, Newsy Qualcomm

Niestety, ale Qualcomm Snapdragon 845 może nieco rozczarować

fot. Qualcomm

fot. Qualcomm


Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:
 • ElektronicznyFan

  Lepsze te rdzenie niż A7. W 14nm traktowane 2.0GHz z dobrym GPU spisują się jak narazie bardzo dobrze.

 • mentos

  Czy autor pisząc ten news napewno dobrze napisał że nowy exynos będzie jednocześnie szybszy i energooszczędny? A nie powinno być albo szybszy albo energooszczędny? Tym bardziej że exynos nie zmienia rozmiaru i będzie w 10nm tylko proces produkcji zmieni się i będzie bardziej oszczędny ale czy bardziej wydajny również?

 • maxprzemo

  Snapdragon 845 na pewno będzie wydajniejszy od Exynosa 8895 czy Kirin 970 bo będzie miał „duże” rdzenie w technologi Cortex-A75 a nie Cortex-A73 jak konkurencja developer.arm.com/produ…cortex-a75. Według zapowiedzi procesor Exynos 9810 też nie ma być wykonany w technologi Cortex-A75 tylko ma mieć dodatkowy procesor obsługujący machine learning. Cortex-A75 nie wymaga dodatkowego procesora bo sam ma już zaimplementowaną obsługę machine learning.
  Więc z tą wydajnością poczekał bym do premiery. Jak wyjdą telefony z tymi SoC to dopiero będzie można porównać wydajność.

  • Qba

   Będzie bardziej prądożerny

 • beaviss

  Fajnie gdyby dali wreszcie pamięć ram 64 bit, zwiększyło by to przepustowość pamięci z ok. 29 GB/s do ok 52 GB/s jak to jest u apple, oraz wreszcie skończyli z tymi rdzeniem a53 i przeszli na nowsze oszczedniejsze i bardziej wydajne A55, takie małe dwa życzenia na 6 grudnia bym miał

 • Qba

  Niespodzianki nie ma bo już Snapdragon 835 jest słabszy od Exynosa 8895, Kirin 970 i Apple A11.

  • beaviss

   835 ma najmocniejsze GPU i najsłabsze CPU ze wszystkich wyżej wymienionych modeli,SoC to nie tylko CPU ale znacznie wiecej, np. kontroler pamieci, rodzaj obsługi 4g, standard sieci wi fi, bluetooch, kodeki, rodzaje satelit do lokalizacji, GPU, obsługa ekranów i rozdzielczości matryc aparatu itp., a Tyś to bardzo mocno spłycił jedynie do CPU

   • Qba

    Gfxbench podaje że GPU ma słabsze od A11

   • ElektronicznyFan

    Co racja to racja, S835 jest skrojony idealnie ze wszystkim co wymieniłeś. A co najważniejsze jako jedyny dobrze zaimplementowany w smartphonach, praktycznie niema problemu z throtlingiem. Co z tego, że reszta na papierze niby lepsza o 10 procent jak i tak potem spada o 20 procent, a S835 śmiga prawie na pełnych obrotach. Udał im się ten SOC jak żaden inny, Sony HTC i OP5 wzorowo go wykorzystali.


reklama