, Microsoft Newsy Windows 10 Windows Phone

Świat mobilnych okienek dosięgnęła stagnacja

Microsoft Lumia 950 XL / fot.gsmManiaK.pl

Microsoft Lumia 950 XL / fot.gsmManiaK.pl

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:
 • qwerty

  Przez lata byłem użytkownikiem WP od 7.5 do 8.1 – mimo miłości do tego środowiska mam dość olewania klientów kupujących flagowce. Od czasów L920 nie ma żadnego porządnego flagowca z mobilnymi okienkami, ciągle jakieś niedoróbki jak L930 czy te śmieszne L950 i L950 XL z Win10 Mobile w wersji beta do testów na użytkownikach. Mimo hejtowania przez wiele lat androida, przesiadłem się na MiUi w postaci Xiaomi Mi Note i jestem w pełni zadowolony – system nie ma podstawowych bolączek Androida, jest szybki i dopracowany.

  • Tirinti

   W czasach L920 to flagowcem był Samsung Ativ S. L920 miała ten sam procesor i tyle samo RAMu. Samsung miał większy ekran, czytnik microSD i pojemniejszą baterię a do tego był o 1/4 lżejszy. L920 to typowy przykład tandetnego designu nokii, producenta najgorszych smartfonów. Opakowane toto było w obudowę z cudacznego materiału, nie miało OLEDowego wyświetlacza, do tego rozdzielczość była niestandardowa, brakowało czytnika microSD, baterii nie można było wymienić, zastosowano bezsensowne bezprzewodowe ładowanie przewodową ładowarką i kamerę o nadmiernej rozdzielczości. Generalnie radosna drużyna jełopa elopa naśladowała tandetność iphonów licząc na to, że hipsterstwo będzie kupowało tak jak kupują tandetę od Apple. Tyle, że hipsterstwo kupuje tylko drogą tandetę Apple bo tak już mają i nic tego nie zmieni.

   930 byłaby niezłą gdyby nie brak microSD, co kwalifikuje model do lowendu a nie flagowca.

   Lumia 950 to całkiem niezły model. Co prawda nadal ma zbyt dużą kamerkę i beznadziejne ładowanie bezprzewodowe. Aczkolwiek ładowanie bezprzewodowe jest obecnie tańsze niż kabel USB C. Choć mam nadzieję, że to tylko przejściowo. Jest troszkę za duża i ma za wysoką rozdzielczość. Ale dzięki doskonałej obudowie, bez zbędnych dodatków, jest lekki jak na swój rozmiar i podzespoły. Co do W10M to jest trochę niedopracowany, ale pierwsza wersja WP7.0 I pierwsza wersja WP8.0 też były niedopracowane ale po kilku miesiącach było lepiej.

   Androidy są cały czas niedopracowane bo każdy w nich gmera i brak standardu. Generalnie Unia Europejska powinna wprowadzić dyrektywę zabraniającą producentom sprzętu i operatorom gmerania w systemach operacyjnych. Za każdą modyfikację powinni płacić karę miliarda Euro to by się nauczyli. Generalnie tandeciarze z nokii popełnili ten sam błąd i zamiast robić smartphony to robili symbiana, najgorszy system operacyjny w historii. Później przeszli na WP I mieli szansę na sukces, ale jełop elop wyprosił na Microsofcie możliwość gmerania w systemie i rozwalił tym i nokię i WP. Później przeszedł do Microsoftu gdzie wspólnie z belfiore, agentem apple, psuli WP I namówili Microsoft na kupno trupa z tandetnymi projektami.

   A Microsoft mógł za tą kasę zakontraktować u Samsunga i HTC produkcję dobrych modeli z WP, które Microsoft by globalnie dystrybuował. Pozostaje mieć nadzieją, że akcjonariusze pozbędą się agenta belfiore a wówczas W10M będzie się szybko rozwijał.

 • Tirinti

  I pomyśleć, że gdyby fiore wylali dwa lata temu to by do teraz wykosili konkurencję.

 • Wania

  Szkoda tego systemu, ale on niestety powoli umiera i to przy dużym udziale samego M$.

 • http://www.facebook.com/pages/Nazir/129553720567082 Nazir

  MS na własne życzenie traci udziały mobilnego systemu bo nowy CEO ubija ten system z premedytacją gdy już prawie zbliżył się na tyle aby zdetronizować Apple iOS
  Dość dziwna sytuacja ale zakrawa mi to na celowe działanie Konia Trojańskiego oddając cały rynek mobilny dla Google i Apple

 • John

  Niecierpliwością czekam na Acera Liquid m330, nie duży i całkiem miła odmiana od Lumii.


reklama