>
Kategorie: Android Gry i aplikacje Newsy

Najlepsza aplikacja do Twittera właśnie zakończyła swój żywot…

Jedna z najpopularniejszych niezależnych aplikacji do Twittera – Fenix – została usunięta ze Sklepu Play. Wszystko przez jedno, kompletnie bezsensowne ograniczenie Twittera…

Fenix to jedna z tych aplikacji, która możliwościami od samego początku przewyższała oficjalną aplikację Twittera. Program niezależnego developera był regularnie aktualizowany oraz rozbudowywany o kolejne funkcje – niestety na niego również przyszedł kres. Jak widać każda „kopia” Twittera będzie musiała wkrótce położyć się do grobu. Na swoim koncie twórca poinformował, iż Fenix osiągnął maksymalną ilość „tokenów” i niestety nie jest w stanie zweryfikować oraz obsłużyć większej ilości użytkowników. Tokeny skutecznie zabezpieczają Twittera przed spamem oraz rejestrowaniem się fałszywych kont. Jeden token odpowiada jednemu użytkownikowi usługi trzeciej, a sama platforma z ptaszkiem pozwala jedynie na zautoryzowanie 100,000 użytkowników. Po przekroczeniu granicy… no cóż, każdy z programów może przestać istnieć.


Pierwszym programem, który natknął się na to ograniczenie była aplikacja Falcon Pro. Chwilę później dołączył do niej równie wyśmienity Talon. Jak widać na Fenixa nie trzeba było czekać – jeżeli jednak kupiliście aplikacje nie macie się co martwić, twórca poinformował, że każdej osobie której nie udało się zweryfikować swojego konta zwróci on pieniądze. Twitter czasami może zadecydować o resecie licznika tokenów, jednak wątpię by stało się tak w tym konkretnym przypadku.

Według raportu, który pojawił się w lipcu zeszłego roku, Twitter przez pewien moment rozważał permanentne zrezygnowanie z tej funkcji, jednak jak widać nic nie zostało zrobione w tym kierunku – sprawa ucichła i na konkrety zapewne jeszcze trochę poczekamy.

Twitter mimo swoich problemów na tle rozwoju Facebooka oraz Instagrama jak widać nie zamierza rezygnować ze swoich dość… dziwnych ograniczeń, które bardziej przeszkadzają niż pomagają użytkownikom. Mam nadzieję, że w najbliższym czasie to się zmieni a sami twórcy przyjmą podobną politykę znaną chociażby z Reddita. Mimo oficjalnej aplikacji do przeglądania serwisu, w sklepach z aplikacjami istnieją tysiące odpowiedników – Reddit o tym wie i wręcz zachęca użytkowników do tworzenia własnych wersji. Póki co jednak pozostaje nam tylko mieć nadzieję, że niedługo pojawi się kolejny następca Fenixa.

Aleksander Piskorz

Najnowsze artykuły

  • Gry i aplikacje
  • Longform
  • Newsy

Ten RTS garściami czerpie z legendarnego Command and Conquer. Jaki naprawdę jest Tempest Rising? Postanowiłem to sprawdzić!

Ten RTS to bez wątpienia miły hołd dla legendarnego Command and Conquer. Mimo kilku wad…

30 kwietnia 2025
  • Newsy
  • Sony
  • Telefony

Następca średniaka Sony z rewelacyjną baterią pojawi się później. Warto czekać, bo Xperia 10 VII zaoferuje wyczekiwaną zmianę

Po zapowiedzi flagowca Sony Xperia 1 VII, fani oczekiwali kilku słów na temat Sony Xperia…

30 kwietnia 2025
  • Apple
  • Newsy
  • Telefony

iPhone 17 Pro rezygnuje z tej jednej rzeczy, za którą kochałem Samsunga Galaxy S24 Ultra

iPhone 17 Pro miał oferować warstwę antyrefleksyjną podobną do tej z Galaxy Ultra. Nowy przeciek…

30 kwietnia 2025
  • Newsy
  • Pojazdy elektryczne
  • Xiaomi

Ten Xiaomi kosztuje połowę ceny Tesli Model Y, masakruje ją zasięgiem i jest dużo ładniejszy

Xiaomi YU7 zdradził wszystkie szczegóły specyfikacji przed premierą. Jest ładny, ma potężny zasięg i będzie…

30 kwietnia 2025
  • Promocje

Jaki telefon kupić do 2000 złotych? Powiem Ci szczerze – poza tą promocją niczego innego bym dzisiaj nie rozważył

POCO F7 Pro to jeden z najbardziej opłacalnych smartfonów nawet bez żadnej obniżki. W promocji…

30 kwietnia 2025
  • Akcesoria
  • Artykuł sponsorowany
  • Artykuły
  • promowane-reklama
  • Wiadomość dnia

Uchwyty samochodowe Xblitz pod lupą. Przegląd najciekawszych modeli

Jaki uchwyt samochodowy marki Xblitz  warto dzisiaj kupić? Sprawdzam wybrane modele i szukam najciekawszej propozycji…

30 kwietnia 2025