Spis treści
Szczerze mówiąc nie kojarzę żadnego wzmocnionego smartfona z ponadprzeciętnym aparatem fotograficznym, a już zwłaszcza takiego za mniej niż 500 złotych. myPhone Hammer Iron 2 tego nie zmienił.
Aparat główny to 5-megapikselowa matryca z sensorem od OmniVision. Wspiera go pojedyncza, skuteczna dioda doświetlająca, która notabene świetnie spisuje się jako latarka. Aplikacja aparatu to dokładnie ten sam program, który spotkamy w większości smartfonów firmy myPhone, standardowa dla Androida – trochę szkoda, że nie postawiono na apkę z Funa 5. Przyjemnym i coraz rzadziej spotykanym dodatkiem jest fizyczny spust migawki.
Jakość zdjęć jest przeciętna bądź słaba, w zależności od warunków oświetleniowych. Tylko odpowiednia ilość światła da nam akceptowalne fotografie, o ile nie będziemy myśleć o ich powiększeniu, kadrowaniu bądź głębszemu analizowaniu na ekranie komputera. Jednoznacznie pozytywnie oceniam odpowiednio dobierany balans bieli. Niestety, szczegółów na fotkach jest mało, spora część kadru jest mocno rozmazana, a kolorom ewidentnie brak życia. Co prawda myPhone Fun 5 to nie jest, jednak trudno być szczególnie zadowolonym z możliwości fotograficznych Hammera.
Wideo nagramy w rozdzielczości HD i tutaj również nie jest za dobrze, choć i tak lepiej niż przy zdjęciach. Każdy parametr poprawia się o jakieś pół oczka w ogólnej skali, od kolorystyki po szczegółowość. Aparat przedni to 2-megapikselowa jednostka, której radziłbym nie używać.
myPhone Hammer Iron 2 może pochwalić się głośnikiem mono, z którego wydobywa się głośny dźwięk o całkiem przyzwoitej jakości. Spora w tym zasługa specyficznej obudowy, która przenosząc dźwięk dodaje mu głębi. Sygnał przychodzącego połączenia i głos rozmówcy usłyszycie w każdych warunkach, co jest szczególnie ważne w sprzęcie tego typu. myPhone Hammer Iron 2 oferuje możliwość korzystania z dwóch kart SIM w trybie standby i to bez konieczności rezygnacji z rozbudowy pamięci. Jedna karta działa w 3G, druga 2G (łączności LTE niestety zabrakło).
Wi-Fi w standardzie b/g/n (2,4 GHz) działa naprawdę dobrze, co trochę mnie zaskoczyło. Urządzenie utrzymuje porządny sygnał nawet przy dalszym oddaleniu od routera, także podczas zejścia z nim na inne piętro. Bluetooth również działał nienagannie, a na pokładzie znalazło się również radio FM. GPS również sprawuje się przyzwoicie i co najważniejsze działa bezproblemowo. Fix mógłby być łapany szybciej w zamkniętych pomieszczeniach, jednak na zewnątrz następuje to w ciągu kilkunastu sekund. Ani razu nie zanotowałem przerwania sygnału.
8 GB pamięci wewnętrznej, z czego dla nas pozostają niecałe 4 GB. To trochę mało w czasach coraz bardziej ,,puchnących” aplikacji i bez karty pamięci raczej się nie obędzie. Nie pomogą za to akcesoria OTG, bo myPhone Hammer Iron 2 ich nie obsługuje.
Na stronie mogą występować linki afiliacyjne lub reklamowe.
Rozpędzony fintech Revolut wprowadza do swojej oferty kolejne nowości. Tym razem zaoferuje własne usługi telekomunikacyjne.…
Motorola Edge 60 Fusion jest już u mnie na testach wystarczająco długo, bym mógł podzielić…
Ogromny atak hakerski przeprowadzono dzisiaj na rządową aplikację mObywatel. Polacy stracili dostęp do kluczowych e-usług.…
Majowa aktualizacja dla serii Samsung Galaxy S25 nie przyniesie zapowiadanych nowości. Zamiast usprawnień aparatu i…
To już ostateczne i oficjalne - OnePlus 13T nie trafi do sprzedaży w Polsce. Poza…
Nowy układ graficzny Nvidia RTX 5060 dla laptopów pojawił się w bazie Geekbench. GPU w…