, Newsy Nokia

Sentymentalny powrót do przeszłości: przepiękna Nokia N950 na zdjęciu i renderze

Fot. Nokia

Fot. Nokia

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:
 • Euromen

  Mam do sprzedania taka Nokie jak by ktos chciał kupic.

 • Dariusz Laskowski

  Ja czekam na powrót noki 808

 • wania

  Bawiłem się tym telefonem chwilę jak byłem w Norwegi (można go było kupić w komisie). Telefon był wydany na rynek, ale tylko w małym nakładzie i wyłącznie dla deweloperów tworzących aplikacje z zastrzeżeniem że nie mogą tego modelu odsprzedawać. Jednak dwa takie modele były na sprzedaż we wspomnianym komisie. Setem MeeGo to było cudo jak na tamte lata (mam do tej pory N9).

 • Daniel Piotrowski

  Ja mam N9 od momentu jej powstania 🙂 i do dziś z uśmiechem patrzę na kolejne modele telefonów różnych producentów jak dorastają do latach do tego co Nokia zaproponowała w tym modelu. Tak to już jest, Nokia była innowacyjna ale bała się sprzedać ten produkt , aczkolwiek nakłady na promocję były duże tylko nie w tych krajach co zwykle ale i tak sukces był. Reszta świat odkrywa teraz koło o na nowo, gesty, brak przycisków pod i na ekranie, ekran amoled, powiadomienia na ekranie i zegarek ( iPhone jeszcze nie 😀 ) itd… Jeszcze jest kilka nowości w N9 które zostało do zaimplementowani we współczesnych modelach także chwile trzeba poczekać na godnego innowacyjnego następcę tego modelu 🙂 ha! nawet dziś sony odkryło, że można zrobić hybrydową matrycę kamery 16:9/4:3 co nokia N9 już miała jako jedyna w 2011 roku 🙂 Apple w ios 11 ma nawet prawie działające aplikacje w tle na ekranie podglądu, tzn jedna ostania, w MeeGo działały wszystkie jak przystało na prawdziwy multitasking. Prawda że już na codzień używam innego telefonu bo takie są okoliczności ale na N9 patrzę z ogromnym sentymentem.

 • Marcin Wojciechowski

  Nokia N9 o MeeGo to było genialne połączenie ! Jedyną wadą N9 była fatalna i niewymienna bateria. Rezta wspaniała !!!! System doskonały, intuicyjny i przyjemny w obsłudze. Natomiast Sailfish być może sprawi, że odżyje idea smartfona i systemu obsługiwanego wyłącznie prostymi gestami, których brakuje mi w Androidzie a w IOS są one nje zawsze wygodne i intuicyjne. Dla mnie Sailfish ma szanse na zdobycie grona wielbicieli i użytkowników chociaż nie od razu. Małymi kroczkami Sailfish mógłby przegonić Androida oraz iOS ale konieczna jest odpowiednia reklama i marketing .

 • http://www.studiocircle.pl Kamil Szpajcher

  Przecież nie chodzi o to, aby przywrócić ten telefon. Mowa o tym, że Nokia nie rozwijała systemu MeeGo, który miał dziś być wiodącym OSem na smartfony, i zamiast tego weszła w Windowsa. To MeeGo był najbardziej zaawansowanym systemem i miał masę aplikacji. To on byłby dziś top1 zamiast Androida, ale w Nokii zdecydowano zupełnie inaczej. Teraz nie miałbyś Nokii N8 tylko np. Nokię MG8 i miałbyś w miej wszystko to co dzisiaj we flagowym Androidzie, ale z tą różnicą, że obsługiwałbyś urządzenie za pomocą gestów i dziś AMOLED nie byłby najlepszy u Samsunga tylko właśnie u Nokii, bo rozwijałby się u niej. Nie mówiono by o walce Apple vs Samsung jako iOS vs Android tylko mówiono by o walce Apple vs Nokia jako iOS vs MeeGo. Nokia miałaby swój rozbudowany sklep, a z MeeGo korzystaliby inni producenci na licencji albo stałby się openem jak Android. A może mielibyśmy Apple, Nokię i resztę producentów z jakimś tam śmiesznym Androidem od Googla? A może usługi Google w MeeGo jako ekosystem? Wszystko mogłoby się zdarzyć, ale jedno jest pewne – Nokia dała dupy na całej linii.

 • Grochu
 • Messi1234

  Nie żeby coś tego ale…cofnąłeś się kiedyś do przodu? Pozdro 🙂

 • jotek44

  To jeszcze jeden dowód na to, jak decydenci jedną nietrafną decyzją potrafią pogrzebać świetne pomysły ! W wielu światowych korporacjach brakuje prawdziwych wizjonerów, potrafiących przewidywać skutki swoich decyzji !

 • kriswolf

  Gdzie ta przepiękna Nokia

 • Qba

  Ten telefon pokazuje jak zacofana była wtedy Nokia.

 • zenek73

  Właśnie używam N9. Mój IPhone SE padł 3 dni po rocznej gwarancji i w ramach rękojmi mam nadzieję że go szybko wymienią 🙂

  N9 – gdy go używałem rok temu głównym problemem wydawał mi się brak aplikacji i słaba bateria. Teraz widzę też jak wolny jest to system na słabym telefonie. I jak jednak łatwo przyzwyczaić się do przycisku home.
  Same gesty są fajne ale jednak iOS naprawdę uzależnia…
  Na pewno duży plus za Amoled i informacje wyświetlane w trybie uśpienia. Apple już idzie w tym kierunku więc mam nadzieję że kiedyś ich telefon dogoni pod tym względem N9.
  W SE wbrew temu co wielu sądzi bateria to duży plus – 1-2 dni trzymania. W N9 jest bardzo słabo niestety.

  Ale żeby nie było – Meego to fajny system który dopiero rozwijał skrzydła i nie jest fair porównywać go do iOS rozwijanego od dekady jak nie dłużej. Swojego czasu kibicowałem Sailfish ale telefon który z nim wypuścili miał się nijak do N9. Brak AMOLED po prostu go dyskwalifikował.
  Mnie iOS już kupił. Nie Apple ale właśnie ich system. Trudno mi sobie wyobrazić zmianę na coś innego. Przeszedłem chyba wszystkie współczesne systemy na komórkach (Windows Mobile – to mogło się udać!) i w sumie kusi mnie nowy Android bo to czego używałem parę lat temu było po prostu nieużywalne. Ale póki co iOS rządzi.

 • Luk Knysza

  „Chińskiej legendy”?????


reklama