, Android Newsy Smartfony Xiaomi

Xiaomi wstrzymuje Androida Oreo dla Mi A1. Dlaczego?

Fot. Xiaomi

Te artykuły także cię zainteresują:


Popularne produkty:

 • Nazir

  U mnie od nią aktualizacji do Oreo 8.0.0 w OTA nie mam żadnych problemów z A1 🙂
  Nawet powiększyłem pamięć wew. o dodatkowe 32GB dodając formatując kartę sd jako pamięć współdzielona wewnętrzna

 • Dusty

  U mnie dokładnie jest, jak u użytkownika Nazir. Zero problemów. Po aktualizacji do 8.0 zrobiłem wipe.

  Także powiększyłem pamięć telefonu o drugie 64gb, dzięki SD 😉

 • aga

  Zero problemów po aktualizacji do 8.0 i naprawdę dziwne te wpisy o problemach z tym Xiaomi. Można poczytać w necie opinie niezadowolonych użytkowników jednak gdy mają dokładnie opisać problemy i jak krok po kroku w menu telefonu dojść do problemowej ; funkcji ; raptownie przestają udzielać się w wątku. Druga sprawa to instalowanie nie sprawdzonych aplikacji .

  • Nazir

   Instalują syf Trojany to potem przycina muli lub zamyka aplikację czy restartuje telefon
   Druga kwestia dzieciaki instalowały Oreo beta testy i z tym zostali na tych swoich kupowanych na ali telefonach.
   Nie wykluczam że błędy to efekt aplikacji g*no wartych albo wersji beta jaką zainstalowali

   • aga

    Masz rację , a jak czytam że właściciel praktycznie z tego co pisze nie może używać telefonu i nie przywraca ustawień fabrycznych bo będzie miał dużo przywracania.. szkoda czytać o bolączkach niektórych użytkowników .

    • Nazir

     99% problemów piszą ściemniacze a uszkodzenia są z winy użytkownika nie tylko w kwestii Android ale sprzętu z MS 🙂
     Podsumowując dzieciakom nie powinno się dawać samrtfonów , laptopów i konsol bo zawsze coś wykombinują aby popsuć 😀

     • akai

      Ok czyli jestem ściemniaczem i dzieciakiem w wieku 29 lat. To, że Ty nie masz problemów z a1 nie znaczy, że nikt nie ma. Telefon kupiłem w euro agd rtv, a po aktualizacji mam problem z aparatem i pojawiającymi się czarnymi „przeplotami” na ekranie;) Polecam forum miuipolska wtedy może to Ty przestaniesz bredzić

     • Nazir

      A co ma MIUI Polska do A1 z oficjalnej dystrybucji abc data
      Buhahaaha , syf instalujesz to ci zdycha wszystko a u mnie Oreo hula aż miło od 3 stycz.2018 z oficjalnej aktualizacji w OTA

    • Crout

     Niestety posiadając aplikacje i podłączone konta firmowe, bankowe, osobiste konta mailowe. Z backupem jest sporo zachodu i nie jest to 5 minut czasu. Nie posiadam żadnych aplikacji trzecich, jedynie podstawowe do obsługi chmury, kont firmowych i bankowych. Głównie crashuje ciągle usługi Google Play. Droga (zg)ago, interpunkcja nie boli :).

     • aga

      Będąc takim obeznanym w temacie nie próbujesz rozwiązać sytuacji i używasz nie działającego według twojego opisu telefonu ? Jest to dla mnie przedziwna sytuacja .. Dla Ciebie na pewno nie jestem droga poszukaj innej pasującej do Ciebie.

   • Karol Sylwester Świąder

    Android Wear wywalał 🙂

 • Crout

  U mnie Mi A1 działa na Oreo tragicznie. Co chwile crashe aplikacji i rebooty telefonu. Ciężko mi niestety zrobić wipe, za dużo potem przywracania.

  • aga

   Jak możesz w takim razie używać telefonu chyba że coś się Tobie pomyliło z nazwą telefonu który posiadasz.

   • Crout

    Gdyby jeszcze dało się zrozumieć co piszesz, to łatwiej byłoby Tobie odpowiedzieć. Niestety składnia tych wypocin jest dla mnie nieczytelna.

    • aga

     Jaki Ty malutki jesteś.

 • egon

  Ja dostałem ósemkę 3.01. telefon miałem od tygodnia. Na 7.1.2 było szybko aczkolwiek zdarzały się drobne przycinki. Minimalne. Na oreo dziać się zaczęły dziwne rzeczy z apką Zdjęcia i z Chrome. Mianowicie gdy szybko chciałem przewijać ekran, zostawały artefakty w tle tak jakby nieruchomy obraz, od którego zaczynałem przewijać zostawał w tle i na nim w przypadku zdjęć leciały jakby ramki fotek a w przypadku chrome zostawały w miejscu na pierwszym z kolei planie ramki z reklamami. Poza tym aparat uruchamia się baaaardzo długo. Ale nie wiem czy przed rootem też tak było i czy to mogło mieć wpływ na aparat Z w/w apkami nie ma już takich cyrków. Aaa i najważniejsze: po zainstalowaniu oreo wypadł mi sku*win z kieszeni na beton i goryl pękł w pi*du. Za okrągły chyba, może dlatego wycofali.

 • Jaworek

  nie dziwię się, że wycofali aktualizację. Po aktualizacji telefon resetuje się wielokrotnie w ciągu dnia. Bardzo wiele aplikacji wywala zaraz po uruchomieniu, albo zawiesza się w ciągu dnia. Perfekcyjnie działający autofocus w aparacie nagle przestał ostrzyć, albo aparat nie chce się uruchomić i wymusza ponowne uruchomienie telefonu.
  Przywracanie ustawień fabrycznych w ogóle nie pomaga.
  Czekam na aktualizację, ale póki co jestem załamana, bo nie da się funkcjonować z takim telefonem, który nigdy nie wiesz co odwali.

  • Karol Sylwester Świąder

   Możesz zrobić downgrade

 • akai

  Mi po aktualizacji podczas robienia zdjęć/filmów pojawiają się czarne „przeploty” na ekranie, strasznie irytujące


reklama