Kategorie: Informacje prasowe Samsung Technologie

Sztuczna inteligencja w telefonach Samsunga?

Firma Samsung ogłosiła, że zawarła porozumienie w sprawie nabycia Viv Labs, inteligentnego interfejsu o wszechstronnym zastosowaniu. Czy wkrótce zobaczymy go w smartfonach Galaxy?

Viv opracowała wyjątkową, otwartą platformę sztucznej inteligencji (AI), która daje niezależnym programistom możliwość używania i tworzenia wirtualnych asystentów konwersacyjnych, a także integrowania języka interfejsu opartego na języku naturalnym w celu zastosowania go w dobrze znanych aplikacjach i usługach.

Transakcja jest dowodem na to, jak ważne dla firmy Samsung jest posiadanie wirtualnych asystentów osobistych, co stanowi część szerszej wizji firmy: dążenia do uzyskania otwartego ekosystemu opartego na sztucznej inteligencji we wszystkich urządzeniach i usługach. Dzięki przejęciu Viv, klienci firmy Samsung będą mieli dostęp do nowych usług w technologii, która dostosowuje się do zachowania i komend użytkownika.

Viv została założona przez wizjonerów sztucznej inteligencji: Daga Kittlausa, Adama Cheyera i Chrisa Brighama. W ramach przejęcia zespół założycieli będzie ściśle współpracował z Dywizją Mobile Communications firmy Samsung, a jednocześnie nadal prowadzić niezależne działania w ramach istniejącego kierownictwa.

Naszym celem jest technologiczne przejście na inteligentne interfejsy i sterowanie głosem. Dlatego Viv znajdzie swoje zastosowanie zarówno w urządzeniach AGD, technologiach ubieralnych, czy innych produktach oferowanych przez firmę Samsung. Viv jest przyjazny zarówno dla konsumentów, jak i twórców oprogramowania, dlatego jest dla nas tak idealnym partnerem.

– Injong Rhee, CTO Mobile Communications w Samsung Electronics

Wraz z rozwojem technologii AI konsumenci oczekują możliwości utrzymywania relacji z technologią dostosowaną do ich potrzeb oraz rozumiejącą ich zachowania, a także mającą zastosowanie w codziennym życiu. Aby to osiągnąć, firma Viv opracowała nową, opatentowaną platformę, która umożliwia skalowanie tego rodzaju interakcji.

Twórcy oprogramowania, dzięki platformie Viv mogą również nauczyć system, aby ten tworzył lub wykorzystywał istniejące już aplikacje. Pozwoli to na zbudowanie otwartego ekosytemu, który stworzy nową jakość sztucznej inteligencji, która będzie rozwijać się każdego dnia. Platforma Viv w połączeniu z przodującymi urządzeniami, usługami i globalnymi zasobami firmy Samsung przyczyni się do powstania kolejnej generacji rozwiązań AI.

W Viv tworzymy rozwiązania umożliwiające użytkownikowi wszechstronną komunikację z urządzeniami i usługami w najprostszy możliwy sposób. Widzimy przyszłość, która zdecydowanie wykracza poza aplikacje. Przyszłość, w której możesz szybko i łatwo uzyskać to, czego potrzebujesz, niezależnie od miejsca, w którym się znajdujesz, i urządzenia, z którego korzystasz.

źródło: informacja prasowa

Marcepan

Najnowsze artykuły

  • Motorola
  • Newsy
  • Telefony

Coś mi się wydaje, że tę Motorolę będziemy polecać w każdej promocji. Oto cena i specyfikacja

W sieci pojawił się kolejny pretendent do tytułu najlepszego smartfona do 1500 złotych. Motorola Moto…

4 maja 2024
  • Promocje

Współczuję Ci, jeśli kupiłeś ją w premierowej cenie. Ta nowa Motorola błyskawicznie staniała w Polsce

Motorola Edge 50 Pro potrzebowała raptem 3 tygodni, by stanieć do znacznie bardziej rozsądnej ceny.…

4 maja 2024
  • Newsy
  • TCL
  • Telefony

Nie wierzę, że ten nowy telefon kosztuje tylko 600 złotych przy tak fajnej specyfikacji

Rynek tanich telefonów do 1000 złotych jest coraz ciekawszy. TCL 50 XL 5G jest jeszcze…

4 maja 2024
  • HTC
  • Newsy
  • Tablety

Ten powrót „króla” Androida woła o pomstę do nieba. Nowy HTC zafunduje Ci powrót do przeszłości

HTC niegdyś był królem Androida, dlatego szkoda patrzeć na jego dzisiejszą sytuację. Powrót na tarczy,…

4 maja 2024
  • Promocje

Jaki telefon kupić do 1000 zł? Ten ma 100 MP (OIS), 67 W, AMOLED 120 Hz i wygląda ślicznie

Najlepszy telefon do 1000 zł? Pod rozważania z pewnością trzeba wziąć realme 11 Pro. Posiada…

4 maja 2024
  • Newsy

5,5 mln Polaków zagrożonych. O krok od tragedii

Jak bardzo zagrożeni jesteśmy w sieci? W 2023 roku prawie 5,5 miliona Polaków kliknęło w…

4 maja 2024