niedziela, 19 stycznia 2014, Dawid Muniak

6 antywirusów na Androida, które ochronią Twój smartfon i tablet

McAfee Antivirus & Security
McAfee Antivirus & Security /fot. producent
 • nod32er

  Moim zdaniem najlepszy jest avg – najlepsza cena/skuteczność

 • http://nod32sklep.pl Paweł

  Jestem całkiem zadowolony z antywira eseta. Rzeczywiście kilka razy ładnie wychwycił krzaczki z aplikacji z poza play. Wydaję mi się, że jednak na starszych telefonach może trochę zamulać.

 • Esl

  Zoner to DNO , zobacz sobie, obojętnie jaka strone to zobaczysz ranking tego programy jaku bezużyteczny na 0.

 • http://ochronatwojegokomputera.pl Marcin

  Kaspersky daje darmowe licencje dla smartfonów do desktopowych antywirusów. Wydaje się to dobrym dealem

 • Purki

  Spoko test, ja też mam GDATA, kto by pomyślał, że na telefonie też będzie dużo wirusów, głównie tych niepożądanych reklam i innych aplikacji, które wyciągają dane z telefonu, świństwo!

 • baśkaz

  ja mam Gdata, sprawuje się nieźle. W końcu mam spokój z dziwnymi aplikacjami, które instalowało mi moje dziecko, ważne dane czy poufne kontakty są też zabezpieczone przed wścibskimi łapkami, antywirus jak najbardziej przydatny

  • Kony

   Jest przydatny, prosty w obsłudze – zgadzam się. Dla mnie dużą zaletą jest też niskie zużycie zasobów telefonu. Nie wybudza bez sensu urządzenia co nie zmienia czasu pracy na baterii.

 • oliwia

  Czy mobile security ma jakąś drogą licencje może ktoś pszetłumaczy licencje na język polski prosze

 • pytanie

  A gdzie najlepszy z antywirusów Zoner ja się pytam??

 • Kowalski

  Z takim podejściem artykuł jest nierzetelny a Ty jako autor sam sobie zaprzeczasz.

  W pierwszym akapicie piszesz: „Oto 6, naszym zdaniem najciekawszych programów, które zbierają pozytywne recenzje, mają zauważalnie wysoką liczbę pobrań, i przede wszystkim są skuteczne.” Której z tych kategorii nie spełnia Avast?
  W komentarzu natomiast piszesz: „Jaki jest sens pisac o programach, ktore sa najpopularniejsze?” Jak nietrudno sprawdzić, AVG ma ponad 1 mln pobrań, przy niecałych 0,7 mln Avasta. Po co więc piszesz o popularniejszym AVG?

  Wolałbym również, żeby o wyborze programu antywirusowego decydowała przede wszystkim jego skuteczność poparta testami syntetycznymi, a nie opinie użytkowników, które są oderwane od rzeczywistości. Sami niedawno pisaliście o Turkach, którzy w prosty sposób przekłamują statystyki, co udowadnia, jak ten system jest niedoskonały.

  Prosiłbym też o poparcie jakimiś konkretami stwierdzenie: „Nie będzie przesadą stwierdzenie, że Mobile Security & Antivirus jest najlepszym i najbardziej skutecznym programem ochronnym dostępnym na najpopularniejszym mobilnym systemie operacyjnym.”
  W znanych mi testach programów antywirusowych na platformy mobilne, Bitdefender plasuje się w czołówce, ale żadnego testu nie wygrał. W żadnym również nie widziałem, żeby jego skuteczność osiągnęła 100% (a wg autora „Wszelkie testy przeprowadzane na obszernych bazach wirusów wskazywały zawsze ten sam wynik”). Poproszę o potwierdzenie tych twierdzeń.

  • http://www.gsmmaniak.pl/ Dawid Muniak

   http://www…./jul-2013/ ;
   http://hake…irus-test/ – tutaj należy spojrzeć na poszczególne składowe.

   Reasumując – moje stwierdzenie, że mamy do czynienia z jednym z najskuteczniejszych programów antywirusowych było jak najbardziej prawdziwe.

   • Kowalski

    Napisałeś coś innego: „Nie będzie przesadą stwierdzenie, że Mobile Security & Antivirus jest najlepszym i najbardziej skutecznym programem ochronnym dostępnym na najpopularniejszym mobilnym systemie operacyjnym.”
    Napisałeś wprost, że jest najlepszy, a nie że „mamy do czynienia z jednym z najskuteczniejszych”.
    „Wszelkie testy” wykazują, że skuteczność taką jak Bitdefender ma jeszcze kilka innych aplikacji, które pominąłeś. Warto też zauważyć, że w tych samych testach ta aplikacja ostatecznie nie wygrała – więc tym bardziej jest ciekawe stwierdzenie „Mobile Security & Antivirus jest najlepszym i najbardziej skutecznym programem ochronnym”.
    To jest dość istotna różnica, którą redaktor powinien rozumieć i zdawać sobie sprawę, jak może wpływać na postrzeganie przez czytelnika jego artykułu.
    Przecież nie chciałbyś, żeby czytelnik pomyślał, że ktoś zapłacił redakcji, aby wykazała „najlepszość” danego antywirusa, prawda?

 • Michu

  Ja korzystam z Comodo od kilku lat, zarówno w smartfonie oraz w laptopie i bardzo sobie chwalę ten antywirus.

 • http://www.gsmmaniak.pl/ Dawid Muniak

  Jaki jest sens pisac o programach, ktore sa najpopularniejsze? Nam chodzi o to aby zwrocic Wasza uwage na rownie dobre, ale mniej znane gry/aplikacje. Chcemy pokazac realna alternatywe.

 • Zadowolony użytkownik AVASTa

  Dlaczego w tym zestawieniu nie został wzięty pod uwagę AVAST? Bez wspomnienia o jednym z najpopularniejszych mobilnych antywirusów, jeżeli nie o najpopularniejszym – to zestawienie jest całkowicie nierzetelne.

 • adamo1139

  dobrze że avasta nie ma, nie wiem właściwie po co komu antywirus w telefonie, każdy antywirus bardziej zasmieca fona , niż go naprawia, miałem avasta i jeszcze jakiegoś, od raz wydajność telefonu spadała o ok.10 %, a w google play nie ma żadnych wirusów, każdy program jest sprawdzany, gorzej jeśli chodzi o appki z innych stron…

  • Mateusz

   Przeczytaj to co napisałeś i sciągnij kilka aplikacji mniej popularnych w markecie lub coś o nazwie znanej gry nie będące nią. Wtedy chętnie przeczytam twoje przeżycia.

   Co do antywirusa to moim zdaniem najlepszy jest Trust Go. Gdzieś był jakiś test antywirusów inny niż wyrażenia użytkowników.

  • GSMM

   „w google play nie ma żadnych wirusów” ty tak na serio czy jaja sobie robisz?

  • Michu

   Ty nie masz zielonego pojęcia o czym piszesz. Coraz więcej ruchu w sieci jest generowane przez urządzenia mobilne (smartfony, tablety), coraz bardziej popularne staje się także bankowość mobilna. W związku z tym mobilne systemy operacyjne zaczynają być tak samo atakowane wirusami jak systemy dla komputerów osobistych.


reklama