Już pierwszego marca zadebiutuje pierwszy na świecie smartfon wykorzystujący 6 GB pamięci operacyjnej RAM. I nie będzie to Huawei P9, jak sugerowały wczesnej plotki, a Vivo XPlay 5 – propozycja BBK.
BBK opublikowało teaser potwierdzający zastosowanie dwóch najwalniejszych komponentów, a mianowicie pamięci RAM oraz procesora. BBK w Vivo XPlay 5 zastosuje układ Qualcomm Snapdragon 820 wytworzony w 14-nanometrowym procesie technologicznym, który składa się z czterech (64-bitowych) rdzeni Kryo o maksymalnej częstotliwości taktowania 2.2 GHz oraz układu graficznego Qualcomm Adreno 530.
Potężny procesor mobilny wspierany będzie przez 6-gigabajtową pamięć operacyjną RAM. Tym samym BBK będzie pierwszym na świecie producentem, który zdecyduje się zastosować tak dużą pamięć w urządzeniu mobilnym. Ma to być model premium a zatem niewykluczone, że w ofercie także pojaw się model z 4GB RAM.
Na dane oraz aplikacje zarezerwowano 64 GB wewnętrznej pamięci, której najprawdopodobniej nie będzie można rozbudować z uwagi na brak czytnika microSD.
Google Android w wersji 6.0 Marshmallow, pod kontrolą którego pracować będzie Vivo XPlay 5 ma być prezentowany na 5.5-calowym wyświetlaczu, o rozdzielczości WQHD (2560 x 1440 pikseli).
Na tylnym panelu Vivo XPlay 5 osadzony zostanie 16-megapikselowy aparat wspierany przez dwie diody doświetlające LED. Aparat umożliwić ma zarejestrowanie materiałów wideo w jakości 4K. Wideo rozmowom dedykowana została 8-megapikselowa kamera.
Za energię odpowiadać ma akumulator o pojemności 4000 mAh, który zostanie zamknięty w obudowie typu unibody wykonanej z metalu, o grubości od 7.2 mm do 7.6 milimetra.
Phablet BBK posiadać będzie również czytnik linii papilarnych, a także modem LTE Cat 12/13 (prędkość pobierania do 600 Mbps – agregacja trzech pasm, wysyłania do 150 Mbps).
Na stronie mogą występować linki afiliacyjne lub reklamowe.
Nothing w końcu ujawnił datę startu aktualizacji. System Nothing OS 4.0 oparty na stabilnym Androidzie…
Sieć Play wprowadziła nową promocję Black Week. Tym razem nie dotyczy ona telefonów komórkowych czy…
Wszystko wskazuje na to, że OnePlus 15 nie jest tak doskonały, jak się spodziewano, a…
Amazfit wprowadza nową, mniejszą wersję modelu Amazfit T-Rex 3 Pro. Zmniejszyła się średnica ekranu względem…
Samsung Galaxy S25 Edge to bezapelacyjna ciekawostka producenta z bieżącego roku. Podczas premiery flagowiec kosztował…
Werewolf: The Apocalypse - Heart of the Forest to polska hybryda przygodówki i RPG, osadzona…