Na dłuższą metę skaner tęczówki oka nie będzie tylko częścią wyposażenia flagowców pokroju Galaxy Note 7, ale trafi również do smartfonów ze średniej półki. A przynajmniej takie plany ma Samsung.
Galaxy Note 7 to pierwszy smartfon Samsunga ze skanerem tęczówki oka, jednak ten stan rzeczy może się wkrótce zmienić – i nie chodzi tu tylko o to, że zostanie w niego wyposażony także Galaxy S8. Samsung planuje bowiem nie tylko ciągle inwestować i rozwijać tę technologię, ale również dążyć do obniżenia kosztów produkcji na tyle, by skaner tęczówki oka trafił do smartfonów ze średniej półki.
Samsung liczy również na współpracę ze strony deweloperów aplikacji mobilnych, w szczególności bankowych, w związku z czym API skanera zostanie im udostępnione. Koreańczycy prowadzą również rozmowy z bankami, by zabezpieczenie to pozwalało na większe transakcje niż zapłata w sklepie. Producent przekonuje bowiem, że skaner tęczówki oka jest najbezpieczniejszym zabezpieczeniem biometrycznym na rynku.
Jak widać Samsung ma jednak plan na siebie.
Źródło: ZDNet
Na stronie mogą występować linki afiliacyjne lub reklamowe.
W ostatnim czasie coraz gorzej z dostępnością OnePlusów nie tylko w naszym kraju, ale i…
Niepozorny błąd może kosztować znacznie więcej, niż się wydaje. Erste opublikowało ważny komunikat skierowany do…
Minął maj, czerwiec, a o Galaxy S26 Edge cisza. Zapewne smartfon ten nigdy się nie…
Amazon raz daje, a innym razem zabiera. Tak się składa, że za dwa dni zabierze…
Wszystko wskazuje na to, że nowy iPhone 18 Pro będzie znacznie grubszy od poprzednika. Oczywiście…
Już za 2 tygodnie zadebiutują oficjalnie nowe Samsungi Galaxy Z. Mowa więc o rozkładanych smartfonach…