, Android Newsy

Bezpieczny smartfon? Jedynie Nexus albo nowy Samsung

fot. vege, Fotolia.com

fot. vege, Fotolia.com


Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:
 • Xyzz

  Jak ktoś chce mieć respektujący prywatność smartfon to polecam pozbycia się usług Google’a – to one „szpiegują”. Drugie w kolejności są aplikacje typu Facebook i Messenger. Sam poprawnie skonfigurowany i pozbawiony „dodatków” Android nic nie wysyła.

  Co do bezpieczeństwa „level paranoityk” to da się – na Nexusy jest dostępny CopperheadOS – Android po bardzo porządnym hardeningu (polecam zajrzeć do dokumentacji). Projekt jest otwartoźródłowy – źródła są na Githubie, można sobie przejrzeć co tam zrobiono. Do tego szczypta zdrowego rozsądku, dwie łyżki wiedzy technicznej i voilà. Bon apetit!

  Linki:
  github – github.com/copperheados
  dokumentacja techniczna – copperhead.co/andro…l_overview

 • Wiesiorowerzysta

  Proponuję odwiedzić serwis „Niebezpiecznik”, jest tam, co nieco opisane w kwestii bezpieczeństwa iPhone.

 • ole

  Bardzo zabawny artykuł. Jak ktoś chce mieć bezpieczny smartphone to proponuję Lumię ewentualnie Iphona.

 • Wiesiorowerzysta

  Adamo1139. W dalszym ciągu uważam, że zdrowy rozsądek i trochę „oleju” w głowie, to najlepsze na świecie zabezpieczenie swojego urządzenia. Żadne antywirusy, blokady, cokolwiek nie jest w stanie zastąpić logicznego myślenia.

 • http://00ff00.pl adamo1139

  W sklepie Google Play też są zawirusowane aplikacje. Bezpieczeństwo kojarzy mi się z „prywatność”. Symbol kłódki jeszcze bardziej wzmacnia te skojarzenia. Czyli, jeśli jesteśmy śledzeni przez duże firmy, to dobrze, a jak przez prywatnych ludzi i grupy z podziemia, to już źle? Dla mnie oba to źle.

 • Zalgowski

  Jeśli nie klika się w podejrzane reklamy, nie instaluje syfu spoza sklepu itp. to nie ma takiej siły która nam zainfekuje smartfona.

 • Wiesiorowerzysta

  Nie instalować guana z nieznanych źródeł, to będziesz spał spokojnie jeden z drugim.

 • Accent

  Bezpieczny to jest BB OS 10.
  Dlatego skazano go na wygnanie.

 • http://00ff00.pl adamo1139

  Magicznie inne testy pokazały, że to smartfony Huawei mają najnowsze i najlepsze łatki bezpieczeństwa. Ostatnio czytałem coś o opinii Duo Labs i to dotyczyło tylko nowych exploitów software przechowywującego zahaszowany klucz do odszyfrowania danych – ktoś musiałby łamać taki klucz superkomputerem i w parę miesięcy by go złamał, to nie jest sprawa dotycząca zwykłego Kowalskiego. Najlepiej mieć Cyanogenmoda, gdzie system jest najbezpieczniejszy, mieć głowę do instalowania aplikacji i pozbyć się usług Google oraz Facebookopodobnych.> Chcesz dbać o swoją prywatność
  > Używasz usług Google (wyszukiwarka, Maps, Google Play, Gmail) i FB
  > coś Ci nie wyszło, bo to sprzeczne.

  • 1

   Zacznijmy od tego, że bezpieczny smartfon nie ma Androida, lecz iOS bądź W10M.
   A w ogródku Androida to i tak tragedia jeżeli tylko 75% osób flagowca SGS6 ma załataną tą lukę i dla was to sukces. Żenada.

 • Rycerz Ali

  Albo kupić coś bez Snapdragona xD
  Mam poprawki z maja i nie mam ani Samsunga, ani Nexusa.
  Więc panie Beniamini, co pan na to?


reklama