>
Kategorie: Newsy Nokia

Siedziba Nokii pozostanie w Finlandii?

Pod koniec ubiegłego tygodnia uformowaliśmy Was, iż w branży IT znów zrobiło się głośno na temat ewentualnego przejęcia Nokii (lub jej części) przez Microsoft. Tym razem za sprawą pracowników Danske Bank, którzy spodziewają się, iż fińska firma zmieni właściciela w pierwszej połowie przyszłego roku. Teraz na temat przyszłości Nokii postanowił się wypowiedzieć jej CEO – Stephen Elop.

Prezes Nokii nie skomentował doniesień Danske Bank, ale poinformował on, iż główna siedziba firmy nadal będzie się znajdować w Espoo i nikt nie zamierza jej przenosić do USA. O możliwości zamiany biur w Espoo na amerykańskie biurowce mówi się w branży od blisko roku. Zdaniem jednych, ułatwiłoby to współpracę z Microsoftem i łatwiejszą walkę o tamtejszy rynek, a inni twierdzą, że w praktyce byłby to koniec „fińskiego rozdziału” w historii firmy.

Stephen Elop (pierwszy prezes Nokii, który nie może się pochwalić fińskim obywatelstwem) zapewnił, iż dopóki będzie on pełnił funkcję CEO korporacji, Espoo pozostanie siedzibą jego firmy. Przy okazji podkreślił, że Finlandia jest domem tego przedsiębiorstwa i nie należy tego zmieniać. Po tej deklaracji można się zastanawiać, czy Elop stał się lokalnym patriotą, czy kierunek amerykański już nie jest tak ważny w polityce firmy? A może niedługo na stanowisku tym pojawi się kto inny i to on dokona niepopularnych w Nokii zmian…? 😉

Źródło: Reuters

Maciej Sikorski

Najnowsze artykuły

  • Newsy
  • Telefony

Znamy specyfikację telefonu OpenAI. ChatGPT by tego lepiej nie wymyślił

O telefonie autorstwa OpenAI, czyli twórców ChataGPT, mówi się już od dawna. Teraz znany z…

22 maja 2026
  • Newsy
  • Realme
  • Wearables

Nowy realme z baterią na 20 dni i GPS w Polsce. Warto kupić w tej cenie?

realme Watch S5 zadebiutował oficjalnie w Polsce i już możesz go kupić. Cenę ustalono na…

22 maja 2026
  • Newsy
  • Realme
  • Telefony
  • Wiadomość dnia

Nieironicznie kupiłbym sobie ten smartfon. 8000 mAh, 6,8″ 144 Hz i za nieco ponad 1000 złotych, ale jest haczyk

realme 16T nareszcie debiutuje oficjalnie w niskiej cenie, a ja zastanawiam się, czy to przypadkiem…

22 maja 2026
  • Artykuły
  • Pojazdy elektryczne

Bateria tego świetnego wozu ładuje się do pełna w 9 minut. Niestety jej wymiana kosztuje fortunę

Serwis CarNewsChina opisuje dość niecodzienny - i raczej mało przyjemny - incydent z udziałem Denza…

22 maja 2026
  • Newsy
  • Telefony
  • Xiaomi

Lubię Xiaomi, może nawet jestem fanem. Powiem wprost – to ich najbardziej opłacalny i wyważony flagowiec od lat

Xiaomi 17 Max zadebiutował oficjalnie i moim zdaniem to najfajniejszy telefon tego producenta od dawna.…

22 maja 2026
  • Operatorzy
  • T-Mobile

Takie okazje rzadko się zdarzają. 200 MP, 6500 mAh, 100 W taniej o 22%

Czy kilkumiesięczny smartfon ze średniej półki może stanieć o ponad 1/5? Przypadek atrakcyjnego Redmi Note…

22 maja 2026