, Android Newsy Samsung Smartfony

To rozwiązanie ma pomóc Samsungowi zwiększyć baterię w Galaxy S9

Samsung Galaxy S6 Edge Plus / fot. gsmManiaK.pl

Samsung Galaxy S6 Edge Plus / fot. gsmManiaK.pl

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:
 • stark2991

  Ta grafika była w artykule dotyczącym ogniw w kształcie „L” dla iPhone, które miałoby wyprodukować LG…

 • Kopcio

  1. Czym jest SPL?
  2. Co to nam daje i jakie wiąże ze sobą zagrożenia?

  Dla zainteresowanych:
  SLP to zmniejszenie ilości komponentów na PCB. Widać ogólny trend do integracji wszystkiego na płytce PCB i zmniejszenie szerokości ścieżek (wszystkie aktywne i pasywne komponenty „wtopione” w płytkę) a w dalszej przyszłości do chipów „all in one” czyli cała elektronika telefonu będzie zamknięta w małym czipie wielkości obecnego procesora. Już teraz procesor ma w sobie pamięć, wszystkie porty do komunikacji itp.

  Baterie w telefonach zwiększyły swoją pojemność głównie przez zwiększenie swoich rozmiarów kosztem elektroniki, tutaj jak na razie nie było żadnego przełomu.

  Co do zagrożeń, głównie temperatura która będzie wytwarzana na mniejszej objętości, i pewnie będzie potrzebować dodatkowego pasywnego chłodzenia. Aktualnie sama płytka PCB rozprasza ciepło, później to będzie bardzo ograniczone z racji mniejszej płytki.

  Co do dostawców to po prostu będą kupować bardziej zintegrowane podzespoły, zamiast kupować rezystory od jednych, kondensatory od drugich a płytki PCB od trzecich, jeden dostawca będzie robił to wszystko na poziomie PCB. Więc straty finansowe i tak będą dla nich, bo zmniejszy się rynek dla „dużych” komponentów.

  Ogólnie nie tylko samsung to robi, Apple pracuje nad tym samym:
  www.idownloadblog.com/2017/…rm-factor/

  Ogólnie fajnie by było czytać bardziej techniczne artykuły, pisane przez ludzi którzy choć trochę znają się narzeczy, albo spędzą te 5 minut na szukaniu informacji w internecie.


reklama