, Android Google Newsy Telefony

Oby Android otrzymał tę genialną funkcję bezpieczeństwa

fot. Pexels

fot. Pexels

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:
 • Farkad

  Taki patent jak opisany w artykule, to zwykła próba nabicia kasy.
  Biorąc pod uwagę ilość skradzionych telefonów raczej trudno brać pod uwagę to, że złodziejom zależy na pozyskiwaniu danych przeciętnych właścicieli komórek.
  W takich przypadkach jest wręcz odwrotnie, jak najszybciej przywracają ustawienia fabryczne żeby „nie afiszować” cudzą zawartością.
  Moim zdaniem właściciel powinien mieć możliwość takiego unikalnego oznakowania swojego telefonu (np. nr tel., @dres) żeby po jego zablokowaniu (obojętnie, zdalnym czy czasowym) telefon mógł być namierzony przez np. policję.
  A właściciel chcąc zdać taki telefon komuś innemu mógłby zresetować takie zabezpieczenie aby nowy użytkownik mógł włączyć własne.
  „Uceglenie” telefonu to 100-% strata dla właściciela telefonu, a przy ww. opcji byłaby przynajmniej wyższa szansa niż zerowa na odzyskanie własności, którą można byłoby używać, o ile rzecz jasna telefon nie zostałby przez złodzieja uszkodzony.

 • Merlin

  „Sprawa nie ogranicza się jednak tylko i wyłącznie do pamięci wewnętrznej urządzenia – kod mówi również o poszczególnych kartach SD umieszczonych w środku urządzenia. Po zainicjowaniu przez użytkownika operacji “kasowania”, zarówno pamięć wewnętrzna jak i karta SD zostaną zapisane ciągiem zer, co jest bezpieczniejszym rozwiązaniem związanym z usuwaniem danych, niż wykorzystanie po prostu zwykłego formatowania”
  🙂

  No niby wszystko super, ale co tak naprawdę ma skasowanie danych z pamięci wewnętrznej a nawet „z poszczególnych kartach SD ” (!!!) 🙂 (czysty bełkot) z ucegleniem telefonu?
  Rozumiem o co może chodzić ale artykuł jest tak napisany że kompletnie nie wiadomo o co tak naprawdę chodzi w tej rewolucyjnej metodzie zabezpieczania telefonu.
  Lubię wasze artykuły, ale ten naprawdę pozostawia dużo do życzenia…

  Pozdrawiam i życzę lepszych treści 😉

 • Accent

  Nie wróżę sukcesu. Radzę telefonu zwyczajnie pilnować(nie gubić, nie dać sobie ukraść).
  A jeżeli już do tego dojdzie-„uceglenie”- nie zwróci telefonu właścicielowi.
  A bardzo wrażliwych danych-zwyczajnie w telefonie się nie przechowuje. To głupota.
  Czyli- nic tu „genialnego”.
  Pytanie co na tym zyskuje Google?
  Sądzę,że:
  To samo co Microsoft na Windowsie 10.

 • 46y4e34t

  Tyle tylko, że jeżeli telefon jest zaszyfrowany (jak nowe nexusy, galaxy s7 i pewnie coraz więcej smartfonów będzie to robić domyślnie) to wystarczy wymazać klucz i wszystkie dane na telefonie będą nie do odczytania, nie trzeba marnować czasu na zapisanie całej pamięci ciągiem zer.

 • http://00ff00.pl adamo1139

  Może same polecenie zerowania dysku to nie parę linijek, lecz na Linuksie jest conajmniej parę programów open-source, które potrafią to robić, a może i nawet za pomocą dd zintegrowanego w Androidzie da się to zrobić.


reklama