, Longform

Wysyłasz SMS-y? To chyba się robisz stary

fot. Ingo Bartussek, Fotolia

fot. Ingo Bartussek, Fotolia

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:
 • Dzidek68

  Ja też myślę że SMSy szybko nie wymrą! Sam wolę zwyczajnie zadzwonić do innej osoby niż wystukiwać literki klawiaturą, ale jeśli muszę to wysyłam tradycyjną wiadomość bowiem większość kolegów w pracy posiada „zwykłofony” (ze wzgl. na rodzaj pracy głupotoodporne Samsungi z serii Solid), robiące ze względu na dwusimowość za służbówki i prywatne, a na nie nijak nie wyśle się „mesengera” czy „snapchata”. Wielu jeszcze użytkownikom nie są potrzebne smyrofony z setkami zbędnych funkcji! I co zostaliby z wiadomościami na lodzie?! nie sądzę.

 • Cynik

  Wysyłając SMS dzielisz się wiadomością z adresatem, operatorem telefonicznym i służbami.

  Wysyłając przez Messengera, dzielisz się także z Facebookiem i reklamodawcami.

 • http://gravatar.com/wiktor1975 wiktor1975

  Jak w FBM napisać wiadomość do nieznanej osoby której znamy tylko nr telefonu? SMSy nie umrą tak szybko.

 • Karmazyn

  Z tego co kojarzę np DCT-3 miały automatyczną zamianę polskich znaków diakrytycznych na odpowiedniki bez ogonków? Jak pamiętam sms taki miał 160 znaków, nie 140.

  Do niedawna moja skrzynka sms wyglądała podobnie (80%/20%). Jednak od dłuższego czasu zainstalowana aplikacja ‚Telegram’ wykonała swoją pracę.
  Teraz częściej używam zewnętrznej aplikacji niż standardowych wiadomości tekstowych. Zapytasz o powód? świeże ikonki i gify w ogóle mnie nie interesują, jednak w dobie „prawie darmowego” internetu znaczy… ogromnych pakietów które nie sposób wykorzystać, aplikacja ma sens.
  Brak ograniczeń znaków, wysłanie krótkiego filmu czy zdjęcia przemawia do mnie bardziej niż wiadomość tekstowa. Idziesz ulicą i chcesz napisać wiadomość? aplikacja pozwala na nagranie i wysłanie w formie wiadomości głosowej. Bardzo praktyczne i bezpieczniejsze niż patrzenie w ekran telefonu.

  Przy takich możliwościach łatwo jest przekonać znajomych o przejściu na coś bardziej nowoczesnego.

  Ktoś zapyta dlaczego Telegram, a nie np WhatsApp czy Viber? cenię własną prywatność i bezpieczeństwo.
  Oczywiście są dużo bardziej bezpieczne komunikatory ale… już dużo mniej popularne…

 • Em

  Jak dla mnie – podkreślam DLA MNIE – najważniejsza różnica jest taka, że wysyłając smsa nie widzę, czy odbiorca go przeczytał. A to często jest ważne (DLA MNIE). Nie trzeba mieć parchatego pejs-zbuka, wystarczy parchaty WhatsApp albo Viber. Poza tym fotki wysłane przez komunikator mają setnie lepszą jakość, niż te wysłane mmsem. To też dla mnie mocno istotne. Tak więc ja mam skrzynkę z smsami zapełnioną głównie smsami od operatora. P.S. Jestem już leciwą panią!

 • Najsu

  E tam, zabawne jest to, (88here) ze ten cool nastolatek ma problemy z komunikacja bezposrednia, jak ma cos zalatwic face2face to niewie jak sie za to zabrac, ba… ma problem zadzwonic gdziekolwiek (do osob/firm/instytucji których nie zna osobiście), nawet zamówienie pizzy to problem, bo nie lubi rozmawiac przez telefon. Nie wyssalem tego z palca, tylko na podstawie 17L siostry, jej znajomych wyciagam takie wnioski. To wszystko to efekt wysylania miliona zdan w tym ich messenger’ku.

 • https://plus.google.com/104587913024366372318 100000

  Napisałem 2 komentarze 20 min temu i…ich nie ma?

  • http://www.gsmManiaK.pl/ Szymon Marcjanek

   Trafiłeś po prostu na filtr antyspamowy – sprawdzamy go regularnie i wyciągamy i zagubione komentarze, ale bywa, że trwa to chwilę. 🙂

   • https://plus.google.com/104587913024366372318 100000

    oki, Pozdrawiam 🙂

 • ryży matoł konDonek

  Ja wolę klepać w klawiaturę i wysłać (jak już muszę) sms-a, niż korzystać z jakiegokolwiek komunikatora !
  Nie do pomyślenia jest z mojej strony, abym korzystał i miał konto na żydowskim, parchatym pejs-zbuku, czy innym gównianym portalu bzdetowym !

  • https://plus.google.com/104587913024366372318 100000

   Na tym ‚parchatym szajsie’ mam konto (bez żadnych danych) ale tylko by móc doładować konto w fonie. 🙂

  • Wojciech

   Nie jesteś zatem odosobniony, ja też nie mam tam konta : ) Straszny pożeracz czasu nic nie dający z siebie

  • JanWar

   Ja podobnie – nie mam fejsa i nie zamierzam. Popatrzywszy na tą otchłań głupoty i kretyńskich obrazków czy filmików.

 • https://plus.google.com/104587913024366372318 100000

  Właśnie wręcz przeciwnie. W większości właśnie „Dziadki” NIE piszą sms’ów, gdyż słabo widzą i nie potrafią. Wolą zadzwonić gdyż jest to łatwa, prosta i szybka forma komunikacji, Proste 🙂

 • https://plus.google.com/104587913024366372318 100000

  Dziwne rozumowanie. Kto powiedział, że sms’y świadczą o „byciu starym”? Kto jest wyznacznikiem i sędzią w tej kwestii? Ten gościu? A kim on jest?…. Nikim ważnym więc o co problem…nie wiem.
  Wszelakie komunikatory także mają wiadomości tekstowe. Raz one nazywają się jako sms, raz jako messandżery. Niemniej jest to rewelacyjna forma kontaktu. Nie rozdzierajmy szat :), pozdrawiam


reklama