S Health to nowatorska aplikacja, a właściwie zbiór programów do monitorowania naszego trybu życia, która została zaaplikowana w Samsungu Galaxy S 4. Na ile jest to przydatna funkcja, a na ile zbędny bajer? W zależności jak podejdziemy do S Health w takim stopniu będzie ona dla Nas wartościowa. Jeśli chodzi o moją osobę w pierwszych godzinach, dniach użytkowania S Health używałem jej głównie dla dwóch czujników. Temperatura i wilgotność jest na bieżąco mierzona, a dane są wyświetlane właśnie w zakładce poziom komfortu. Z biegiem czasu zacząłem poznawać dodatkowe funkcje tej aplikacji.
W przypadku jeśli jesteście aktywni fizycznie oraz macie trochę czasu na aktualizowanie danych o posiłkach jakie spożyliście możecie w prosty sposób kontrować swoją kaloryczną wydatność w ciągu dnia. Możecie dodać aktywność, a kategorii sportów jest bardzo dużo. Aplikacja liczy ile kalorii spaliliśmy w ciągu danego czasu ćwiczenia. Oczywiście możemy dodawać własne kategorię jeśli nasza dyscyplina jest na tyle nietypowa, że nie będzie jej w bazie.
Podobnie jest z tropicielem żywności. Podajemy co zjedliśmy na śniadanie, lunch i kolację oraz inne posiłki. I w tym przypadku baza jest ogromna ale możemy wprowadzić własne posiłki.
Na sam koniec aplikacja oferuje nam kompana chodu, który zlicza liczbę kroków w ciągu dnia. Dane te są przeliczane na metry oraz spalone kalorie.
Wszystkie podane wyżej informacje są łączone i na ich podstawie określana jest wydatność kaloryczna w ciągu dnia.
Wszystko jest prezentowane w postaci ładnych wykresów. Dodatkowo pokazana jest dzienna liczba zapotrzebowania na kalorie oraz cel w postaci spalonych kalorii, który został nam do osiągnięcia w ciągu dnia.
S Health ma możliwość połączenia z dedykowanymi akcesoriami. Są nimi np. ciśnieniomierz, waga, glukometr.
S Health łączy funkcje osobistego trenera oraz programu dla dbających o liczbę kalorii dostarczanych w ciągu dnia. Jego funkcjonalność jest ograniczona ale w połączeniu z dodatkowymi akcesoriami może stanowić potężne narzędzie. Co myślicie o takie typu aplikacjach na smartfony? Mają swoją przyszłość czy zamienników w Google Play jest wystarczająca ilość?
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.