Wraz z wydaniem systemu iOS 9.1 przez Apple, firma z Cupertino postanowiła zająć się poprawkami błędów oraz dodała nowe tapety i zestaw emotikonek emoji. Google nie chce pozostać w tyle i również obiecało swoim użytkownikom wprowadzenie nowych animacji.
W jednym z tweetów, Hiroshi Lockheimer z Google przyznał, że amerykańska firma pracuje już nad nowym zestawem emotikonek. Niestety nie wiemy kiedy konkretnie moglibyśmy spodziewać się oficjalnej premiery na naszych urządzeniach. Osobiście nie korzystam z emotikonek i uważam je za totalnie zbędne chociaż wiem, że są osoby nie mogące się wręcz obyć bez takiego sposobu komunikacji.
Jest jednak jeszcze jeden problem. Emotikonki emoji z iOS i Androida znacząco różnią się od siebie. Widać to na forach oraz stronach internetowych przeglądanych z poziomu urządzeń z zielonym robocikiem. Niektóre z nich zamiast emotikonek wyświetlają po prostu białe kwadraty. W ten sposób możemy poznać z jakiego urządzenia korzysta druga osoba.
A Wy co sądzicie o nagminnym używaniu emoji w konwersacjach?
Na stronie mogą występować linki afiliacyjne lub reklamowe.
Pierwsza Motorola ThinkPhone oferowała w swoim czasie topowe podzespoły, ale niestety w bardzo wysokiej cenie.…
Google przygotowuje premierę nowego smartwatcha i znamy już pierwsze konkrety. Pixel Watch 5 pojawi się…
Motorola Edge 70 pięknie staniała w Polsce i spokojnie kupisz ją za 47% ceny premierowej.…
W sieci pojawiły się pierwsze informacje o tym, jak będzie wyglądać budżetowy smartfon Koreańczyków, czyli…
Xiaomi 18 Ultra miał być pokazem możliwości chińskiego producenta. Nowe informacje sugerują jednak, że firma…
W ostatnim czasie coraz gorzej z dostępnością OnePlusów nie tylko w naszym kraju, ale i…