, Android Gry i aplikacje

Google Play: 50 000 pobrań gry, a tylko 144 osoby zapłaciły

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:
 • dav

  wystarczy dodac do aplikacji funkcje ‚sprawdzanie licencji’ i po problemie

 • Papiak

  Skoro Ballmer odchodzi, to może zmieni się polityka Microsoftu dotycząca developerów, jeżeli nie będzie opłat to więcej developerów skusi się na pisanie aplikacji pod WP, tam przynajmniej jak ktoś ściągnie to developer zarobi.

  • https://www.facebook.com/leggslovers mozilla007

   Ale na dzień dzisiejszy trzeba za umieszczenie każdej aplikacji płacić i dodatkowo oddawać haracz MS i takie coś nie interesuje nikogo. Niech MS zrobi wreszcie coś co ma ręce i nogi i wtedy może coś zażądać kasy, ale na dzień dzisiejszy powinno dopłacać.

 • wiek

  niech dadzą możliwość zakupu przez sms to więcej osób kupi. osobiście nie chce mi sie kombinować z moim kontem bankowym…i to zniechęca potencjalnego kupca, proste

  • Mateusz

   Byłoby to trochę droższe (aplikacje kupowane tą metodą pewnie kosztowałyby więcej), ale pewnie u tak znalazłoby się na to wielu chętnych.

 • Mateusz

  Z własnego doświadczenia wiem, że programowanie zabiera dużo czasu i łatwe nie jest. Najlepszym sposobem na zarobek są reklamy, ale one muszą zostać otwarte wieeele razy (mówię o google’owskim admobie). Poza tym chyba trzeba było mieć rachunek bankowy w USA, aby dostać kasę za sprzedanie gier w GP. Piraci pomyślcie ile ktoś włożył pracy w jakąś grę czy aplikację zanim bierzecie ja z jakiś dziwnych źródeł. Jedyny powód jaki staram się zrozumieć, to taki, że nie możecie czegoś zainstalować przez GP na swoim telefonie, a można to zrobić tylko przez inny np. Komputerowy program. Myślę, że gdyby Google wprowadziło możliwość zapłaty w inny sposób niż ten znany do tej pory, to piratów byłoby mniej. Wyjątkiem jest play, ale oni oferują inny sposób płatności tylko dla abonamentu.

  • biblok

   Ja na pewno chętniej kupowałbym aplikacje/gry w sklepie, gdybym mógł płacić za nie np. poprzez sms.

   • kokoko

    No pewnie bo spłacając telefon w Mixie doładowaniami, kasa za niego nie wracałaby do operatora za usługi tylko na aplikacje w sklepie.

   • kkgkjwg

    Albo kartą podarunkową Google Play, tak jak w niektórych krajach.

   • gfgfgfgf

    Byłbyś w stanie zapłacić za nią 20 zł zamiast 10 zł tylko i wyłącznie dlatego, że miałbyś możłiwość zapłacenia za nia sms-em?

 • Arrczi

  Bardzo interesująca informacja. Przydało by się jeszcze podać cenę gry i czas od premiery w Google Play. Mając iPada bez JB staram się kupować i wybierać tylko te gry oraz programy, które naprawdę chcę/potrzebuję – wtedy nawet skromny budżet pozwala unikać piracenia. Patrząc jeszcze na liczbę potencjalnych klientów w Azji to i te 50000 pobrań nie wydaje się imponujące.


reklama