, Newsy Technologie

Za rok czeka nas istotna zmiana w segmencie smartfonów

Ekran AMOLED / fot. CNET

Ekran AMOLED / fot. CNET

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:
 • Int

  Tu nie chodzi o wypalenie w sensie zniknięcie piksela. Amoledy mają tą wadę że wyświetlając jeden obraz nieruchomy przez 80% czasu świecenia wyświetlacza pozostaje po kilku miesiącach duch. Widać co wyświetlane było na wyświetlaczu jeśli włączy się białe tło, np w teście wyświetlacza. W S2 tak miałem, S4 mini, A3(2015) i w A5 2016. W A5 coś poprawili bo duch zaczyna się pojawiać ale wolniej niż w S2. Bardzo dużo korzystam z nawigacji, wypalają się przyciski.

 • Bixby g7

  A ja mam Galaxy s7 Edge I jakoś jeszcze żadne piksele się mi nie wypaliły,poza tym uważam że powinni coś zrobic z ekranami żeby na nich nie powstawały żadne pęknięcia ani pajączki.

 • Drzewo1986

  OLEDy to przede wszystkim taka sobie biel i często przebarwiony ekran pod pewnymi kontami (np. na zielono w S5 albo na różowo w HTC A9s) i to jest trochę wturwiające ale z kolei są super jeśli chodzi o widoczność w słońcu czy niewielkie rażenie w ciemności przy wieczornych seansach przed snem. Na razie ekrany w iphonach są dla mnie wzorcem ale nie bawiłem się za wiele najnowszymi OLEDami więc może jest już lepiej? Zobaczymy…

 • Adam

  Dla mnie OLED ma jedną zasadniczą wadę, która dla mnie go wyklucza – biel. Biel leży i kwiczy w np. w Samsungach. Wystarczy porównać z byle jakim IPS, aby zobaczyć jak wielka jest różnica i nie można jej zniwelować żadnymi ustawieniami ( sprawdzałem nawet S8 w MediaMarkt ). Niestety, ale bieli w smarfonach jest znacznie więcej niż czerni, więc idealna czerń OLEDów jest dla mnie mniej istotna, zwłaszcza, że IPSy wcale tak mocno nie odstają i to samo tyczy się kolorów. Ze smartfona głownie korzystamy w jasnym otoczeniu, a nawet jeśli w ciemnym pokoju to i tak do serwisów społecznościowych, komunikatrów czy przeglądarki. Więc po co taka idealna czerń? Inaczej się sprawa ma w przypadku TV gdzie oglądając filmy, często w ciemnym pokoju, ciemne scenerie filmów czy gier powinny wyglądać idealnie.

 • Navarro

  Wygląda na to że Samsung ma na oledy patenty, bo chyba tylko oni je produkują. Dlatego w tym artykule kolejność powinna być odwrotna : Samsung, a potem Apple 🙂

 • kowal666xxx

  Ja jakoś nie narzekam na superLCD w HTC…I napewno nie są tak oczojebne jak amoledy a czerń jest głęboka

  • Podpis

   Tryb kinowy w galaktykach wyświetla bardziej rzeczywiste kolory niż w jakimkolwiek innym smartfonie więc nie wiem o jakim smartfonie piszesz ale na pewno nie o nowych Samsungach.

 • umpa

  niech zaczną w końcu robić monitory z oledami 🙂 małe do słuchawek robią, większe do TV robią, tylko te średnie im wyjść nie mogą…

  • DmNick

   Telewizor z oledem XD nie może kosztować mniej niz 20 tyś zł ;P (ok. 40′)

 • Jajcarz

  Miałem Galaxy S3 na amoledzie, potem miałem honora 4X, telefon szybszy i lepszy, jednak ekran nie urywał… Z radością wróciłem do amoleda w S6… Ci co piszą o wypalanych pikselach czy cukierkowych kolorach, no cóż, hejterzy i tyle

  • Podpis

   Mnie się w GN dość szybko wypaliły piksele tylko było to widać jedynie na ciemnych tłach i przy zgaszonym świetle. Poza tym ekran wyświetlał obraz iście cukierkowy ale mi się to nawet bardzo podobało, obecnie Samsung pogrzebał w sofcie i kolory w trybie kino lepiej odwzorowują rzeczywiste barwy niż wyświetlacze w iphonach a jak ktoś chce cukierki to nadal może wybrać odpowiedni tryb. Także wilk syty i owca cała a do tego ta niesamowita czerń LCD/IPS tego nie potrafią.

  • http://gravatar.com/jangers mowcaprawd

   Bo się wypalają… ale w ekstremalnych warunkach. Jeżeli telefon wyświetla tą samą treść przez 12h dziennie codziennie to tak. wystarczy sprawdzić ekspozycje telefonów Samsunga w sklepach RTV.


reklama