Gigant z Redmond wprowadził dziś do sklepu Play aplikację o prostej, niepozornej nazwie. Switch to Windows Phone przeszukuje Twój smartfon pod kątem zainstalowanych aplikacji, zapisuje rezultaty i przedstawia odpowiedniki – albo nawet dokładnie te same programy – z Windows Marketplace. Jeśli masz słuchawkę z Windows Phone, to możesz szybko zainstalować wszystkie tytuły po kolei.
Po pierwsze, to idealny przykład celnego i efektywnego marketingu. Wykorzystując otwartą naturę Androida, Microsoft podkopał pozycję Google’a. Owszem, w małym stopniu, ale jednak.
Zresztą już sama obecność w sporej ilości mediów powinna być w tym wypadku wystarczającym wynagrodzeniem wysiłków programistów i osób odpowiedzialnych za projekt.
Jasne, że Windows Marketplace to nie Play czy iOS. Jeszcze dużo wody w Wiśle upłynie, zanim tak będzie; chłopaki z Redmond pokazują mimo tego, że nie boją się konkurencji i zamierzają skutecznie rozwijać swoją platformę, angażując coraz to nowych developerów.
Switch to Windows Phone pełni dwie funkcje: propagandową i praktyczną. Ta druga przyda się zwłaszcza osobom świeżo po przesiadce z „zielonego robocika”.
Szczegóły: Google Play/
Na stronie mogą występować linki afiliacyjne lub reklamowe.
HONOR szykuje dużą premierę. Nowy HONOR GT 2 Pro może mocno zaskoczyć specyfikacją na czele…
Command & Conquer to niekwestionowany król RTS. Seria zadebiutowała w 1998 roku i od tego…
Nothing w końcu ujawnił datę startu aktualizacji. System Nothing OS 4.0 oparty na stabilnym Androidzie…
Sieć Play wprowadziła nową promocję Black Week. Tym razem nie dotyczy ona telefonów komórkowych czy…
Wszystko wskazuje na to, że OnePlus 15 nie jest tak doskonały, jak się spodziewano, a…
Amazfit wprowadza nową, mniejszą wersję modelu Amazfit T-Rex 3 Pro. Zmniejszyła się średnica ekranu względem…