, Android Newsy

CyanogenMod wraca jako Lineage OS!

fot. Lineage OS

fot. Lineage OS

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:
 • Wojciech

  Nadal nie rozumiem, co ma jakiś Steve Kondik to CyanogenModa rozwijanego przez społeczność…Jego firma tworzyła wersje oficjalne, społeczność zaś nieoficjalne…

 • theresus

  To jest oficjalny komunikat ze strony Lineage os i jednocześnie cyanogenmod. FireFrost, komunikat jest prosty i zgodny z treścią tego artykułu: cyanogenmod padło i w jego miejsce wchodzi lineage os.

  You’ve probably read the news articles today. If you haven’t, please see the following:

  cyngn.com/blog/…tting-down

  www.cyanogenmod.org/blog/…n-the-road archived version

  So, yes, this is us. LineageOS will be a continuation of what CyanogenMod was. To quote Andy Rubin, this is the definition of open. A company pulling their support out of an open source project does not mean it has to die.

 • FireFrost

  Ziomeczku, ludzie w komentarzach piszą Ci, że piszesz pierdoły na temat CyanogenMod, a ty wrzucasz o tym kolejnego newsa, który jest totalnym zlepkiem bredni. Już kilka razy ktoś ci pisał, że cyanogenMOD to oprogramowanie tworzone niekomercyjne przez entuzjastów, które miało, ma i będzie miało się dobrze. To, co dzieje się z cyanogenOS (bo o tym ciągle piszesz) ma znikomy, o ile w ogóle jakiś wpływ na CyanogenMod. Skończ pisać newsy, albo zacznij ogarniać to o czym piszesz.

  • vonski

   No ale chyba właśnie nie do końca jest tak jak piszesz… Na XDA większość oficjalnych buildów CyanogenModa „stanęła” przed końcem roku. Linki do pobrania prowadzą na get.cm, a tam os 25.XII nie ma żadnych nowych plików. Nie śledzę wszystkich urządzeń, ale te których używam (OPX i Xperia Z3TC) nie mają nowych buildów…

   • borsuk_20

    Potwierdzam, też na Moją Motorolę Moto X Play stanęło na 25 grudnia, więc to miało wpływ też na CyanogenMod wydawany na XDA-Developers. Więc CM umarł.

    • FireFrost

     Na wasze telefony nie było oficjalnych buildów robionych przez Cyanogen INC to społeczność portowała to dalej. W chwili obecnej CyanogenMod stanął na Marshmallow, co nie jest niczym dziwnym, zawsze były jakieś przestoje, jedne urządzenia były porzucane, inne dostawały porty dalej. No ale spoko, nie ma to jak wyciągać wnioski na podstawie braku nowego portu przez tydzień, w którym były święta i Sylwester. Jakie to dziwne, że nikt wtedy charytatywnie nie przygotowywał nowych buildów. To pierwsza sprawa, a druga: oficjalna wersja CyanogenOS nie wyszła od dawna na żaden nowy telefon, a Cyanogen INC jest praktycznie biznesowo martwe od co najmniej roku. I co? Ano nic, jakoś porty pod nazwą CyanogenMod pojawiają się cały czas. Kwestia tylko czy znajdą się entuzjaści, którzy będą chcieli przygotowywać następne wersje.

     Jak można ludziom wodę z mózgu robić pisząc o CyanogenOS i nazywając to CyanogenModem. To są dwa osobne twory i jeśli ten drugi zdechnie, to bynajmniej nie z powodu porażki Cyanogen INC.


reklama