, Android Gry i aplikacje Newsy

Google reaguje i w ekspresowym tempie usuwa złośliwe aplikacje ze Sklepu Play

gsmarena_001

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:
 • Grzegorz93

  @Błażej, chyba wszystkie numery które były kiedyś używane trafiają znowu do sprzedaży. Mój stary numer telefonu ma osoba co jest kilkaset kilometrów oddalona ode mnie. Zawsze to mógł być jakiś bot co dzwoni pod wszystko. :p

  • http://www.foturysta.pl Błażej

   Mój numer jest od 11 lat w moich rękach. Z resztą co to ma do rzeczy. Uważasz, że naciągacze z Afryki Zachodniej lata temu używali dziesiątków czy setek (a moze i tysięcy bo nie wiem jak duża jest skala problemu w Polsce) numerów w polskich sieciach komórkowych by po latach zacząć puszczać sygnały z afrykańskich numerów premium licząc na naiwnych oddzwaniających? Może i to bot ale numery skądś zdobywają.

 • http://www.foturysta.pl Błażej

  Ponieważ niektóre aplikacje na android mają opcję dostępu do kontaktów, listy połączeń, numeru rozmówcy czy jest możliwe, że poprzez takie wykradane są numery telefonów przez nieuczciwych ludzi? Ja cenię prywatność na tyle, że rzadko podaję gdziekolwiek mój numer telefonu, a mimo to wczoraj miałem sygnał z Sierra Leone (oczywiście nawet gdybym nie wiedział skąd pochodzi numer czy nie wiedział, że to zachęta do oddzwonienia na numer premium to i tak bym nie oddzwonił bo nie bawi mnie jakieś puszczanie sygnałów). Ciekawi mnie skąd mają mój numer skoro używając innego niż android systemu i nie instalując aplikacji niepewnych oraz chcących dostępu do kontaktów (z resztą mam opcje wyłączania uprawnień aplikacji) nie ja jestem źródłem, z którego mają mój numer.


reklama