, Apple Newsy Telefony

No niestety, ale nawet u Apple ekran OLED będzie się wypalał. Firma ostrzega

fot. Apple

fot. Apple

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:
 • May Czos

  Dodajcie jeszcze, że Apple już zapowiedziało, że wypalone ekrany nie podlegają gwarancji. Tymczasem Samsung wymienia bez gadania.

 • LinekPark

  Idealny artykuł, bym mógł stwierdzić, że to….
  Nuda!
  Wszystko ma problemy z działaniem czegoś. Nowości można by oferować jako terapię na bezsenność. Do tego teraz unika się ergonomii i utrudnia coraz bardziej chwyt. Stereo stało się czymś niespotykalnym. Odporność też dużo mniejsza, niż kilka lat temu. Wszędzie szkło… Baterie przechodziły mnóstwo ewo i rewolucji i nic, nadal jest z nimi słabo…
  Po kiego ch.. za tym gonić? Wyleczyłem się z tego wyścigu o nic tak na prawdę, nie jeden mnie pamięta z wielu komentarzy tu i nie tylko, ale od wakacji piszę bardzo mało, bo zauważyłem, że i tak BB10 umarło, Android zawsze zwolni po czasie(w sumie… co nie zwolni?), a w Apple są pewne ograniczenia. Wybór nasz to tylko to, z czym możemy się pogodzić. Od czasów HTC One M8 wszystko poszło w kretynizm i esencję kapitalizmu. Wad co rok jest tylko więcej…. (sami przecież też nabieramy doświadczenia i uczymy się[niektórzy] na błędach).
  Kupię sobie CATa S60 i walę to, co wyjdzie. Gonienie za aktu i cudami to tylko nerwica i naganianie szczurów, by kupili raz jeszcze, że teraz niby to będzie lepsze. Od 3 lat wymiana tel częściej, niż 2 lata to tylko choroba/hobby, bo nie ma to sensu już. Procek sprzed lat 2-3 daje radę bez problemu napędzić nowe sprzęty. A bez paru zbędnych apk nawet moja stara X Style przyspieszyła lekko. Bardziej, niż po aktu do 7, która mogłaby być 6.2, która mogłaby być 5.2, czyli 7 to takie 5.3, bo tyle zmienia… Tyle… Heh, poza 2 oknami to nie wiele daje reszta nowości.
  To tylko taka moja rozkmina. iOS11 jest dla 1 dobry, dla innych nigdy nie będzie. Znam człowieka, któremu serio działa bez problemu na starym już SE 16GB. Podziwiam, jak kto wytrwał do końca tych smętów. Moje konto można poczytać, nie blokuję tego, brałem udział w wojnie systemów wiele razy. Kopcie się nadal, mnie to śmieszy. Do kiedyś!

  • Nazwa

   Wybacz ale jakby Cię to już nie interesowało to nie miałbyś potrzeby pisać o tym w komentarzach a argument o tym że ktoś użytkuje iphona se jest poprostu śmieszny, moja siostra posiada iphona 5s i chętnie wymieniła by go na najnowszy model ale w sumie nie ma takiej potrzeby bo wszystko działa jak trzeba.

   • LinekPark

    Byłem tu długie lata przed disqusem, spytaj ludzi z redakcji. Po prostu zostawiam info, bo z niejedną osobą przegadałem setki komentarzy i niech się nikomu myśli nie plątają, po prostu nic nowego się w tym kawałku naszego życia nie dzieje i znikam.
    Ps
    Warto być mimo wszystko na bieżąco. Nie mam zamiaru zaprzepaszczać wiedzy i być idealną ofiarą dla sprzedawców w marketach.

    • http://www.frillmag.pl/ Aleksander Piskorz

     „Nie mam zamiaru zaprzepaszczać wiedzy i być idealną ofiarą dla sprzedawców w marketach.” – piękne zdanie, aż się uśmiechnąłem pod nosem. 😀

 • Huba

  W galaxy s6 czy s7 z ktorego teraz korzystam nigdy nie mialem problemu z wyswietlaczem amoled, nigdy nic mi sie nie wypalilo. Dodam ze dosyc sporo korzystam z wyswietlacza na codzień

  • jotek44

   Ja też nie miałem takich problemów z Amoledami w Samsungach (Note 3 i 4, Ativ S). Dlatego dziwią mnie zjawiska tego typu u innych użytkowników !
   Są jednak osoby, które odkładają telefon na kilkanaście a nawet kilkadziesiąt minut bez wyłączania wyświetlacza ! Później narzekają nie tylko na wypalone piksele, ale także na szybkie rozładowywanie baterii.

   • Adrian Nowakowski

    Problemy były za czasów Samsunga S2,S3, wszystkich w tym czasie ekranów od Samsunga, po pół roku było widać różnicę między starym a nowym, LG teraz ma te same problemy

 • jotek44

  Czyżby niektórzy w ogóle nie wygaszali ekranów w swoich smartfonach ? Wypalanie ekranu (pikseli) następuje po „zamrożeniu” (wyšwietlaniu) nieruchomego obrazu przez kilkadziesiąt minut.

  • Preza

   nawigacja?

   • jotek44

    To może być jedną z przyczyn

    • Pique12

     W filmikach na yt jest sporo statycznych elementów, nie wspomnę nawet o telewizji online… Jak dla mnie OLED to za dużo stresu i uwazania by coś się nie wypaliło. Na IPS nie ma tego problemu.

     • jotek44

      Pod tym względem IPS-y mają przewagę nad OLED-ami, choć LG w V30 rzekomo zastosował autorskie rozwiązanie zapobiegające wypalaniu matryc.

   • Pan Rafał (r4ph4ell)

    Albo też niektóre gry które mają stanę elementy

  • http://www.frillmag.pl/ Aleksander Piskorz

   Na Reddicie w Pixelu 2 XL widziałem wypalony pasek powiadomień w Androidzie. Także…

   • jotek44

    Od początku jestem sceptycznie nastawiony fo funkcji Always on Display ! Podejrzewam, że może być przyczyną wypaleń, jeśli przez dłuższy czas treść na pasku nie ulegnie zmianie.


reklama