Sony Xperia E5 / fot. gsmManiaK.pl
Spis treści
Akumulator został taki sam, jak w modelu E4, a więc jego pojemność wynosi 2300 mAh. Telefon pozwala na dłuższą pracę, niż chociażby droższa Xperia XA. Z drugiej strony, zdecydowanie lepiej pod względem długości pracy wypadają LG K10 czy Samsung Galaxy A5 2016. Oba te modele również naładujemy do pełna znacznie szybciej, niż E5, zwłaszcza, że smartfon nie posiada trybu szybkiego ładowania.
Co ciekawe, lepsze wyniki w naszych testach wykręcały telefony z mniej pojemna baterią. Taki stan rzeczy sprawia, że niestety telefon często będzie domagał się o ładowanie, a mocne użytkowanie w ciągu dnia może sprawić, że już późnym popołudniem będziemy go musieli podłączyć do prądu. Energożerne będzie zwłaszcza oglądanie filmów. Producent jednak daje nam tryb Stamina, który znacząco ogranicza zużycie energii i pozwala na dłuższe korzystanie z telefonu.
Sony umieścił główny głośnik w dolnej części obudowy. Maksymalna głośność, jaką udało nam się uzyskać to 80 decybeli, a więc stoi ona na przyzwoitym poziomie. Większych zarzutów nie mam też co do jakości dźwięku – ten brzmi całkiem dobrze, choć może nie odwzorowuje idealnie basów. Zastrzeżeń nie można mieć również do głośnika przeznaczonego do rozmów. Jakość dźwięku jest czysta, natomiast mikrofon działa wystarczająco dobrze, żeby rozmówca po drugiej stronie na nic się nie skarżył.
E5 dysponuje dwuzakresowym systemem łączności WI-Fi, które pracuje w standardach 802.11 b/g/n. O ile jakość połączenia jest zadowalająca w przypadku gdy jesteśmy w tym samym pokoju co router lub w innym pokoju na tym samym piętrze, o tyle korzystanie z WI-Fi na piętrze innym niż router jest już trudniejsze, bo połączenie jest mniej stabilne.
Model obsługuje internet LTE 4 generacji, a więc z prędkością sięgającą do 150 Mbps. Telefon posiada również GPS (ze wsparciem A-GPS), który niestety spisuje się miernie, co widać na załączonym obrazku. Wyszukiwanie sygnału nie trwa bardzo długo. Największym problem jednak jest wiarygodność pomiaru. Jeśli więc chcecie korzystać z telefonu jako nawigacji, może to się niestety okazać się nieco utrudnione bez wsparcia połączenia 4G.
Zabrakło funkcji OTG, zatem nie podłączymy do telefonu myszki czy klawiatury poprzez port micro USB. Za to dzięki obsłudze Miracast możemy poprzez WI-Fi podłączyć się do telewizora, zapewniając sobie podgląd na dużym ekranie.
Z 16 GB pamięci wbudowanej do naszej dyspozycji zostaje nieco ponad 10 GB. Jeśli potrzebna będzie nam większa ilość miejsca, możemy rozszerzyć pamięć wbudowaną poprzez kartę microSD. Telefon potrafi obsłużyć karty do pojemności 128 GB (sprawdziłem na redaKcyjnej karcie Kingston 128 GB microSDXC Ultra Class10 UHS-1).
Na stronie mogą występować linki afiliacyjne lub reklamowe.
Ogromny atak hakerski przeprowadzono dzisiaj na rządową aplikację mObywatel. Polacy stracili dostęp do kluczowych e-usług.…
Majowa aktualizacja dla serii Samsung Galaxy S25 nie przyniesie zapowiadanych nowości. Zamiast usprawnień aparatu i…
To już ostateczne i oficjalne - OnePlus 13T nie trafi do sprzedaży w Polsce. Poza…
Nowy układ graficzny Nvidia RTX 5060 dla laptopów pojawił się w bazie Geekbench. GPU w…
Ten RTS to bez wątpienia miły hołd dla legendarnego Command and Conquer. Mimo kilku wad…
Po zapowiedzi flagowca Sony Xperia 1 VII, fani oczekiwali kilku słów na temat Sony Xperia…