Wygląda na to, iż Google może stracić kolejnego partnera na rynku Android Wear. Najnowsze plotki mówią o tym, iż Huawei zdecyduje się na wykorzystanie systemu Samsunga w swoich inteligentnych zegarkach. Mowa tu oczywiście o Tizen OS.
Wydaje się, iż Google może właśnie tracić kolejnego partnera na rynku OEM, który związany był z wykorzystaniem Android Wear w swoich inteligentnych zegarkach. W sieci pojawiły się plotki na temat tego, iż Huawei może zacząć współpracować z Samsungiem w celu implementacji do swoich smartwatchy systemu Tizen OS. To wszystko może oznaczać bardzo trudną walkę dla Google, aby namówić użytkowników na powrót do zielonego robocika.
Oczywiście warto wspomnieć, iż Samsung w stu procentach nie posiada Tizena i nie jest jedyną marką, która zajmuje się jego rozwojem. Do jednego worka można wrzucić bowiem jeszcze Intela, LG oraz Panasonic – a to tylko niektóre marki, które zajmują się Tizenem. Spośród wszystkich wymienionych powyżej, to właśnie Samsung wkłada najwięcej pieniędzy oraz pracy w rozwój platform.
Raport, jaki pojawił się w sieci mówi o tym, iż Huawei chciałoby skorzystać z dobroci Tizena i dostosować go swoich nowych smartwatchy. Android Wear ostatnimi czasy sprawia problemy i akceptuje tylko jednostki o mocnej specyfikacji. Czy Tizen w takim razie miałby być rzeczą, która trafi do budżetowych rozwiązań dla osób z nieco mniej zasobnym portfelem? Jest to więcej niż możliwe.
Problem z Tizenem tkwi jednak bezpośrednio w aplikacjach. Póki co nie ma ich dużo i projektuje się je nieco inaczej niż na Androida. Wraz z samymi chęciami Huawei musiałoby iść w parze mnóstwo pracy. Przede wszystkim po to, aby przekonać programistów, że warto tworzyć gry i aplikacje na system inny niż Android Wear.
Na potwierdzenie tych danych będziemy jeszcze musieli poczekać.
Na stronie mogą występować linki afiliacyjne lub reklamowe.
Nothing w końcu ujawnił datę startu aktualizacji. System Nothing OS 4.0 oparty na stabilnym Androidzie…
Sieć Play wprowadziła nową promocję Black Week. Tym razem nie dotyczy ona telefonów komórkowych czy…
Wszystko wskazuje na to, że OnePlus 15 nie jest tak doskonały, jak się spodziewano, a…
Amazfit wprowadza nową, mniejszą wersję modelu Amazfit T-Rex 3 Pro. Zmniejszyła się średnica ekranu względem…
Samsung Galaxy S25 Edge to bezapelacyjna ciekawostka producenta z bieżącego roku. Podczas premiery flagowiec kosztował…
Werewolf: The Apocalypse - Heart of the Forest to polska hybryda przygodówki i RPG, osadzona…