, Newsy Sony

Soft Charging: nowy pomysł Sony na ładowanie smartfona?

fot. PocketNow

fot. PocketNow

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:
 • Ogon

  To nie o to chyba chodzi. Według opisu od SONY to nie ładowanie będzie wolniejsze (choć nie wykluczone) ale bateria nie będzie ładowana w 100% gdyż współczesne baterie tego bardzo nie lubią i przez to szybciej się degradują. Ta funkcjonalność będzie wydłużała zywotność ale zmienszy czas działania na jednym cyklu ładowania.

  • ert

   Też mi się wydaje, że o to może chodzić. Mam coś takiego na laptopie – program kontroluje, żeby poziom naładowania baterii wynosił 60%. Jest to poziom, przy którym potencjalna żywotność akumulatora litowo-jonowego i litowo-polimerowo jest najwyższa. Najbardziej szkodliwe dla tych akumulatorów jest bowiem rozładowanie do poziomu bliskiego 0% oraz przeładowanie czy ładowanie do 100%. Chociaż z drugiej strony takim akumulatorom szkodzi też wysoka temperatura, która wytwarza się przecież podczas ładowania – im wyższy prąd ładowania, tym wyższa temperatura. Więc może być tak, ze oprogramowanie Sony będzie spełniać obie funkcje.

 • Michal

  fajnie bo co noc na te kilka godzin telefon sie podlacza do ladowania to co za roznica czy bedzie sie ladowal 1,5h czy 5h jak sie spi.


reklama