>
Kategorie: Newsy Telefony

Xperia Ion – mocne uderzenie Sony?

Informowaliśmy Was już dzisiaj o smartfonie Sony Xperia S. Okazuje się, że nie jest to jedyna nowość ze stajni japońskiego producenta. Na rynek trafi niedługo Xperia Ion – pierwszy smartfon Sony ze wsparciem dla sieci LTE. Czego można się po nim spodziewać?

Smartfon posiada dwurdzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon S3 o częstotliwości taktowania na poziomie 1,5 GHz, układ graficzny Adreno 220 i 4,6-calowy wyświetlacz TFT w rozdzielczości 720×1280 pikseli. Producent zapewnił słuchawce m.in. 1 GB pamięci operacyjnej, 16 GB pamięci wbudowanej, czytnik kart pamięci formatu microSD, a także moduły Wi-Fi, Bluetooth, DLNA, NFC, GPS i GLONASS oraz gniazda HDMI i USB.

Słuchawka doczekała się akumulatora o pojemności 1900 mAh, dwóch aparatów (główny 12 Mpix z autofocusem, lampą błyskową i możliwości nagrywania filmów w jakości Full HD oraz przedni VGA do prowadzenia wideorozmów). Na pokładzie znajdziemy również radio FM, akcelerometr, żyroskop, czujniki przybliżenia i oświetlenia. Sprzęt o rozmiarach 132х68х10,6 mm waży 144 g i współpracuje z systemem operacyjnym Android 2.3 (zapowiedziano aktualizację do Ice Cream Sandwich). Póki co urządzenie będzie dostępne jedynie w ofercie operatora AT&T.

Źródło: Mobile review

CES 2012 - oKiem maniaKa

CES 2012 odbywają się w Las Vegas w terminie 10-13 stycznia 2012 roku.
Dzięki serwisom grupy techManiaK będziesz na bieżąco z wszystkimi nowościami CES 2012.

Maciej Sikorski

Najnowsze artykuły

  • Newsy
  • Nothing
  • Telefony

Nothing potwierdza start aktualizacji systemu Nothing OS 4.0 bazującego na Androidzie 16

Nothing w końcu ujawnił datę startu aktualizacji. System Nothing OS 4.0 oparty na stabilnym Androidzie…

20 listopada 2025
  • Operatorzy
  • Play

Operator obniża ceny o 20 złotych. Jeśli go brać, to właśnie teraz

Sieć Play wprowadziła nową promocję Black Week. Tym razem nie dotyczy ona telefonów komórkowych czy…

20 listopada 2025
  • Newsy
  • OnePlus
  • Telefony

Przegrzewający się OnePlus nie radzi sobie ze Snapdragonem – to problem telefonu, na który tak mocno liczyłem

Wszystko wskazuje na to, że OnePlus 15 nie jest tak doskonały, jak się spodziewano, a…

20 listopada 2025
  • Amazfit
  • Newsy
  • Wearables

Wytrzymały, piękny i w odświeżonej wersji. Amazfit T-Rex 3 Pro znów zachwyca dostępnymi funkcjami

Amazfit wprowadza nową, mniejszą wersję modelu Amazfit T-Rex 3 Pro. Zmniejszyła się średnica ekranu względem…

20 listopada 2025
  • Promocje

Jeżeli kupiłeś Samsunga podczas premiery, to możesz zacząć wyrywać sobie włosy. Teraz flagowca kupisz za pół ceny

Samsung Galaxy S25 Edge to bezapelacyjna ciekawostka producenta z bieżącego roku. Podczas premiery flagowiec kosztował…

20 listopada 2025
  • Promocje

Polska perełka do odebrania w Amazon! To ostatni moment na zgarnięcie hitu

Werewolf: The Apocalypse - Heart of the Forest to polska hybryda przygodówki i RPG, osadzona…

20 listopada 2025