, Microsoft Newsy

Steve Ballmer ponownie skrytykował Microsoft

Steve Ballmer / fot. Microsoft Sweden

Steve Ballmer / fot. Microsoft Sweden

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:
 • seewrgterw

  Myślę, że już czas żeby napisali do swoich pracowników o Windows Phone: “We’re standing on a burning platform”

 • Blazej C

  Zaraz zaraz czy to aby nie ten sam pan który wręcz płakał ze śmiechu kiedy Jobs prezentował pierwszego iPhone’a i wyśmiewał sie w niebogłosy kto to kupi. Ani ten sam i on ma jeszcze czelność cos krytykować. Szas pokazał jak sie pomylił a pod jego skrzydłami MS tez jakos nie kwitł. Pozdrawiam.

 • Marcin

  Ja mam jeszcze jedno spostrzeżenie. Znacie kogoś kto chce kupić telefon firmy Microsoft? Nie? Ja też nie, a czy znacie kogoś kto chętnie kupiłby telefon Nokia (bez znaczenia jaki system, jakie bebechy)? Wielu użytkowników wie, że Nokia znaczy kupować, Microsoft znaczy komputer PC.

  • Tirinti

   W grudniu kupiłem sobie Lumię 950 i mamie na prezent 550. Największą wadą 950 jest nazwa kumie, która kojarzy się z nokią, producentem najgorszych smartphonów w historii. Producentem, który robił modele z symbianem, najgorszym systemem w historii. Microsoft powinien kupić Motorolę i robić Razry z Windows Phone, a nokię powinien kupić google, bo android, drugi po symbianie najgorszy system w historii, doskonale by współgrał z tandetnością wyrobów nokii.

   • https://www.facebook.com/app_scoped_user_id/1023713034351938/ Jan Rawicz

    Nie było lepszych telefonów od Nokii w tamtym czasie.

    • Tirinti

     Nokia robiła dobre telefony, ale nie smartphony. Ok seria Communicator kilkanaście lat temu była dobra. Później nokia się pogubiła i zamiast przejść na Windows Mobile gmerali sobie w symbianie nie rozumiejąc, że rolą producenta sprzętu jest produkcja sprzętu a nie modyfikowanie OSu. To samo zresztą robią inni producenci OEM i robią tandetę. UE powinna zdelegalizować otwarte systemy i nakładki by nauczyć ich różnicy pomiędzy produkcją sprzętu i oprogramowania.

     Google ma taki slogan be together not the same. I to jest problem. Microsoft powinien reklamować. Be the same, not together.

    • https://www.facebook.com/pages/Nazir/129553720567082 Nazir

     @Jan Rawicz,
     Nigdy nie kupowałem Nokia ale telefony od Ericsson lub SE bo były dużo lepsze technicznie
     Nokia produkowała kolorowy plastikowy szmelc dla dzieciaków do klikania sms w szkole

  • zebba

   Ja ostatnio zmieniłem iPoda na ThinkPada Lenovo z Windows, a tydzień temu iPhona S5 na Lumię 950. Obecnie posiadam laptopa do pracy na Windows 10 i wspomniane urządzenia mobilne także na Windows. Zdziwisz się. Nie żałuję. Wręcz odwrotnie.I wątpię czy zrozumiesz dlaczego.

 • FireFrost

  To Ballmer kierował MS kiedy zawojowanie rynku telefonów było realne i poniósł sromotną porażkę. Teraz to już od dawna jest za późno na prawdziwy sukces windowsa i Nadella nic na to nie poradzi choćby ba głowie stanął. Karty zostały rozdane i tyle.

  • Tirinti

   Tak długo jak Microsoft ma pieniądze to nie jest za późno. Tylko trzeba mieć dobry plan i w niego zainwestować.
   Co teraz Microsoft może zrobić?
   Zatrudnić więcej ludzi do pracy nad Windows 10 i 10M aby szybko uzupełnić brakującą funkcjonalność. System ma dobrą architekturę pozwalającą na tworzenie niezależnych aplikacji będący częścią systemu a wiec te aplikacje mogą rozwijać równolegle różne zespoły.
   Po drugie zatrudnić programistów do pisania aplikacji na W10M i oferować ich usługi za darmo firmą, które mają darmowe aplikacje na Androida i IOS, ktore są w czołówce popularności, aby za darmo zrobili ich wersje na UWP.
   Zlikwidować prowizję w za sprzedaż aplikacji UWP.
   Obniżyć ceny Lumii z W10M i wprowadzić dobry model ze średniej półki.
   Rozdawać display dock z modelami średnimi i wysokimi.

 • Jarek

  Zaje…ście. Szefo używa iPhona, drugi szefo krytykuje. A gdzieś mam takie telefony gdzie nawet góra ich lubi

 • Bartek

  Windows Phone powinien odrazu powstać z myślą o procesorach x86. Byłaby bogata biblioteka programów, wystarczyło dodać API dla interfejsu mobilnego i developerzy załatwili by resztę. Wtedy Windows miałby szansę zdetronizować androida. Niestety Microsoft poszedł w procesory arm i nie odniósł sukcesu. Nie ma się czemu dziwić, skoro konkurencja oferowała o wiele większy wybór telefonów i dużo lepsze wsparcie aplikacji. To po prostu nie mogło się udać.

  • Tirinti

   W czasach, kiedy WP7 powstawał nie było x86 do smartphonów a nawet i obecnie są marne.

   Microsoft nie powinien rezygnować z WM7, który był prawie gotowy i był kompatybilny z aplikacjami z WM6 a do tego miał to samo jądro co WP7 i obsługę aplikacji Silverlight, czyli prawie to samo co WP7 tyle, że bez kafelków i metro i z słabiej zabezpieczonym sklepem i słabą obsługą gestów dotykowych. Jakby taki wypuścili a później jeszcze dodali WM7.5 z ulepszeniami to by się utrzymał na rynku dwa lata. W tym czasie mogliby pracować od razu nad W8+WP8+WRT8 tak by wypuścić jednolitą platformę podobną do obecnej UWP. W między czasie na rynek tabletowy mogli stworzyć nakładkę do sandboxowych aplikacji Silverlight kupowanych w sklepie. Coś jak W8 ale bez metro i kafelków i otwieraną jakimś gestem zamiast zastępowania menu Start.

 • Tirinti

  Nie jestem fanem Nadeli, ale Ballmer nie był lepszy. Skasował prawie gotowy WM7 i rozpoczął tworzenie WP7 co spowodowało rok opóźnienia i wprowadzenie na rynek produktu, który przez kolejny rok był betą za wysoką cenę. to dało Google dwa lata na przejęcie rynku WM. Kiedy wreszcie WP7.5 zaczynał iść w dobrym kierunku to opóźnił premierę WP7.8 by jako pierwszy wypuścić WP8, który był znowu betą. W między czasie wypuścił W8 bez menu Start i Aero Glass.
  Nadela poszedł w jego ślady i gdy WP8.1 zaczął zyskiwać popularność to postanowił zarzucić kontynuację i rozpocząć prace nad W10M. Przez te ciągłe zaczynanie od nowa Microsoft stracił w sumie 4 lata a ciągłe zmiany API zniechęciły developerów i firmy do tworzenia applikacji, zaś brak aplikacji zniechęca klientów.
  Do tego firma toleruje szkodników jak steven elop (tego na szczęście już się pozbyli), joe belfiore i gabe aul.

  • http://www.gsmmaniak.pl/ michalw

   Dokładnie, przestój o którym piszesz miał na pewno kolosalny wpływ na całokształt.

 • back

  Zdziwicie się jak Microsoft stworzy taki system, że Android zbankrutuje 😉

  • amolex

   no wszyscy sie zdziwimy 😀 bo ten system umiera a jego prezes mówi ze go odstawia na boczny tor hahaha

  • Tirinti

   Windows 10M jest całkiem niezły. Tyle, że minie rok zanim będzie stabilny i funkcjonalny, a do tego czasu Nadela postanowi robić 11.
   Do tego brakuje modelu ze średniej półki a to co jest, jest zbyt drogie. Z drugiej strony problemem jest też Quallcom, który nie robi dobrych procesorów ze średniej półki.

 • Jakub

  Najlepszy system to był wm 6.5, i musieli by zrobić cos takiego żeby się wybić, otwartość, mnogość , ale i tak wiadomo że to się nie stanie, bo MS ostatni idzie w stronę zamkniętych systemów, niestety…

 • Wiko

  Oni już są skończeni na rynku mobilnym po tym co wyprawiają z tym systemem.
  Szkoda że nie ma tam nikogo kto prowadził Windows Mobile bo to bardzo dobry system był, sam miałem WM 5.0 i 6.5 i to były bardzo dobre systemy.

 • https://www.facebook.com/pages/Nazir/129553720567082 Nazir

  Od dawna uważam że nowy CEO w MS to koń trojański i ubija Windows Phone i zniechęca do zakupu co powoduje że system gwałtownie traci popularność i nawet zagorzałych sympatyków jak ja i ludzie kupują smartfony z Android od Google lub iOS od Apple

  • werqwerqw

   I bardzo dobrze. Kiedyś Microsoft wysłał konia trojańskiego, który zniszczył Nokię, więc teraz historia mści się na nich. Zresztą, Windows Phone to takie dziadostwo, że nie miało szans na sukces.


reklama