, Android ASUS Telefony Testy

Test ASUS ZenFone 3 (ZE520KL). Czy to najlepszy smartfon do 1500 zł?

ASUS ZenFone 3 (ZE520KL) / fot. gsmManiaK.pl

ASUS ZenFone 3 (ZE520KL) / fot. gsmManiaK.pl

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:
 • Tymeekkk

  czy za pomocą czytnika da się również blokowac lub wygaszac telefon czy w tym modelu działa tylko odblokowanie ??

 • joten52

  Mam od 2 lat Zenfona2 551ML 3/32 GB i uważam, że poza brakiem podświetlenia klawiszy funkcyjnych na dole, posiada on idealnie dobrane pozostałe parametry konstrukcyjne. Ramka 2,5 mm z boków pozwala go obsługiwać bezpiecznie i bez niepożądanej interwencji w obraz. Miałem w garści nowego Samsunga z zaokrąglonymi bokami – makabra. Albo chciał wylecieć z dłoni, albo bez przerwy coś się działo na wyświetlaczu z powodu dotykania go ręką trzymającą. Jęki nad zbyt dużą ilością powierzchni niewykorzystanej to też czepianie się jak goowno szyby. Tu firmy się chwalą zmianami na poziomie 1 % – kompletnie niezauważalne dla posiadacza. Tył ma wydzieloną sekcję obsługi aparatu i głośności, nie widzę powodu do czepiania. W żelowym etui na boki i tylną ściankę prezentuje się ok i bezpiecznie. Cena jest taka sama , niektóre parametry lepsze, ale to jest właśnie postęp.

 • nep

  Może być, ale Lenovo P2 kładzie go w kilku aspektach na łopatki. Zrobicie test P2? Macie jakieś info, czy P2 będzie do kupienia z wolnej ręki z polską gwarancją? Na razie, żeby go mieć trzeba się wiązać z fioletowymi 🙁

 • nick

  „Jest to procesor nowej generacji, wytworzony w 14nm procesie technologicznym, a zatem jest bardziej energooszczędny i wydajniejszy, niż SoC wykonane w 28nm – to zestaw lepszy od tego, który znajdziecie w smartfonach nova od Huawei.”

  Że jak? To sa dwa różne Snapdragony 625, jeden wykonany w 14nm procesie technologicznym, drugi w 28nm?

 • hiro

  Dlaczego nigdy niema nic o jakosci muzy na słuchawkach

  • http://www.gsmManiaK.pl/ Paweł Gajkowski

   Rozumiem, że temat ten Cię interesuje, a atem przy okazji kolejnych testów będę o tym informował. Pamiętaj jednak, że to dość subiektywne odczucia.

   Jeżeli chodzi natomiast o jakość dźwięku w ZenFone 3 na dołączonych do zestawu słuchawkach, to jest on dość przeciętny. Gra gorzej niż Huawei nova czy też nova Plus, ale głośniej. Pomimo dedykowanego korektora, nie będziesz w stanie uzyskać przyjemnego, a zatem ciepłego brzmienia.

 • Rozz

  A jak to się ma do s6 s5 które teraz za mniejsze lub takie same pieniądze można dostać, no i chyba nijak. AleAle jest nowy pewnie szał ciał

  • Edi

   S6 jest lepszy bo ma szybsze podzespoły, lepszy ekran, NFC.

  • http://www.gsmManiaK.pl/ Paweł Gajkowski

   Wydajnościowo lepszy jest Galaxy S6, ale przede wszystkim w testach syntetycznych. Podczas użytkowania nie odczujesz różnicy. Jeżeli chodzi natomiast, o aparaty to myślę, że ASUS ma jednak lepsze wyposażenie, dzięki czemu jest w stanie zrobic lepsze zdjęcia. Nie twierdzę Jenak, że Galaxy S6 jest kiepskim smartfonem do zdjęć. Po prostu ASUS lepiej radzi sobie w nocnych warunkach.

   Gdybym miał jednak wybierać pomiędzy tymi modelami, to wybrałabym jednak Samsunga. Jest ładniejszy — ma mniej wystający moduł aparatu. Ma bardziej przemyślany interfejs, ekran generujący ładniejsze kolory, a także to o czym wspomniał @Edi, a mianowicie NFC.

   • Edi

    Z tym, że S6 64 GB kosztuje 2099 zł czyli jest aż o 600 zł droższy.

    • http://www.gsmManiaK.pl/ Paweł Gajkowski

     To fakt. Do tego dochodzi jeszcze brak możliwości rozbudowy pamięci. Wszystko jednak zależy, do czego chcemy wykorzystywać smartfon. Jeżeli,mamy zamiar nagrywać filmy w 4K, to zdecydowanie trzeba rozglądać się za wersją 64GB. Zawsze można też częściej podpinać się do komputera i zrzucać dane — wtedy wystarczy wariant 32GB, który jest w bardziej przystępnej cenie.

   • nick

    S6 robi sporo lepsze zdjęcia w każdych warunkach oświetleniowych. Akurat jeśli chodzi o aparat to tylko kilka tegorocznych flagowców osiąga ten poziom.

 • Szubiel

  Chciałbym zobaczyć wykonane tym aparatem bez obróbki przez zewnętrzne programy i w oryginalnej rozdzielczości. Na tych miniaturkach w recenzji nic nie widać.

  • Szubiel

   Zdjęcia oczywiście cichnąłbym zobaczyć.

  • http://www.gsmManiaK.pl/ Szymon Marcjanek

   W recenzji jest link prowadzący do dysku Google, gdzie są wszystkie sample: https://goo….3LnnuzbMR9

   • Edi

    Szkoda że nie testujecie szybkości pamięci, karty WiFi ani modemu LTE.

    Bo to są najsłabsze elementy tego telefonu.

    http://www….840.0.html


reklama