REKLAMA TP
wtorek, 8 marca 2016, Antoni Zaborski

Jak oszczędzać baterię w Androidzie? Jak wydłużyć czas pracy?

dzwieki systemowe
fot. gsmManiaK.pl

0 odpowiedzi na “dzwieki systemowe”

  1. sputini pisze:

    Te wszystkie „porady” znane są dzieciom w przedszkolu. Odgrzewany kotlet.

    • Antoni Zaborski pisze:

      Niby oczywiste, ale w praktyce mało kto stosuje. Poza tym, na oczywiste rzeczy czasem najtrudniej wpaść więc uważam że zebranie tych wszystkich oczywistości w jednym miejscu ma sens 😉

      • Nazir pisze:

        @Antoni Z
        U mnie jest bateria 4000mAh i dobra optymalizacja jak smartfon flagowiec to nic nie muszę wyłączać i się ograniczać bo i tak smartfon Mate7 lub Lumia1520 styka na 3 dni

        Reasumując , należy kupować smartfon właściwy a nie budżetowiec za bieda zeta a bateria zdycha po 6 godzinach 😀 😀 😀

        • patrick pisze:

          co ty piszesz mam s7 i mi trzyma 1 dzień.

        • Coxxi pisze:

          Jesteś chory na szpan. Te czasy dawno się skończyły. Ja mam ASUSA Laser Zenfoone 2 za 900 zł dual sim i bateria trzyma 4 dni. W buty sobie wsadź tego twojego smartfona z najwyższej półki gimbusie. Dzisiaj to nawet obciach chodzić z drogim smartfonem, bo 3 razy tańszy ma to samo, a nawet często lepsze rozwiązanie np. w Asusie laserowy autofokus.

        • Roberto pisze:

          Januszu M, pseudo dj-u, skończ już chwalić się swoim wyimaginowanym bogactwem (jak sprawuje się twój Mercedes Coupe? oprawiony w ramki na obrazku?). Facet prawie 60 letni a zachowuje się jak dzieciak.

  2. Facebuk pisze:

    Jak ŚWIADOMIE kupujesz smartphone bo chcesz korzystać z jego dobrodziejstw to te porady można sobie wiecie co z nimi zrobić:) Dla mnie to zupełne nieporozumienie, po to jest smartphone, by min. synchronizacja była cały czas włączona, by lokalizacja była dokładna, by powiadomienia sieciowe przychodziły jak nie korzystamy z niego(wyłączanie wifi w trybie uśpienia), po prostu paranoja… jak nie masz zamiaru korzystać z tego to kupuj zwykłego klawiszowca i tyle… A nie szukać oszczędności paru procent akumulatora…

  3. adamo1139 pisze:

    Warto jeszcze zmieniać sieć na 2G, gdy się kładziemy spać.

  4. Facebuk pisze:

    Warto jeszcze wyłączyć całkowicie urządzenie, jak pobiera za dużo energii… o.0

  5. sputini pisze:

    @ antoni zaborski
    Oczywiście się zgadzam, że zebranie tych „oczywistości” w jednym miejscu to oczywistość. Mimo,iż są to rzeczy oczywiste to szacun za pracę włożoną w napisanie artykułu.

  6. nn pisze:

    Najlepsza metoda żeby zaoszczędzić baterię, to należy telefon całkowicie wyłączyć. Wtedy komunikujemy sie ze światem za pomocą gołębi pocztowych ewentualnie wysyłamy listy. Ludzie, nie da się zaoszczędzić baterii. To tak jakby pojechać samochodem, nie lejąc benzyny. Nie da się.

    • Accent pisze:

      Dziwaczne porównanie z samochodem.
      Przejedż młodzieńcze samochodem 100 km na 1 lub 2 biegu i zrób to samo na 5 czy 6.
      Porównaj zużycie paliwa.

  7. Michu pisze:

    Polemizowałbym, że ustawienie jasności ekranu na minimalnym poziomie jest dobre. Przy takim ustawieniu treści wyświetlane w ostrym słońcu są słabo widoczne.

    • Antoni Zaborski pisze:

      Jeśli przeczytasz zdanie do końca, zrozumiesz o co mi chodzi 😉

      • szubidubikendens pisze:

        sory za szczerość ale ten tekst pisał jakiś mitoman.

        „Niestety, im więcej aplikacji i procesów pracuje w tle, tym większe jest zużycie energii. Chcąc ją oszczędzać warto co jakiś czas zamknąć nieużywane programy.”

        facet litości, choć trochę wiedzy na temat funkcjonowania androida wystarczy żeby nie powielać tych bzdur. bez urazy ale człowieka skręca jak czyta się takie dyrdymały.

        • szubidubikendens pisze:

          Nie, aplikacje które są buforowane w ramie nie zjadają dodatkowej energi, – aplikacje które nasz android buforuje do swojego Ramu nie obciążają wtedy procesora ani nie obciążają bateri.To że aplikacja siedzi w Ramie nie znaczy ze pracuje w tle, litości. Po wyjściu z takiej aplikacji proces jest zamrażany i czeka w pamięci do kolejnego uruchomienia, działa tak zdecydowana większość zwykłych aplikacji pomijając jakieś tam odtwarzacze mp3 itd które odtwarzają dźwięk w tle. Co więcej – czyśczenie Ramu samo w sobie przynosi straty energi, i to ono drenuje akumulator – jeśli ktoś z uporem maniaka zamyka zabuforowane aplikacje, wtedy przy każdym kolejnym ich uruchomieni one ładują się od nowa od zera na świeżo, przez co sporo mocniej obciążony jest procesor.

          • Antoni Zaborski pisze:

            O tym, żeby nie zamykać niepotrzebnie aplikacji bo przynosi to skutek odwrotny napisałem w kolejnym akapicie. A jeśli chodzi o samo stwierdzenie, to nie chciałem się zagłębiać w szczegóły – to nie poradnik dla zaawansowanych użytkowników tylko dla mało zorientowanych w temacie. Sam piszesz że chodzi tutaj o „większość zwykłych aplikacji”, ale NIE WSZYSTKIE. Trywialny przykład: popularna gra Soccer Stars po powrocie do ekranu głównego często przez jakiś czas obciąża jeszcze procesor. Czasem dowód jest wręcz namacalny, bo robiąc już coś całkiem co innego wciąż słychać melodyjkę z gry. W takim wypadku ręczne zamknięcie jej realnie zmniejsza zużycie energii. Moim zdaniem zamykanie nieużywanych aplikacji, których nie planujemy w najbliższym czasie uruchamiać ponownie ma więc sens, bo pośród nich może trafić się ta która jednak podkrada trochę energii. Nie zaszkodzi to, a może pomóc jeśli ktoś jest zaniepokojony szybkim spadkiem poziomu naładowania baterii (a dla takich użytkowników jest ten poradnik).

        • Nazir pisze:

          @szubidubikendens,
          Czym mniej śmieci i zbytecznych aplikacji tym żwawiej działa system i bateria trzyma dłużej

        • Nazir pisze:

          @szubidubikendens,
          Mam podobne zdanie że najlepiej wszystkie śmiecie odinstalować lub je wyłączyć jak nie można odinstalować

          Druga kwestia to tylko używać to co jest nie zbędne w smartfonie do komunikacji pracy i nie instalować nie wiadomo ile badziewia i głupawych gier czy programów zupełnie zbytecznych

          Reasumując , czym mniej śmieci badziewia i syfu tym żwawiej system działa a bateria trzyma dłużej 🙂

        • Antoni Zaborski pisze:

          Co jest tutaj bzdurą według Ciebie?

  8. Rick pisze:

    Facepalm… i to podwójny.
    Antoni Zaborski Janusz Androida…
    Sorry nie masz pojęcia o oszczędzaniu baterii jeśli to ma być świadectwo twojej wiedzy.

  9. Łukasz pisze:

    W mojej Lumii 925 bateria przy ostrym użytkowaniu wyczerpuje się już po pół dnia. Wiem, słabo. Duża zmiana jest przy braku używania 3G, tylko WiFi – przetestowałem to po przeczytaniu Twojego artykułu. Pomaga też zmniejszenie jasności ekranu 😉

  10. rekt pisze:

    wystarczy mieć topowy model z andrutem, roota, xposed, amplify, greenify, power nap i zainstalowany project sky net albo inny mod, czy nawet inny kernel i tyle…

  11. Kazik Gron pisze:

    Dziekuje slicznie za porady, rzeczywiscie bateria trzyma po tych ustawieniach dluzej

  12. hymek pisze:

    rady całkiem ok i pewnie pomogą zaoszczędzić trochę baterii ale liczy się też sam smartfon, bo telefon telefonowi nie równy. co do tych baterii to mi najlepiej ze wszystkich telefonów chyba obecny huawei p9 trzyma, brałem go nie tak dawno w abonamencie bez zwyżek w t-mobile, bo zrobiłem rozeznanie i to była najkorzystniejsza opcja.

  13. Accent pisze:

    Kto mi wytłumaczy następujący fenomen:
    1.bateria li-ion o pojemności deklarowanej np. 2500 mAh Rozładowana do np. 5%(krótko
    używana= w sensie ilości ładowań))
    2. ładowarka dająca prąd 5V/ 750 mAh
    3.po 1 godz i 40 min- wyświetlacz pokazuje 100%!

    Gdzie tkwi „haczyk”?
    a) bateria ma znacznie mniejszą pojemność od deklarowanej?
    b) ładowarka ładuje większym prądem?
    c) te 100% na urządzeniu, to wcale nie 100% a np.70%?

    Dzieje się tak przy różnych smartfonach i różnych ładowarkach.
    Pewnie każdy tego doświadczył na własnym sprzęcie.


reklama