, Newsy

Mandat za korzystanie z telefonu na pasach? Dobry pomysł, ale…

fot. pexels

Te artykuły także cię zainteresują:


Popularne produkty:

 • Wojtek

  Jestem za karaniem. Naprawdę nie da się oderwać wzroku od tel na te kilka sekund i przejść jak człowiek kontrolując otoczenie?

 • http://gravatar.com/dankanus Dankan

  Problem wchodzenia na przejście dla pieszych, bez uprzedniego sprawdzenia „czy jest bezpiecznie” czy „aby na pewno niema żadnego zagrożenia” nie jest niczym nowym. A mandat za korzystanie z telefonu na przejściu niczego nie zmieni.

 • Drzewo1986

  Niewielka kara (powiedzmy 20-50 pln) za ewidentne „zombiakowanie” na pasach by nie zaszkodziła jeśli stosowana byłaby z umiarem.

 • Bartek

  Gdy czytam takie komentarze to tracę wiarę w ludzi. Sami chcecie sobie zaostrzać przepisy i otwierać furtkę na nowe wspaniałe pomysły polityków?

  Jak jesteście tacy wrażliwi na niebezpieczeństwa związane z użytkowaniem infrastruktury publicznej to lepiej wprowadzić obowiązkowe ubezpieczenie OC dla pieszych. Najlepiej takie rozsądne 599,88 zł rocznie żeby miesięcznie wychodziło atrakcyjne 49,99 zł.

  • Marek

   Może zmienisz radykalnie zdanie, gdy przeżyjesz sytuację, gdy wtargnie Ci pieszy na czerwonym świetle pod koła samochodu, oczywiście pod warunkiem, że jesteś na tyle dojrzały, by prowadzić auto samodzielnie. Potem pomyśl o ubezpieczeniu OC dla pieszych…

   • Zakrza

    Jak wtargnie to powinienem płacić. Normalne.

 • http://www.facebook.com/pages/Nazir/129553720567082 Nazir

  Świetny pomysł aby karać gamoni z gimbazy bo wchodzą na pasy jak baranki i nie interesują się niczym jak klikaniem i zabawą z pokemonami

 • Marek

  Uważam, że zmieni, a na pewno sprawi, że ból po stracie 50, czy 100 zł mandatu, za brak rozwagi na przejściu, zmusi do niekorzystania w danej chwili ze smartfona.

 • tom_39

  A czy hot-doga będę mógł jeść przechodząc przez pasy czy mam go wyrzucić przed wejście ? Pytam bo jedzenie też wpływa na koncentrację np. jakiś ci spadnie ketchup na koszulę…:) Ps. Debilizm do kwadratu – takie jest moje zdanie.

 • Soverxdx

  Jak ktoś jest głupkiem to i przepisy tego nie zmienią. Skoro patrzy w ekranik i idzie licząc że wszyscy zejdą mu z drogi to wypada czasami wpaść na takiego raz drugi telefonik upadnie to się oduczy, a kiedyś może nie zginie pod tramwajem.

 • lucypher

  Wszystko przed „ale” jest kłamstwem.

 • AKAS

  też się wypowiem, poruszamy tu die kwestie wolności i bezpieczeństwa… sporo się mówi o tym iż pieszy ma mieć bezwzględne pierwszeństwo przy przechodzeniu przez pasy, idę o zakład że 90 % ludzi nawet się nie zatrzyma i nie upewni czy jest bezpiecznie… takie działania wyłączają mózg… a z drugiej strony to kierowcy powinni poszczać osoby stojące przy przejściu a nie gazować bo sekunda go uratuje…. moim zdaniem można wprowadzić bezwzględne pierwszeństwo ale większość pasów powinna być z sygnalizacja… inaczej będą korki i zatory bo ludzie jak bezmózga masa będzie przechodzić przez jezdnie a skoro pasy to będzie świętości pieszych to każde przejście poza nimi powinno być karane…. nie muszą to być wielkie mandaty choćby 20 zł 50 zł ale skutecznie wystawiane…

 • Zakrza

  Kolejny debilizm, żeby tylko wyrwać kasę na 500+ i inne socjalistyczne programy. Nie wiem jak w ogóle ktoś o zdrowych zmysłach może to popierać.


reklama