, Apple Longform

3 problemy, które stworzy brak wejścia mini-jack w iPhone 7

iPhone ze słuchawkami / fot. Jonathan Grado, Flickr.com

iPhone ze słuchawkami / fot. Jonathan Grado, Flickr.com

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:
 • Rozz

  Ja się czasem ratuje zestawem noki który ma kostkę odbierajaca sygnał bt a dającą dźwięk na normalne słuchawki model bh 111 za ok 70 zl. Można to podpiąć np do aux samochodu a dźwięk po bt do radia słać, dodatkowo mamy zestaw głośnomówiący w samochodzie. Fajne i nie drogie. Jakoś dźwiękudźwięku ok (nie jestem audiofilem) a czas pracy ok 7h minus ze wymaga nokiowskiej ladowarki z małym wejściem

 • SNB

  Lubię być snobem 🙂

 • 4×4

  Problem czwarty głupota apple (i wyznawców) nie zna granic i nie uczą się na błędach innych firm tylko trzepią kasę na naiwnych użytkownikach.Próby zastąpienia najlepszego z możliwych rozwiązań jakim jest jack 3.5mm robiły już SonyEricsson Lg Nokia i na szczęście praktyka i skargi użytkowników zweryfikowały te głupie pomysły i zmusiły producentów do powrotu do najtrwalszego i najlepszego starego 3.5mm gniazda jack.Już wyjaśniam dlaczego jack jest tak gloryfikowany przeze mnie ano: po pierwsze słuchawki dostaniemy w każdym kiosku w razie awarii używanych przez nas, po drugie wtyk jack może obracać się w gnieździe dookoła nie powodując uszkodzenia zarówno słuchawek jak i samego gniazda a często wraz z nim płyty głównej telefonu jak bywało w wyższych modelach sony ericsson fast-port wlutowany w płytę po roku intensywnego użytkowania wyrywał się wraz ze ścieżkami na płycie głównej i koniec nie tylko słuchania ale i użytkowania bo wszystko mające cudowne gniazdo służyło również do ładowania, po trzecie jack łączy zazwyczaj dość solidnie dzięki swej „anatomicznej” budowie więc brak trzasków i tęsknoty do tych wspaniałych sesji audiofilskich znanych z ericssonów czy lg ze specjalnym rytuałem kilku minut czyszczenia złącza w telu oraz złącza słuchawek plus użycie specjalnego akcesorium (gumki recepturki) by muzyka płynęła do nas bez przerw i trzasków no i oczywiście należało oddać cały szacunek utworom płynącym do nas pozostając w całkowitym bezruchu do urządzenia bo przy ruchu i tak wtyczka potrafiła zgubić jeden z kanałów (ale się rozmarzyłem a tu apple daje taki prezent 🙂 i magia wraca ) ,po czwarte słuchawki bluetooth jakość mają słabiutką, trzeba je ładować co na łonie natury jest kolejną upierdliwością następną wadą BT jest to że np: anteny w radiu są robione w większości urządzeń właśnie za pomocą kabla słuchawek więc BT do tego się nie nadają (sorry apple nie ma zwykłego radia tylko internetowe w głuszy nawet pogody bez zasięgu netu i środków na kącie się nie sprawdzi a cytując Pawlaka i Kargula „szkoda taki był ładny Amerykański”) i po piąte cienkość obudów telefonów (bo chyba tylko o to chodzi z eliminacją jack 3.5mm) staje się już dość mocno nie wygodna plus kwadratowe Applowskie wrzynające się w łapy krawędzie to już przy większych ich urządzeniach zakrawa na masochizm. I na koniec po co przepłacać jak za zboże za badziewne słuchawki no name sygnowane głupim logiem jakiegokolwiek producenta kreującego trendy a nie dbającego o końcowego odbiorcę, nie dawać się utęczowić tylko nawalać aż znormalnieją i oddadzą jack 3.5mm :).

  • Przemek

   Kąt nie ma środka. Środki można mieć na koncie, ale skąd Ty możesz o tym wiedzieć ?
   Ps: aż taki zgryźliwy nie jestem, tylko jak zaboli, to zapamiętasz. Disce, puer.

 • Wiesiorowerzysta

  Dawniej w urządzeniach jedno gniazdo służyło do słuchania muzyki, czegokolwiek oraz właśnie ładowania baterii, co ciekawe, wyposażenie urządzenia w drugie gniazdo, wyeliminowało problem wyboru: słuchanie, czy ładowanie, a tu, autentycznie, krok w tył.

 • KAros

  ‚wdrożenia wersji bez 3.5 mm wejścia audio? ‚

  chyba raczej wyjścia ?

 • Tom

  Miałem nadzieję że Kucharski napisze drugi raz ten sam temat na blogu.

 • Blazej UK

  Remi. Nie uważam jak narazie iż sprzęt Apple jest przereklamowany bo używam od paru lat i nie mam z nim problemów. Druga sprawa to nie jestem snobem z tego powodu lecz zwykłem zjadaczem chleba ktorego stać po prostu na ten sprzęt. Wiec nie obrażaj kogos tylko dla tego bo go stać.

  Zo1ty. Niby masz racje ale ci jesli telefon sie rozładuje a ja bede chciał pooglądać cos na YouTube w słuchawkach??? Nie używam ich szmelcu dołączonego w zestawie a nie mam zamiaru kupować nowych słuchawek

 • Remi

  Iphone to przereklamowany sprzęt, tylko snoby to kupują dla logo obgryzionego jabłka. A takie osoby nie przejmują się brakiem wejścia jack, ani wieloma innymi rzeczami.

 • http://gravatar.com/zo1ty zo1ty

  Bezprzewodowe ładowanie rozwiąże pierwszy opisany problem

  • 4×4

   Tak szczególnie na łonie natury z jeszcze większym powerbankiem na straty w ładowaniu indukcyjnym czyli bezprzewodowym


reklama