, Microsoft Newsy Windows 10

Oficjalnie: Windows 10 Mobile to trup. Microsoft nie będzie go już rozwijać

Mobilny Windows to system-zombie / fot. lumiaconversationsuk.microsoft.com

Mobilny Windows to system-zombie / fot. lumiaconversationsuk.microsoft.com

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:
 • Paweł Wójtowicz

  Jeśli zarabiasz i wydajesz pieniądze na Lumie, które miały ubijany system OK z tym się kłócić nie będę. Natomiast korporacje dające służbowe telefony nie dadzą jakichś Lumii za kilka patyków, a bywa że służbowy telefon staje się też telefonem prywatnym czyż nie tak? Firmy wolą dać pracownikowi korporacji Androida, albo iPhone’a i wszystko zależy jakie stanowisko piastuje. Tutaj Twoje widzimisię jest naq dalszym planie albo jeszcze dalej niż widzimisię korporacji. Ich nie interesuje Twoje upodobanie. Tyle ja wiem i nie interesuje mnie jak dokładnie działają korporacje, bo to nie ma nic wspólnego z rynkiem mobilnym. Chyba, że mówimy o korporacjach typu Samsung, LG, Apple itd., to co innego.

 • LinekPark

  Flagowce były Nazir…
  Brakło sredniej półki. Po 800 był tylko 820.
  7XX zawsze było takim mocnym budżetowcem, niżej słabizna. 9XX i wyżej flagowce, ale 925 fatalnie skopana. Srednie były tylko 800 i za słaba, by niezorientowany w temacie(kilka % kupujących) 820, potem nic. 850 z 3gb i snap 650 była by dobra, wszczesniej też jakas 830, bo długo nic nie było.

 • Paweł Wójtowicz

  Zmartwię cię, ale ja wiem równie dużo co Ty i uważam, ze korporacje i ludzie majętni nie zaryzykują wydania kupy kasy na telefon z systemem od MS mając w pamięci jak zostali potraktowani przez MS. tak samo będzie z partnerami biznesowymi, którzy mają i będą mieli w pamięci, ze telefony z systemem od MS nie sprzedawały się dobrze i tu nie ma znaczenia za ile był, ważne że się sprzedawał słabo. Ani jedna strona, ani druga nie zaryzykują powtórnej przygody z MS jeśli ten wypuści W10 64-bit na telefony. Ludzie majętni i korporacje wolą wyłożyć grube hajsy albo na iPhone’y, albo na Samsungi z serii S lub Note, a nie jakiś tam telefon od MS z W10 64-bit jeśli w ogóle wyjdzie. Wybacz, ale to nie ma prawa wypalić.

 • Nazir

  Było do przewidzenia że czas wersji 32 bitowej WP8.1/W10M będzie policzony jak MS wycofał się z produkcji flagowców a producenci też nie dostali żadnej motywacji aby tylko 100% produkcji pakowali w Android
  ps.
  Tak czy siak liczę na reaktywacje nowego systemu 64 bitowego win10 na ARM i nowych flagowców terminali z dock pod systemem MS

  • Paweł Wójtowicz

   Nie będzie reaktywacji takiego tworu wg. Twoich marzeń. Zobacz co robili przez lata. Windows 64 bit nie odniesie sukcesu tak samo jak WP i WM. Zobacz ile ludzi nienawidzi MS i najchętniej porzuciliny wszysko od MS, ale system na laptopPC ma monopol. Od lat nawet Linuxom nie udało się za wiele, bo brak najważniejszej rzeczy: gier.

 • Artok

  To było do przewidzenia. Najpierw Nokia postanowiła popełnić seppuku nawiązując współpracę z MS, teraz sam producent systemu odpuścił. Sami są sobie winni – brak aktualizacji do wyższego Windowsa, niespełnione obietnice z pewnością zniechęciły mnóstwo ludzi.

 • Sambix

  Szkoda bo bardzo dobrze wspominam pracę na tych urządzeniach z czasów win 7, win 8 i win 8.1. Ale od momentu przesiadki na 10 stało się dla mnie jasne, że ten system dzieli już przepaść o konkurencji. Jeszcze trochę ponad rok temu chciałem kupić L950 ale po paru minutach zabawy zrozumiałem, że to już koniec tego systemu. Wolniejszy od topowych androidów, połowy aplikacji nie ma, druga połowa w jakieś okrojonej wersji. Nigdy chyba nie zrozumiem dlaczego Windows phone się nie przyjął.


reklama