, Testy Wearables Xiaomi

Xiaomi Mi Band 2 – test taniego smartbanda dla aktywnych

fot. activeManiaK.pl, Rafał Jeleń

Te artykuły także cię zainteresują:


Popularne produkty:

 • wert

  Jak dokładnie działa ten monitoring snu? Zapisuje tylko kiedy się kładliśmy spać, a kiedy wstaliśmy?
  Szukam smartbanda, który miałby sensownie działający monitoring snu (z opcją budzenia alarmem wibracyjnym w fazie snu płytkiego) i krokomierz. Najlepiej z ceną do 500 zł. Ktoś może coś polecić? Nawet nie musi mieć wyświetlacza, chociaż jest on mile widziany, podobnie jak pulsometr.

  • Jjkl

   Masz wbudowany żyroskop, który na podstawie twoich ruchów podczas snu dokonuje analizy, jak wiadomo sen płytki i głęboki można rozróżnić ilością ruchów.

  • Zettabajt

   Pierwszy MiBand miał funkcję budzenia podczas płytkiej fazy snu. Mnie jednak wibracja nie mogła obudzić, bo była za słaba :).

 • htc_user

  Użytkuję ową opaskę od momentu premiery. Stosuję ją jako zegarek o rozszerzonej funkcjonalności. Powiadomienia działają poprawnie, budzenie również, chociaż zdarzyło się że wibracja nie była mnie w stanie wyrwać ze snu i czasami robiłem drugi awaryjny alarm w samym telefonie :).
  Czas pracy na jednym ładowaniu, przy włączonym podglądzie godziny bezdotykowo ( przy ruchu nadgarstkiem ) i kilkudziesięciu powiadomieniach dziennie wynosi 14-15 dni. Obecnie wyłączyłem podgląd ruchem nadgarstka i mam 14 dni przy stanie baterii wynoszącym 39%.

  Ekran faktycznie w słońcu praktycznie niewidoczny, w pozostałych przypadkach daje radę. Samo szkiełko dość podatne na zarysowania i raczej delikatne.
  Mały minus również za sposób ładowania sprzętu, ale można wybaczyć przy tym czasie czuwania.

  Reasumując za te pieniądze można powyższe wady przeżyć.

 • WS

  Mi Band 2 nie jest urządzeniem do pomiaru odległości tylko kroków (na ich podstawie szacowana jest odległość). Powiadomienia działają doskonale z iPhone 5S, wyświetlacz jest na 4 w skali 5.

 • Ruda90paulina

  Co można zrobić w sytuacji jeśli pastylka nie reaguje na dotyk? Odkupilam opaskę od faceta który dostał ja w gratisie do telefonu i niestety strasznie się zacina, po 2 godzinnym spacerze pokazuje że zrobiłam 4 kroki, np pokazuje zegarek i nie przeskakuje ba następne funkcje, albo w ogóle nie reaguje na dotyk, po czym po kilku chwilach działa bez zarzutu.

 • Tomasz

  Witam . postaram się w kilku zdaniach opisać moje wrażenia po 3 tygodniach użytkowania opaski. Jestem i byłem zwolennikiem noszenia „prawdziwych zegarków” ale jako zagorzały technomaniak ciągnęło mnie spróbować smartopaski. Owa rzecz jak na dzień dzisiejszy sprawuje się znakomicie. Nakleiłem folię na wyświetlacz i problem z rysami nie istnieje. Niestety jak chcesz mieć pełen dostęp do powiadomień to albo inwestujesz 12 zł albo przechodzisz w telefonie na j. angielski. Do ogarnięcia. Wodoszczelność testowana na aquaparku i w wodach Adriatyku. Nurkowanie na 3 metry nie robi na niej wrażenia. Bateria ładowana przez port USB po 6 dniach pokazuje 80% z ciągłym połączeniem z telefonem. Opcja budzika mega sprawa. Jako duży minus to brak widoczności wyświetlacza w pełnym słońcu. Opcja monitorowania snu działa w miarę dobrze. Chyba zostanie u mnie na stałe 🙂


reklama