>
Kategorie: Newsy Telefony

Jak będzie działać rozpoznawanie twarzy w iPhone 8?

Rozpoznawanie twarzy będzie ważną częścią interakcji z iPhonem 8. Jak będziemy odblokowywać iPhona 8? Sprawdź, jak będzie działać rozpoznawanie twarzy w iPhone 8.

O nowym iPhonie 8 wiemy już niemal wszystko. Znamy technologię OLED, w której zostanie wykonany ekran. Wiemy, że będzie drogi nawet jak na Apple. Teraz poznaliśmy kilka informacji o technologii odblokowania ekranu. Od jakiegoś czasu w sieci krążyły przecieki mówiące, że iPhona 8 odblokujemy przez technologię rozpoznawania twarzy. Jak będzie ona działać?

Poniższy schemat pokazuje, jakie sensory będą odpowiedzialne za to, by odblokowanie było szybkie i celne nawet w kiepskich warunkach oświetleniowych. A trochę ich jest.

Oprócz dodatkowych sensorów główną rolę odgrywa aparat frontowy, który tworzy model naszej twarzy w 2D. Następnie oprogramowanie telefonu przekształca go w obraz 3D, który ostatecznie jest używany do rozpoznawania twarzy przy odblokowaniu.

Poniższe wideo pokazuje pierwszą konfiguracje tego rozwiązania. Odbywa się ona podobnie jak dodawanie skanu odcisku palca w znany już nam wszystkim sposób. Należy pokazać twarz pod możliwie wieloma kątami tak, by wypełniła konfiguracyjny okrąg. Ma to powodować, że urządzenie będzie w stanie rozpoznać nas, nawet gdy nie trzymamy telefonu przed samą twarzą.

Moim zdaniem to ważna cecha tego rozwiązania – jeśli po wyjęciu z kieszeni musielibyśmy podnieść je na wysokość twarzy, to byłoby to nieco kłopotliwe. I za każdym razem wyglądalibyśmy, jakbyśmy robili sobie selfie. Nie wiem jak Wy, ale ja nie robię tego 200 razy dziennie. Ani nawet rocznie. Mam nadzieję, że funkcja będzie na tyle dopracowana, że faktycznie bezboleśnie będziemy mogli porzucić dla niej wygodne i sprawdzone skanery odcisku palca.

Wydaje mi się, że ta technologia jest dla Apple przejściowa. Oczywiście to tylko moje zdanie, ale skanowanie twarzy jest mniej wygodne niż czytnik linii papilarnych, ale Apple zwyczajnie nie było w stanie odpowiednio dopracować rozwiązania polegającego na implementacji czytnika pod ekranem. To znaczy – pod szkłem. To pozostawia miejsce do innowacji dla Samsunga, który mógłby wyprzedzić konkurenta z Cupertino i zainstalować go w Galaxy S9.

Czy sądzicie, że skanowanie twarzy będzie tak celne i intuicyjne jak odblokowanie za pomocą odciska palca? Ja jestem sceptyczny, ale chciałbym się tym razem pomylić. Czy Samsung będzie pierwszy w wyścigu o czytnik pod powierzchnią ekranu?

Źródło: phonearena

Ceny Apple iPhone 8

Apple iPhone 8

od: 999 zł »

Konrad Bartnik

Najnowsze artykuły

  • Newsy
  • Nothing
  • Telefony

Nothing potwierdza start aktualizacji systemu Nothing OS 4.0 bazującego na Androidzie 16

Nothing w końcu ujawnił datę startu aktualizacji. System Nothing OS 4.0 oparty na stabilnym Androidzie…

20 listopada 2025
  • Operatorzy
  • Play

Operator obniża ceny o 20 złotych. Jeśli go brać, to właśnie teraz

Sieć Play wprowadziła nową promocję Black Week. Tym razem nie dotyczy ona telefonów komórkowych czy…

20 listopada 2025
  • Newsy
  • OnePlus
  • Telefony

Przegrzewający się OnePlus nie radzi sobie ze Snapdragonem – to problem telefonu, na który tak mocno liczyłem

Wszystko wskazuje na to, że OnePlus 15 nie jest tak doskonały, jak się spodziewano, a…

20 listopada 2025
  • Amazfit
  • Newsy
  • Wearables

Wytrzymały, piękny i w odświeżonej wersji. Amazfit T-Rex 3 Pro znów zachwyca dostępnymi funkcjami

Amazfit wprowadza nową, mniejszą wersję modelu Amazfit T-Rex 3 Pro. Zmniejszyła się średnica ekranu względem…

20 listopada 2025
  • Promocje

Jeżeli kupiłeś Samsunga podczas premiery, to możesz zacząć wyrywać sobie włosy. Teraz flagowca kupisz za pół ceny

Samsung Galaxy S25 Edge to bezapelacyjna ciekawostka producenta z bieżącego roku. Podczas premiery flagowiec kosztował…

20 listopada 2025
  • Promocje

Polska perełka do odebrania w Amazon! To ostatni moment na zgarnięcie hitu

Werewolf: The Apocalypse - Heart of the Forest to polska hybryda przygodówki i RPG, osadzona…

20 listopada 2025