LINE to kolejny komunikator, który może pochwalić się bezpieczną metodą szyfrowania. Jak ona działa i czy różni się od alternatywnych aplikacji dostępnych obecnie na rynku?
Szyfrowanie metodą end-to-end staje się coraz bardziej popularne wśród aplikacji mobilnych, a konkretniej komunikatorów, chociaż nie tylko one wykorzystują tę metodę do zabezpieczenia informacji. Telegram był komunikatorem, który wybił się na swoim bezpieczeństwie, a zaraz później do tego grona dołączyli kolejni giganci, tacy jak WhatsApp, czy chociażby Viber. Tym razem przyszła pora na LINE, którego używa nieco mniej osób, jednak dalej jest to świetna wiadomość: aplikacja zadba o nasza prywatność oraz bezpieczeństwo. Sama marka określiła swoją nową funkcję jako „Letter Sealing”, czyli po prostu „uszczelniony”, lepiej zabezpieczony list, którego nie ma szans otworzyć osoba postronna.
LINE co prawda pozwalał do tej pory korzystać z funkcji ukrytego czatu, która była dostępna osobno i wymagała aktywacji po stronie każdego użytkownika. Tym razem jednak jest inaczej: szyfrowanie end-to-end ma działać na zasadzie domyślnej w każdej wiadomości, a nie tylko dla tych z Was, którzy do tej pory używali ukrytych czatów. Wszystkie wysłane oraz odebrane wiadomości będą poza zasięgiem osób postronnych, w tym nawet samych twórców aplikacji.
Od teraz, LINE postanowił również całkowicie zrezygnować z funkcji ukrytego czatu – taka decyzja jest zrozumiała, bowiem szyfrowanie działa domyślnie, aplikacja nie musi być więc przeciążana dodatkowymi funkcjami. Niektóre osoby bardzo cenią sobie szyfrowanie, czego przykładem jest chociażby rosnąca popularność komunikatorów, o których wspominałem Wam powyżej. Bardzo możliwe, że jeszcze w tym roku w sklepach z aplikacjami nie znajdziemy już programów, które nie będą oferowały domyślnego szyfrowania zaraz po instalacji na urządzeniu z Androidem lub iOS.
LINE informuje, iż nowa funkcja szyfrowania jest dostępna wraz z aktualizacją aplikacji, która obecnie przebiega etapami i może zająć nawet kilka dni. End-to-end działa na Androidzie, iOS oraz komputerach osobistych. Nie pozostaje więc nic, tylko się cieszyć.
Na stronie mogą występować linki afiliacyjne lub reklamowe.
Jaki telefon kupić do 1000 złotych? Dzięki znakomitej przecenie jednym z najlepszych kandydatów do miana…
Samsung może wrócić do gry jako producent chipów firmy Qualcomm. Nowy Snapdragon 8 Elite 2…
Nie tylko najniższa cena w Polsce, ale i dodatkowy rok gwarancji. Sprawdzony sklep oferuje teraz…
Nothing nie zwlekał z wprowadzaniem stabilnego Androida 15 do swoich smartfonów. Oczekuje się takiego samego…
Rozpędzony fintech Revolut wprowadza do swojej oferty kolejne nowości. Tym razem zaoferuje własne usługi telekomunikacyjne.…
Motorola Edge 60 Fusion jest już u mnie na testach wystarczająco długo, bym mógł podzielić…