, Newsy Telefony Xiaomi

Xiaomi Mi Mix 2 również może otrzymać rewolucyjną funkcję

fot. Xiaomi

fot. Xiaomi

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:
 • benza

  Nigdy więcej Xiaomi!!!!!
  Koleżanka pisze sms: „Wysłałam przed chwilą maila, nie dotarł?” Wchodzę zatem do gmaila i swipe paluchem w dól – oooo pobrał 0 20.50 jej wiadomość wysłaną o 20.45. Zgodnie z wszelkimi dostępnymi na necie mitami, niby fixami i poradami… wyłączałem oszczędzanie baterii, ARNy, optymalizacje MIUi, zakładałem kłódki :))) resynchronizowałem, czyściłem dane, po trzy wipe’y dziennie przechodząc z wersji stable na dev i spowrotem i…? Uruchomiłem w końcu tel ponownie a dotychczasowe ustawienia poszły w pi….! Ustawienia systemu MIUI to w ogóle atrapa… System rządzi się własnymi prawami, na które użytkownik nie ma wpływu.
  Myślę sobie – WOW, Xiaomi dał aktualizację, w której hitem miała być apka do nagrywania ekranu (nie wiem po kiego mi to, lecz ok); cóż kiedy qr*** ważne maile nie dochodzą, ponieważ push w Chinach to słowo obce — żałosna firma, żałosne atrapy telefonów, żałosna pseudonakładka, brak niektórych bandów LTE (pozdr Nazir – zwracam honor byku, miałeś zawsze rację nazywając w/w firmę „bublem chińskim” i określając ją nieraz wulgarnie trafniej)
  Za to jest zajebista apka pogody – „deszczowo”, kiedy otwieram jedno oko rano budząc się i spoglądając na ekran. Znowu do dupy pogoda – przeklinam. Odsłaniam rolety, a tam słoneczko :))))
  Taki z tego morał, że dając sobie spokój z tym „megaszajsem”, zwanym dalej Xiaomi (tu RN4 a podejrzewam, że inne modele to podobny „szajs”) zaświeci niejednej osobie na dzień dobry słońce.
  Z całego serca odradzam zakupu tego „chińskiego bubla” tym, którzy cenią sobie wygodę push, powiadomienia z tym związane, chcą polegać na sprzęcie, który ich nie zawiedzie, gdy czekają na ważnego maila od kontrahenta, na którego muszą błyskawicznie odpowiedzieć!
  W związku z powyższym pozdrawiam teraz rozjuszoną ekipę :gimbusów”, ekscytujących się pierwszymi rootami, accessami do BL etc., czytających moje krótkie podsumowanie (wrażeń) po dwóch miesiącach obcowania z „smartfonem” Redmi Note 4. Zapewne nie muszą jeszcze odpowiadać na ważne maile, które powinny docierać w czasie rzeczywistym, ponieważ to od tej funkcji zależy, czy na przykład zarobi człowiek na życie. Tata pewnie kupi synusiowi, gdyż ten nie robi sobie (jeszcze), jak jego siostra fotek przed lustrem w blasku flasha z torebeczką na przedramieniu telefonem z logo jabłka, MI5s (dot. jednej z odpowiedzi na mój skromny komentarz pod którymś z artykułów).
  Reasumując – wizualnie, solidnie wykonany ładny „phablet” z szybkim procesorem, lecz dla mnie zupełnie niezdatny do użytku, właśnie ze względu na brak natychmiastowej synchro. wi@domości z powiadomieniami push.
  Odradzam zakupu produktów tej marki, a wielka szkoda… Xiao……….mii 🙁

 • http://gravatar.com/krzysztofsf krzysztofsf

  Mam wylaczone oszczedzanie baterii, jesli chodzi o ustawienia.

  • benza

   Klikasz od czasu do czasu optymalizacje i naprawę baterii w panelu sterowania czy zostawiasz to, tak jak jest?

 • benza

  Od dwóch miesięcy użytkuję redmi note 4. Jest to najgorszy szmelc, jaki można było zrobić. Kolejny raz powtarzam ludziom, którym zależy na sprawnej synchronizacji gmaila i natychmiastowym push – sprzęt jest pod tym względem zupełnie niezdatny do użytku! Maila nie dochodzą!

  • Alex

   A to ciekawe. Bo mój brat ma redmi note 4 a ja mi5s i jakoś problemu z tym nie mam. Sprawdź czy czasem nie masz wygranej chińskiej nieoryginalnej wersji miui. Ja mam global. Brat też i nic takiego nie występuje. Wszystko dochodzi tak jak powinno a do tego nad wszystkim masz kontrolę. W innych nakładkach tego nie masz. Nie zgodzę się z tym co mówisz. Miui to najlepsza nakładka na androida. Sprawdź w ustawieniach też c,y czasem nie masz agresywnego oszczędzania energii. Jak jest to powoduje to to że nic nie dochodzi na czas. Bo synchronizacja włącza się raz na jakiś czas. Ale możesz to przecież bardzo łatwo wyłączyć. Więc nie płacz tylko sprawdź. I nie opowiadaj pierdol.

   • Lock

    Miałem kilka xiaomi, generalnie nie było problemów wielkich. W redmi note 2 szybko skończyła się bateria, w redmi note 3 (snap 650, 3/32) jest ogromny drenaż baterii – wyszukajcie w google `redmi note 3 battery drain’. Niezależnie od wersji romu, czy miuipolska, czy global, czy developer, instalowanych po odblokowaniu bootloadera czy tez fastboot z trybu edl,nic nie pomaga. Jest błąd miui 8, które posiada wbudowany algorytm oszczędzania aktywności aplikacji w tle, tyle że marshmallow tez to ma i jest proble. Procesor żarty non stop przez jakieś procesy, żaden greenfy i narzędzia root nie pomagają. SOT na poziomie 2-4h. Wiec proszę nie mówić, że Xiaomi to super hiper jakość ten problem dotyczy kilku modeli i te ich aktualizacje są wydawane a żadnych zmian nie widać

    • Assd

     Też już się wyleczyłem z telefonów tej marki. Wolą dodawać co raz głupsze nowe funkcje, a nie naprawiać zgłaszane błędy.

   • benza

    Nawet nie masz pojęcia, z jaką przykrością to wszystko piszę. Tel mi się nawet bardzo podoba,lecz niestety już to wkur… i nie płaczę, a po prostu wkur… się do potęgi już! Byłbym bardzo wdzięczny, jeśli pomożesz. Nikt nie dowierza, co tylko potęguje negatywny stosunek do marki. Mam wersję aktualną global betę. Ustawienia następujące: wszystkie apki oszczędzanie miui (zalecane) oprócz gmaila, google framework, apki google i ogólnie wszystkiego, co w nazwie ma google – bez ograniczeń. Poprzez activity launcher jedynie wyłączyłem niepotrzebne apki google (zdjęcia, filmy, dysk, hangouts etc). Mój tel to redmi note 4 na mtk. Miałem wygraną global stable zaraz po zakupie. Apki google są systemowe (nawet nie dało się ich z ekranu wywalić bez w/w activity) BL nie chcę odblokować, więc tego nawet nie zaczynałem. Setki razy czyściłem dane gmaila i na nowo konto dodawałem. Nic to nie daje. Maile dochodzą po kilku minutach, o ile w ogóle. Żadne jsatwienia po prostu nie ppngaja… Co Ty na to?

    • cukru

     To oszczędzanie miui to jest pierwsza opcja, którą się wyłącza. Całkowicie.

  • http://gravatar.com/krzysztofsf krzysztofsf

   @benza
   A zalóżyłeś kłódkę i dodałeś do autostartu?

   • benza

    Było i to 🙂 nic to nie daje. Gmaila nie da się dać do autostartu, ponieważ jest w RN4 już aplikacją systemową wraz z całym pakietem gapps. Postuję już niemalże pod każdym artykułem na ten temat 🙂 Nie da się absolutnie nic z tym zrobić. Rzekomy fix nawet Forbes opublikował, lecz to mit. Kolega Lock może mieć rację. Już chyba wszystkie dostępne w sieci porady stosowałem i aktualnie telefon wystawiłem na sprzedaż, ponieważ, tak jak pisałem już niejednokrotnie, jest dla mnie niezdatny do użytku. Maile w moim przypadku mają dochodzić błyskawicznie, a sprzęt ma mnie o każdym powiadomić. Niestety nic z tego w moim RN4. Wielka szkoda – poza tym istotnym mankamentem telefon jest super. No może jeszcze za wyjątkiem apki pogody, która pokazuje, że pada a na dworze świeci słońce 🙂

    • http://gravatar.com/krzysztofsf krzysztofsf

     Przed chwila sprawdzalem z kłódką (zalożoną wczoraj po podobnym wpisie – sam malo korzystam z tej skrzynki). Poczta doszla prawie równo z klepnieciem entera w komputerze.
     MIUI Global 8.0.4.0 , Xiaomi MI 5s Plus


reklama