięcia ładowania.” – co masz na myśli? Używanie tej samej ładowarki/zasilacza do laptopa i smartfona?

    • iwanme

     Ja widzę. Przede wszystkim wygoda wkładania i wyjmowania. No i właśnie to że się tak nie wygina (jak się ma dziecko, albo żonę która „dba trochę mniej o sprzęt” to się to docenia)
     USBC do słuchawek nie jest potrzebne.
     To, że Twój smartfon ma USB w przestarzałym standardzie to przecież nie wina złącza. USB-C może obsłużyć USB3.x i TB, a zwykłe microUSB nie (może to szerokie, jak np. w Note 3, ale jest jeszcze bardziej niewygodne).

     I tak. Ładowarką usb c do laptopa dzięki USB Power Delivery możesz też ładować telefon (tzn. ładowarka sama nie da wyższego napięcia niż 5V w takim przypadku (chyba, że telefon wspiera).

     MicroUSB to był źle zaprojektowany standard i dobrze, że odchodzi w zapomnienie. USB-C jak i Apple Ligthing są zauważalnie wygodniejsze i solidniejsze.

     • MrVik

      Wkładanie jest wygodniejsze (z tym wyjmowaniem to przesadziłeś – jakie ma znaczenie „dwustronność” złącza przy wyjmowaniu?), ale na tym kończą się na dziś zalety w kontekście telefonów – niewiele, jak na zapowiadaną rewolucję.
      Słuchawki na USB-C miasły być rozwiązaniem na brak gniazda jack 3,5mm w nowych smartfonach i miały przynieść nam niespotykaną wcześniej jakość cyfrowego dźwięku – jak dotąd ich nie ma na rynku.
      Dla mnie byłoby czym się ekscytować, gdyby wtyczkę USB-C podłączało się równie wygodnie jak wtyczki MagSafe do ładowania starszych MacBook-ów – tam nie dość, że nie ważne jest ustawienie wtyczki, ale wystrczy przytknąć ją do gniazda bez wciskania. Do tego gdyby standardowo USB-C wiązało się z szybszą trasmisją danych to robiłoby różnicę, a w praktyce budżetowe smartfony posiadają USB-C, ale właśnie w standardzie 2.0 (jak mój Honor 8, choć niby jest flagowcem 😉 i wychodzi na to, że dostajemy nowoczesną „mechaniczną” cześć, a elektronika dalej jest przestarzała.

 • Sebcio

  Ja bym wolał tak jak jest czyli czytnik z przodu niż z tylu, wydaje się bardziej praktyczny np, w aucie

 • Rafal Jurkiewicz

  Zawsze się dziwiłem że nie zrobili z tego elementu czytnika czy jakiegoś przycisku funkcyjnego to aż się prosi.

 • mentos

  A w moto Z albo zrobią rozpoznawanie twarzy, albo mogą zainstalowac czujnik Synaptic pod ekranem?

 • elvis182

  Motorola ewidentnie będzie miała problem z czytnikiem w serii moto Z. Na pewno pójdą w wąskie ramki tak jak cały rynek, a jako jedyni nie mają miejsca na czytnik z tyłu obudowy. Pewnie czytnik po prostu zniknie na rzecz innych zabezpieczeń

  • assa

   to przez moto mods


reklama