, Newsy Plus

Kupił telefon na raty. Operator wgrał mu… program do zdalnej kontroli

fot. na bazie Mopic, Fotolia.com

fot. na bazie Mopic, Fotolia.com


Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:
 • Roman Rarog

  I bardzo dobrze.
  Zakup telefonu to nie zakup mieszkania. Niech sie ludzie uczą żeby nie żyć na kredyt. Trzeba pieniążki odłożyć, isc do sklepu, kupic.

 • aga

  Żebyś wiedział że znam , a niby dlaczego operator ma mi dać na tydzień do testów telefon? Zanim kupię dużo czytam o danym produkcie , następnie idę do marketu lub innego z branży sklepu i potestuje najważniejsze dla mnie funkcje. Do reszty twojego posta nie będę się odnosić..

 • maxprzemo

  Ścigać to powinno się najpierw komisy że
  skupują takie telefony i sprzedają dalej z zyskiem. Komis może bez problemu sprawdzić telefon na stronie Plusa czy T-Mobile. Ale nie lepiej sprzedać telefon z zyskiem, niech kupujący się martwi.

  • mozilla007

   Tylko jak sprawdzisz jesli telefon tego samego dnia ląduje w lombardzie lub komisie? Strony przewiduja przyszłość?

   • maxprzemo

    Sprawdzałem na stronie Plusa. Mail przyszedł w kilka sekund. A jeśli Plus nie aktualizuje strony na bieżąco to strona nie ma faktycznie sensu w co wątpię.

  • Nazir

   Komisy GSM to paserstwo i powinno być z urzędu karalne jeżeli taki handlarz oferuje cudzy telefon nowy na umowie operatorskiej do spłacenia przez kogoś innego w okresie 2 lat.
   Umowa sprzedaży powinna zawierać aneks właściciela telefonu że spłacił w 100% wszystkie koszty operatora i nie zalega z opłatami już w danej sieci

   • maxprzemo

    „Umowa sprzedaży powinna zawierać aneks właściciela telefonu że spłacił w 100% wszystkie koszty operatora i nie zalega z opłatami już w danej sieci”
    A myślisz że ktoś nie podpisze takiego aneksu 🙂
    Jak ktoś brał telefon na „Słupa” to co mu szkodzi podpisać taki aneks na „Słupa”. To nic nie zmieni.
    Komisy mogą zrobić prosty zabieg. Widzi na paragonie na przykład „Plus” i datę sprzedaży to jeśli to ten sam dzień to nie kupuje takiego telefonu i prosi żeby przyjść na drugi dzień. Telefon na drugi dzień będzie już w systemie na 100% i w kilka sekund można to sprawdzić na stronie www.plus.pl/formu…ularz-imei . Każde inne rozwiązanie to paserstwo komisu według mnie.

    • Nazir

     Już mi komentarz skasowali bo napisałem prawdę o tych komisach GSM gdzie 99% telefonów ma brand operatora i abonament
     ps.
     Zawsze można dostać dokument o spłaceniu rat abonamentu.
     Uważam że gdyby ludzie nie kombinowali w Polsce to by nie było problemu.
     Tutaj koleś ewidentnie w necie robi hejt na takie zabezpieczenie bo liczy na zmianę tych zabezpieczeń aby on i inni mogli dalej kombinować

     Skasowany komentarz krytyczny o komisach GSM tylko świadczy że ktoś na tym robi kasę i jest tym żywotnie zainteresowany aby tych blokad nie było .
     Akcja z kolesiem który blokadę ujawnia jest puszczona na blogach innych

 • Piotr

  Klient musi być poinformowany o takiej praktyce przed podpisaniem umowy. Nie będąc poinformowanym jest wprowadzany w błąd. Poza tym skąd można mieć pewność, ze aplikacja nie ma dostępu do danych wrażliwych klienta? Ja nie wierzę operatorowi na przykład. Moim zdaniem operator powinien się wytłumaczyć przez UOKiK lub UKE. W umowie ratalnej powinien pojawić się odpowiedni zapis prawny.

 • vonski

  A ciekawe co z tego z tego zostanie po wgraniu TWRP i czystego ROMu XEO…

  • Nazir

   Jak będą blokować to zablokują i inny tom ci nie pomoże.
   Druga kwestia to tacy jak ty to właśnie patologia i przez takich kombinatorów inni uczciwi ludzie cierpią

   • Vulgario

    rom pomoże na knox, który ma za zadanie uceglić całe urządzenie

    • Nazir

     Sądzę że bzdury zmyślasz i nie masz pojęcia o niczym jak nie rozumiesz co to IMEL i inne dane serii które są zaszyte w płycie głównej każdego smartfona i to służy do blokowania urządzenia w sieci każdego operatora a program od Plus tylko daje dodatkowe możliwości indywidualne kontrolowania abonenta i ew. ponaglenia go do zapłaty faktury + rata

     Jak coś bierzesz to należy się wywiązywać z umowy regulaminu płatności a nie kombinować jak sprzedać łosiowi telefon na allegro komis GSM.
     Czas skończyć z hipokryzją cynizmem Polaczków i kombinatorami jak kogoś okraść lub kupić taniej od kogoś i być paserem w procederze przestępczym

     • Vulgario

      doucz się co można (tylko) zrobić przez blokadę IMEI, a ile więcej możliwości daje aplikacja Knox pod sieć Plus – w skrócie pierwszy wariant tylko uniemożliwi łączenie się z BTSem w Polsce, a drugi wariant ma uniemożliwić wszelkie używanie urządzenia.
      Proste jak cep, ale niektórym trzeba kilka razy tłumaczyć.
      I na pewno nie rozumiem co to „IMEL”…

   • ElektronicznyFan

    Weź Miśkiewicz daj już se spokój!!

  • Vulgario

   wtedy blokada IMEI w Polsce, ale telefon jako taki będzie działał (bez możliwości logowania do BTSa w Polsce)
   Będziesz mógł tak że logować się za granicą, na karcie operatora np. z Litwy

  • mozilla007

   To jest knox i w xeo tez jest.

  • mozilla007

   No i dodam ze to nic nie daje bo blokada nadal dziala.

 • Krzysiek Gumowski

  Oj tam, oj tam….

  • Teth

   Uczeń Nazira?

   • Nazir

    😂🤣😃😄

 • aga

  masz rację , moim zdaniem skoro skasował za telefon pieniążki to mógł wpłacić je na konto z którego otrzymał kredyt i sprawa załatwiona.

 • soze

  Zdaję sobie sprawę, że takie zabezpieczenia zostały wprowadzone przez wszelkiej maści kombinatorów, ale… Nie jestem pewny czy operator przypadkiem nie narusza praw osób trzecich. Przyjmijmy, że nie jest to kombinator, ale po pierwszym tygodniu używania telefonu zawiódł się sromotnie na systemie/funkcjach/aparacie… Sprzedaje w komisie, kupuje inne urządzenie. Ktoś inny w komisie kupuje legalnie jego stary sprzęt płacąc pełną cenę jaką sobie życzy sprzedawca. Teraz pierwszy właściciel z powodu wyjazdu/choroby/zapomnienia nie płaci 2 rat za co operator skwapliwie blokuje urządzenie na miesiąc. Raty zostały spłacone z odsetkami jak „pierwszy” ozdrowiał, ale obecny właściciel nie mógł korzystać z telefonu przez dłuższy czas. Kto wyliczy straty obecnego właściciela? Zresztą zawsze mi się wydawało, że przy dawaniu rat najpierw ktoś sprawdza zdolność kredytową, potem w razie niespłacania jest windykacja, ewentualnie komornik. Bo ten kto dawał raty ma wszystkie dane biorącego… Obecny właściciel telefonu nie ma żadnego wpływu na to co zrobi ten „pierwszy” a jego dane ma co najwyżej komis (który mógł się w międzyczasie zlikwidować na przykład 😉 ). Kwestia do dyskusji z prawnikiem.
  Natomiast dużo bardziej mnie niepokoi, że zgadzamy się na tego typu działania. Jak tak dalej pójdzie, to opcjonalne wyposażenie w samochodach też będzie serwis blokował zdalnie. Jest lato, a nie zapłaciłeś raty? Odcinamy klimę! Zima, nie zapłaciłeś? Tniemy ABS i podgrzewane fotele! Nie zapłaciłeś abonamentu RTV? No to se radia nie posłuchasz… Microsoft już bąka, że system będzie usługą, więc nie będziemy za niego płacić raz przy zakupie sprzętu tylko dawaj roczną/trzymiesięczną/dwuletnią subskrypcję. Teraz sobie wyobraźcie, że Google lub Apple idąc za „dobrym” przykładem robią to samo. Wrócicie do Nokii 3310? Nie, bo proces uzależnienia od technologii właśnie się realizuje. Niewyobrażalne? A ktoś sobie rok temu wyobrażał, że za niespłacone raty pierwszego właściciela będzie bekał trzeci?
  Nie odpowiadajcie, idę kupić Nokię 6310 i Mercedesa 123 od taksiarza… 😉

  • Nazir

   Smartfon brany na abonament jest własnością operatora na czas jak nie spłacisz abonamentu kredytu.
   Bardzo dobrze że zaczynają walczyć z patologią Polaczków i kombinatorów .

 • Nazir

  Tak powinno być , bierzesz abonament i telefon to masz brand a na wypadek nie spłacania rachunków za usługi operatora to blokada telefonu bo zazwyczaj Janusze biznesu to szybko upłynniają na allegro lub komis gsm i to jest już patologia u polaczków

 • Aviczi

  Po pierwsze może odinstalować po 24m ale nie musi i na pewno nie zrobi sprawdzone. A po drugie winni klienci

 • Gonzo

  Kto w ruchu czasach bierze telefon u operatora skoro normalne raty + oferta na kartę no limit są tańsze. Za głupie się płaci.

  • Nazir

   Dokładnie z tym się zgadzam , ale zauważam że w Polsce mamy patologię i duża grupa osób bierze bieda zeta na 2 lata spłata a potem smartfon ląduje w komisie gsm lub allegro a to jest już chore i nie logiczne

  • Jan Kowalski

   Ktoś, kto najprawdopodobniej nie dostanie normalnego kredytu albo ma już kredyty wszędzie indziej. Taki telefon to jak pożyczka, którą potem spłaca z nawiązką (czyli coś jak kredyt), ale niższą niżby się wrąbać w prowidenty i inne tego typu lichwiarskie firmy.

   • Gonzo

    Jeśli ktoś nie dostanie na raty telefonu bo ma tyle kredytów to radze zastanowic się nawet swoimi poczynaniami życiowymi. A jak go nie stać to nie, wtedy kupuje nokie 105. Albo redmi4a na 20 rat bo chyba raty w wysokości 25zl pewnie dostanie. Ale widzę że dobry telefon to podnosi status psychologiczny nawet największej biedzie wiec lecą do operatorów choć ich na to nie stać. Żenujące.

    • Jan Kowalski

     Ludzie, jako gatunek, w większości nie lubią się zastanawiać nad swoimi poczynaniami życiowymi. Nie można od nich tego wymagać, skoro nie leży to w ich naturze. Równie dobrze można by mieć pretensje do psa, że się nie chce nauczyć czytać.

  • rake

   Na przykład ja – prowadzę działalność gospodarczą i telefon w abonamencie wychodzi mi taniej, niż prepaid + jednorazowy duży wydatek na telefon (rat w elektromarkecie na DG nie dostanę).

   • Nazir

    Człowieku telefon na firmę też kosztuje drożej w abonamencie a to że koszty wrzucasz na firmę i okradasz podatników nie płacąc uczciwie podatku to jest kombinacja.
    Nie myl abonamentu dla Kowalskiego z abonamentem Janusza biznesu
    Uczciwie to powinni zlikwidować takie ulgi dla firm bo to kolejna patologia w Polsce i chcesz mieć tel. to płać i kupuj jak każdy Kowalski

    • rake

     Zakup telefonu używanego do celów prowadzenia działalności, jak i koszt abonamentu to w stu procentach koszt uzyskania przychodu i można go w pełni jako taki ująć w rozliczeniu podatkowym. Twoje opinie wyssane z **** mnie akurat mało interesują. A za wyzywanie uczciwych ludzi od złodziei możesz dostać w pysk kiedyś, więc poza internetem radzę się hamować.
     A co do samego kosztu zakupu – są takie pakiety, na przykład w Orange, gdzie telefon jest zwyczajnie tańszy niż w normalnych sklepach. Każdy może sobie wejść i porównać, oferty utajnione nie są.

     • ElektronicznyFan

      Niema sensu dyskutować z ludźmi chorymi, nie żal Ci tych kilka chwil 🙂

    • ElektronicznyFan

     Ale Ci odpowiedział co!? Już nie odpisałeś bo za rzadki jesteś.
     IQ małpy!!

  • Dawid Gumola

   O dziwo mnie telefon wyszedł taniej w abo niż w sklepie 😮 40zl x24 a w sklepie 1500. Abonament 30zl z wszystkim.

   • Nazir

    Bajki zmyślasz jak inne dzieciaki i nigdy nie jest taniej u operatora niż cena na wolnym rynku w sklepie.


reklama