Garmin prezentuje kolejny nowy zegarek. Tym razem przyszła pora na Forerunner 35 – czasomierz dedykowany aktywnym, który mierzy puls wprost z nadgarstka. Czym jeszcze może pochwalić się to urządzenie?
Jeśli szukasz dobrego zegarka, to trafiłeś pod właściwy adres. Oto najlepsze zegarki multisportowe. Czy Garmin Forerunner 35 do nich dołączy?
Garmin Forerunner 35 przypomina mi trochę pierwszą wersję Vivoactive. Smukły, solidny, wyposażony w GPS. Oczywiście, nie mogło zabraknąć sztandarowej technologii Elevate, która przez ostatni rok zdążyła się już zadomowić na nadgarstkach. Zegarek rejestruje najistotniejsze parametry biegu, takie jak: dystans, tempo i osobiste rekordy. Dzięki wbudowanemu czujnikowi GPS biegacze mogą monitorować, jak daleko, jak szybko i którędy biegną, a telefon zostawić w domu. Pomiędzy treningami stylowy Forerunner 35 śledzi dzienną aktywność, liczy kroki, spalone kalorie i intensywne minuty, dzięki czemu użytkownicy mogą bezustannie obserwować swoje postępy na drodze do coraz lepszej formy. Forerunner 35 wyposażony został również w funkcje smartwatcha – na ekranie przeczytać można inteligentne powiadomienia2 i sterować muzyką z telefonu.
Zegarek został wyposażony w wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości i dużym kontraście – czytelny zarówno w pomieszczeniu, jak i na zewnątrz. Co istotne, Forerunner 35 wspiera również inne aktywności, takie jak: bieg w pomieszczeniu, spacer, jazda na rowerze i ćwiczenia cardio. Wyposażony został w tryb bieg/chód, dzięki czemu da znać, kiedy zwolnić, a kiedy przyspieszyć. Zegarek prezentuje się całkiem ładnie, zaprojektowano go z myślą o całodziennym użytkowaniu – rejestruje treningi, monitoruje dzienną aktywność i pełni funkcję smartwatcha. Forerunner 35 działa do 9 dni na baterii w trybie zegarka/monitora aktywności oraz do 13 godz. w trybie treningu z GPS.
Alerty wibracyjne są bardzo pomocne podczas treningu, gdyż dostarczają informacji o biegu czy o zrealizowaniu celów ustanowionych dla monitorowanych aktywności. Alerty wibracyjne ustawić można również dla inteligentnych powiadomień, czyli przychodzących połączeń telefonicznych, wiadomości tekstowych, e-maili oraz wydarzeń z kalendarza.
W ciągu dnia Forerunner 35 automatycznie synchronizuje się z aplikacją mobilną Garmin Connect, przesyłając zarejestrowane dane do platformy Garmin Connect, aby użytkownik mógł szczegółowo analizować parametry treningów i postępy. Biegacze mogą zaprosić swoich znajomych do obserwowania na żywo ich rejestrowanej aktywności dzięki sesjom Live Track2, podejmować wyzwania online, ustalać i śledzić realizacje celów i wiele więcej.
Podsumowując jednym zdaniem – nic nowego, jeśli chodzi o funkcje. Co nie zmienia faktu, że być może przy nacisku na rozsądną cenę, będzie to sprzęt, który okaże się dobrą alternatywą dla najdroższych rozwiązań amerykańskiego producenta. Garmin Forerunner 35 będzie dostępny w sprzedaży w 3 kwartale 2016 roku.
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.