, Apple Ciekawostki Gry i aplikacje Newsy

Mam Animoji na iPhone 6S. Jak to zrobiłem?

fot. Cult of Mac

fot. Cult of Mac

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:
 • rake

  „Wcześniej pojawiły się głosy, że tak naprawdę do działania Animoji nie potrzeba technologii iPhone X i spokojnie zadziałałaby one na iPhone 8. Apple stwierdziło, że to prawda, ale biorąc pod uwagę ich gorszą jakość – zostały zarezerwowane tylko dla X’a.”

  No to ciekawe, bo w X-ie przy zasłoniętym czujniku FaceID, animoji dalej działają 😉

  • Mateusz Gdanietz

   Może wystarczy skan twarzy w bazie który łączy się z obrazem z kamerki, dzięki czemu odwzorowanie jest znacznie lepsze? To tylko moja teoria. Ale dowodem jest też to, że w aplikacji Mrrmrrr odwzorowanie znacząco kuleje.
   Więc albo Apple wymyśliło też znacznie lepszy algorytm do rozpoznawania twarzy z kamerki albo łączą wgrany obraz twarzy face ID i łączą go z algorytmami kamerki co daje znacząco lepsze odwzorowanie mięśni twarzy.

   Teraz to nie jest może ogromna różnica ale jestem pewien, że to jest wersja beta i w następnej wersji znacząco to poprawią. Muszą. Już raczej nie ma odwrotu. Muszą polepszyć to oprogramowanie do granic możliwości. I pewnie tak będzie.
   Z pewnym smutkiem jednak powitam odejście skanerów linii papilarnych. Kto wie, może za rok dodadzą ten skaner ukryty pod ekranem jako dodatkowe zabezpieczenie? Face ID razem ze skanerem linii jest już właściwie nie do złamania.

   Edit: Z ekscytacją czekam na odpowiedź konkurencji. W szczególności Huawei (trochę poczekamy) i Samsunga!

   • rake

    >Może wystarczy skan twarzy w bazie który łączy się z obrazem z kamerki, dzięki czemu odwzorowanie jest znacznie lepsze?

    No raczej nie, bo możesz używać czyjegoś X, gdzie FaceID nie ma skanu Twoje twarzy, a Emoji i tak będą doskonale działać.

    >Ale dowodem jest też to, że w aplikacji Mrrmrrr odwzorowanie znacząco kuleje.

    Na co dowodem? To świadczy tylko o tym, że twórcy tej aplikacji mają słabe algorytmy rozpoznające mimikę.

    Jedyne co jest imo możliwe, to to, że do animoji używany jest jakiś koprocesor, obecny w X ze względu na FaceID, ale jak znam Apple i ich historię sztucznego obcinania ficzerów w niższych/starszych modelach, to jest to po prostu rzecz, która ma wyróżnić tych, którzy się zdecydują na wydanie więcej kasy. Wysłałem gdzieś swoje animoji? – to już wiesz, że mam telefon za 5k 😉


reklama