, HTC Newsy Telefony

Dlaczego smartfony HTC są (i będą) drogie? Bo tak można zarobić

HTC Desire 10 Lifestyle_8

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:
 • Radzio

  Heh te ceny to tylko łapanka na nieświadomych klientów. Skoro jesteśmy na portalu technologicznym, to chyba nikt z nas nie kupi jakiegoś szrotu z Helio P10 za 1999 zł? 😉

 • FireFrost

  Akurat HTC to niedługo nie będzie sprzedawało dosłownie nic. Już prawie dwa lata strat mają, więc pytam się gdzie są te ich efekty wysokich cen, gdzie ta rentowność?

  • qwerty

   autor troche przekręcił. chodzi o skupienie sie na produktach high end gdzie jest większy zarobek niż pare dolców na telefonach za 150 – 200 USD.

   • FireFrost

    Ale w segmencie high end są od zawsze, i od kilku lat sprzedaż produktów w tym segmencie im nie idzie

 • qwerty

  Chińczyki ze swoją agresywna polityka cenowa zabijają porządne marki. Śmieszne jest to że niby wszyscy wiedzą jak wygląda praca w Chinach, gdzie stawki są głodowe, pracownicy fabryk jako tania siła robocza charuja ponad 12h dziennie a firmy takie jak xiaomi, leEco czy inne sprzedają telefony za ceny na granicy oplacalnosci ale jakoś w przypadku smartfonów wszyscy o tym zapominają i wspierają i chwała takie firmy że dobre ceny. Nie mówiąc już o tym że najbardziej chciwe z tego wszystkiego jest Apple, które nieraz było oskarzane o skandaliczne warunki pracy w chińskiej firmie wykonawczej foxcon gdzie ludzie często popełniają samobojstwa a Apple tylko podlicza kolejne rekordy zysków.

  • rego

   Nikt nie narzeka na warunki pracy w Chinach. Wszędzie jest ciężki i wszędzie ludzi tak pracują, robotnicy nie wykwalifikowani


reklama