>
Kategorie: Gry i aplikacje iOS Newsy Pierwsze wrażenia

Pokemon Go na Apple Watcha już oficjalnie! Pierwsze wrażenie mam pozytywne

Po długim wyczekiwaniu, Pokemon Go wreszcie zadebiutowało na Apple Watcha! Aplikacja jest już dostępna do pobrania z AppStore’a i działa bardzo płynnie.

Niantic postanowiło zrobić miłą niespodziankę wszystkim fanom Pokemonów. Tuż przed Wigilią zadebiutowała nowa wersja gry Pokemon Go. Zawiera ona drobne poprawki oraz długo wyczekiwaną aplikację przeznaczoną dla posiadaczy Apple Watcha.

Na Pokemon Go dla smartwatcha z logiem nadgryzionego jabłka musiałem czekać od września. W ostatnim tygodniu wielu użytkowników ostatecznie zaczęło wątpić w oficjalne wydanie, zapowiedzianej wersji dla zegarka. Niantic nie informowało o planach, a koniec roku zbliżał się nieubłaganie. Niemniej jednak na wszystkie reakcje odpowiedział sam deweloper, wskazując na odrobinę cierpliwości.

Wyżej wspomnianego zapewnienia potrzebowali wszyscy. Chociaż przestałem spędzać mnóstwa czasu na łapaniu Pokemonów to z niecierpliwością czekałem na omawiane wydanie. Z jednej strony byłem ciekawy, jak poradzi sobie Pokemon Go na Apple Watchu Series 0, zaś z drugiej – ukradkiem marzyłem o łatwiejszym wykluwaniu jajek (jeszcze kilka miesięcy temu). W tej chwili, niniejszą informację traktuję w ramach ciekawostki, ale na pewno przetestuję działanie aplikacji w terenie.

Pierwsze wrażenie mam pozytywne. Aplikacja jest prosta i działa, tak jak działać powinna. Na wstępie zostałem poproszony o pozwolenie programowi na zapisywanie i odczytywanie podstawowych danych w aplikacji Zdrowie. W samej grze Pokemon Go pojawiła się stosowna informacja o zaktualizowaniu zasad polityki prywatności.

Pokemon Go dla Apple Watcha pozwala kolekcjonować przedmioty z PokeStopów i wykluwać wirtualne stworki z jajek. Do tego pojawiają się notyfikacje m.in. na temat zdobytego medalu czy wyklutego Pokemona. W grze mogę także wybrać czy chcę otrzymywać powiadomienia o PokeStopach i/lub Pokemonach. Każda sesja jest zapisywana, jako osobny trening. Jedyne, czego nie można robić to łapać Pokemonów. W tym celu, wciąż muszę wyjąć telefon z kieszeni albo powinienem zamówić opaskę Pokemon Go Plus.

Niestety, w chwili obecnej nie jestem w stanie podać, jak aplikacja sprawdza się podczas dłuższej aktywności oraz jak jej użytkowanie wpływa na czas działania Apple Watcha (na baterii) w porównaniu do zwykłego treningu.

Źródło: opracowanie własne

michalw

Najnowsze artykuły

  • Apple
  • Newsy
  • Telefony

Co wiemy o składanym iPhonie? Oto pigułka wiedzy o specyfikacji, dacie premiery i horrendalnej cenie

Wygląda na to, że coraz pewniejszym jest premiera tego ciekawego urządzenia. Składany Apple iPhone Fold…

29 kwietnia 2025
  • Newsy
  • Telefony
  • Xiaomi

Xiaomi przygotowuje bombę. AMOLED 6,3″, flagowy Snapdragon i bateria minimum 6300 mAh

Do premiery "nowej generacji" flagowców, które będą wyposażone w nowego Snapdragona, pozostało jeszcze trochę czasu.…

29 kwietnia 2025
  • Newsy
  • Telefony
  • Xiaomi

Xiaomi notuje niebotyczny wzrost i staje się numerem 1. Jak tak dalej pójdzie, wszyscy będziemy kupować tylko ich telefony

Xiaomi jest nowym liderem chińskiego rynku smartfonów. Udało im się wyprzedzić Huawei i dzięki potężnemu…

29 kwietnia 2025
  • Longform
  • OnePlus
  • Telefony
  • Wiadomość dnia

Jaki telefon kupić: ex-flagowca czy średniaka? Znam tylko jedną dobrą odpowiedź!

OnePlus 11 dostał nową aktualizację. Ten podwójny ex-flagowiec będzie wspierany przez kolejne 3 lata, a…

29 kwietnia 2025
  • Newsy

6500 mAh, 5G i 5 lat prawdziwego spokoju za 560 złotych. Premiera tego smartfona zmienia zasady gry

iQOO Z10x debiutuje w cenie, która kpi sobie z całej konkurencji. Przy nim nawet CMF…

29 kwietnia 2025
  • Honor
  • Newsy
  • Telefony

Następca najważniejszego smartfona do zdjęć znów oczaruje aparatami? Zapowiedź flagowca HONOR 8 Magic Pro

HONOR Magic 8 Pro znów powalczy o tytuł najważniejszego smartfona do zdjęć na rynku. Jego…

29 kwietnia 2025