, Gry i aplikacje Newsy

Masz konto na Dropboxie? Uważaj, co w nim przechowujesz

fot. Dropbox

fot. Dropbox

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:
  • Kerto

    Najpewniejszy jest własny dysk. A jak ktoś chce mieć zdalny dostęp do plików to uważam za pewniejszy NAS niż jakieś tam chmury. Co jakiś czas słyszy się o wpadkach, awariach i innych przyczynach wycieków. A może to najwspanialsi nosiciele wolności po świecie ciągle grzebią i szukają ukrytych wrogów?

  • Witam213213123

    Szczerze to nawet nie wiedziałem że oni te dane muszą skasować. Byłem pewien, że jeżeli wrzucam coś do chmury, i później to kasuje, to oni i tak te dane na zawsze sobie zostawiają, i że moje dane które trzymam w chmurze również widzą i mają do nich pełny wgląd.
    Przecież pliki które wysyłam, lądują na serwerze którzy nie należy do mnie, tylko do kogoś innego. To tak samo jak by przykładowo brakowało mi w komputerze miejsca, i dane bym przesyłał sąsiadowi z piętra wyżej na jego dysk ale robiłbym to zdalnie. Mógłby mówić że nie będzie zaglądał mi do tego dysku i jak skasuje to faktycznie dane będą skasowane a on sobie nic nie weźmie z nich – ale czy tak by było? Jeżeli trzymam dane na czyimś dysku (a chmura do takich przypadków się zalicza) to jestem w pełni świadomy że właściciel serwera może z nimi zrobić co chce.


reklama