, Apple Google Motorola Newsy Technologie

Pozwy patentowe stają się prawdziwą plagą

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:
 • Andrzej

  Oczywiście że chodzi o kasę, po to się robi biznes. Tak to konsument musi zapłacić za naukowców i ośrodki badawcze, nie ma nic za darmo. Jeżeli rozwój ma się zatrzymać na etapie sciPhona, nie chcemy już lepszych słuchawek i innej elektroniki czy nawet nowych leków, to zlikwidujmy patenty. Pozamykajmy politechniki i zacznijmy uczyć się liczyć po chińsku do stu, więcej wiedzy nie będziemy potrzebować.

 • rey

  Weź pod uwagę to, że dla nas – samych konsumentów nie wychodzi to na plus. A już na pewno wojny patentowe nie wychodzą nam na plus. Tu chodzi tylko o kasę 😛 Kasa, kasa i jeszcze raz kasa. Zauważ, że marką po którą bardzo często (nie wiem czy nie najczęściej) sięgają Polacy to sciPhone – ta podróbka prosto z chin 😛 To chyba o czymś świadczy.

 • Andrzej

  Patenty hamują zalewanie rynku tanimi podóbkami, a więc konsument musi czasem zapłacić więcej, to fakt. Patenty nie hamują rozwoju a wręcz przeciwnie, żadna firma nie wyda morza kasy na badania, jeżeli efektów nie będzie tego mogła chronić patentami. To patenty napędzają zawrotną szybkość rozwoju, bo trzeba być pierwszym z innowacjami by je opatentować przed konkurentami.
  Trzeba być krytycznym wobec papki dziennikarskiej jaka jest ładowana do głów czytelników. Komuś zależy, aby podważyć system ochrony praw twórców, więc teza o szkodliwości patentów będzie powtarzana i powtarzana, aż zostanie uznana za prawdę objawioną. Więcej krytycyzmu wobec szumu medialnego.

 • rey

  Patenty niestety hamują rozwój ;/ tak moim zdaniem

 • Andrzej

  Faktycznie mający w nosie patenty Chińczycy mogą robić coraz lepsze telefony, ale sprzedawć je będą mogli tylko u siebie a nie w Europie czy USA – np. Apple skutecznie zablokowało sprzedaż Samsunga w Niemczech i innych krajach. Jak Chińskie smartfony zaczną zdobywać rynek i Google nie odpali im swoich patentów to prawnicy też sie za nich zabiorą – trzeba było inwestować latami w R&D a nie zgapiać od innych. To patenty chronią „zachodni” rynek i tutejsze miejsca pracy.

 • Rozsądny

  Problem w tym, że to właśnie patenty powodują ograniczanie rozwoju „zachodniego” rynku. Chińczycy mają patenty w nosie i będą klonować co im się podoba i jak im się podoba. W końcu dojdzie do tego, że bedą robić sprzęt lepszy niż Apple, Samsung, czy HTC.

 • Andrzej

  I dobrze, że docenia się wartosć własności intelektualnej, inaczej firmy, ktre mają niskie koszty produkcji np chińskie już dawno wykosiłyby całą konkurencję z Europy i USA, a iPhone itp nosiłby logo Foxcommu (czy jakoś tak),
  Pewnie i tak nasze dzieci będą pracować w fabryce chińczyka lub koreańczyka, wykupią oni zachodnie firmy telekomunikacyjne z patentami – tak jak zrobili z Volvo.
  Nie plujmy na europejskie firmy, doceńmy je jako konsumenci.


reklama